Προς το περιεχόμενο

Η Michelin παρουσίασε το λάστιχο του μέλλοντος Vision, που είναι 3D-printed


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καθήστε καλά ρε παιδιά!! Και οι animators, video editors, κ.τ.λ. κλέφτες θα γίνουνε;; Αφήστε τον κόσμο να έχει δουλειά να φτιάχνει video.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μελλον είναι στον αέρα για τις μετακινήσεις.... Τα επίγεια μέσα πλέον έχουν φτάσει στο όριο τους με πολλούς περιορισμούς που δεν μπορούν να αρθουν εδώ και 100 έτη.... Οδοστρωματα,επιφάνειες τριβων, περιορισμοί ταχύτητας κλπ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινιες επιστημονικης φαντασιας. Πιο πρακτικο θα ηταν να ίπταται 5 εκατοστα πανω απο το εδαφος ουτε λακουβες ουτε τίποτα ενα ειδος μαγνητικού πεδιου πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λολ, μπορει να θεωρω τη Μισελεν κορυφαια εταιρεια ελαστικων αλλα αυτο το βιντεο ειναι απο τις μεγαλυτερες βλακειες που εχω δει.

 

Πιο πιθανο ειναι να αρχισουμε να τηλεμεταφερομαστε ή να μετακινουμαστε απ τα τζακια (σ.σ. αλα Harry Potter).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει αυτό το organic look. Μου θυμίζει ένα σασί που έφτιαξαν από 3D printer, μέσω υπολογιστή που το έβγαλε μέσα απο παράμετρους για να είναι πιο ασφαλές σε περιπτώσεις συγκρούσεων/ατυχημάτων... και το αποτέλεσμα ήταν να σχεδιάζει κάτι τέτοιο..σαν να είναι διάφοροι ιστοί ενωμένοι ασυνάρτητα μεταξύ τους....χωρίς κάποια εμφανή συμμετρία όπως έχουν οι παραδοσιακοί σκελετοί αυτοκινήτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ίδιο το προϊόν δεν έχω να πω κάτι. Το βίντεο δεν μου άρεσε καθόλου, πολύ φουτουριστικό, δεν μου αρέσει το μέλλον αν θα έχει αυτή την εμφάνιση.

Κι εμενα δεν μου αρεσε που ειναι τοσο φιουτουριστικο, επειδη παραηταν φιουτουριστικο για να μοιαζει ρεαλιστικο και οχι γιατι δεν μου αρεσε σαν ιδεα το ολο κονσεπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το μπλεδάκι αλλά δεν ξέρω πόσο θα ταιριάζει με το χρώμα του αυτοκινήτου που θα έχω όοοοταν βγουν... (μάλλον το ίδιο αυτοκίνητο θα έχω και τότε). Φυσικά το να μπουν αυτά τα λάστιχα-σφουγγάρι σε λάσπη μόνο τρόμο μου προκαλεί όταν θα θέλω να τα καθαρίσω. (Δεν την παλέυω με οδοντόβουρτσες και πιεστικά άλο πια). Αν σοβαρευτούμε, το μέλλον έρχεται από τα ελαστικά αγώνων οπότε εάν τα δούμε ποτέ εκεί τότε κάποτε θα τα δούμε και στο... Fiat Panda μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα φοβερά βιντεάκια που συνοδεύουν κάποια φοβερή καινοτομία, συνήθως θυμίζουν ταινία επιστημονικής φαντασίας και κάποιες φορές αποδεικνύονται καλύτερα από την ίδια την είδηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...