Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για εργασία Κυριακή


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην μονάδα που εργάζομαι είμαστε με 6ήμερη εργασία (8ωρο με τις υπόλοιπες ωρες απο τις 6.30 που ειναι το κανονικό να πληρώνονται κανονικά σαν υπερωρία). Μας δώθηκε εντολή να δουλέψουμε Κυριακή, η ερώτησή μου είναι αν δικαιούμαστε να μας δώσουν ρεπό κάποια άλλη ημέρα της εβδομάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην μονάδα που εργάζομαι είμαστε με 6ήμερη εργασία (8ωρο με τις υπόλοιπες ωρες απο τις 6.30 που ειναι το κανονικό να πληρώνονται κανονικά σαν υπερωρία). Μας δώθηκε εντολή να δουλέψουμε Κυριακή, η ερώτησή μου είναι αν δικαιούμαστε να μας δώσουν ρεπό κάποια άλλη ημέρα της εβδομάδας.

Δικαιούσαι υπερωρίες με προσαύξηση για την Κυριακή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαιούσαι υπερωρίες με προσαύξηση για την Κυριακή.

 

Καλά αυτό το ξέρουμε, μήπως παίρναμε και κανα ρεπό άλλη μέρα ψάχνω. Είναι πολύ πιο χρήσιμο από τις προσαυξήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό το ξέρουμε, μήπως παίρναμε και κανα ρεπό άλλη μέρα ψάχνω. Είναι πολύ πιο χρήσιμο από τις προσαυξήσεις

Δεν νομίζω ότι είναι αναγκασμένος να το δώσει. Ζητά μια άνευ αποδοχών αν σε ενδιαφέρει πιο πολύ από τα χρήματα. Αν δούλευες καθημερινή και έπαιρνες ρεπό Κυριακή θα έβγαζες λιγότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν την Κυριακη δουλέψεις μέχρι 5 ωρες, απλα τις πληρώνεσαι, αν δουλέψεις ομως κανονικό ωράριο τοτε και πληρώνεσαι και δικαιούσαι και ενα ρεπο μια οποιαδήποτε εργάσιμη ήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καπου αυτο να τους το παω αύριο γτ μας λέει μια αρχιδο οτι δεν δικαιούμαστε ρεπό. Θα δουλέψουμε κανονικά 8ωρο

http://kepea.gr/aarticle.php?id=135

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...