Προς το περιεχόμενο

Είναι τα Express (Χ94-97) τα πιο απαράδεκτα λεωφορεία του νομού Αττικής;


OMpampasMouEinaiAEKtzhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποτέ δεν είχα μπει σε τέτοια, γιατί είχα ένα κακό προαίσθημα. Τελικά οι φόβοι μου βγήκαν αληθινοί. Είπα να πάρω προχθές ένα από αυτά (96) γιατί έχασα το Α1.

 

Μπήκα από τη μπροστά πόρτα (λάθος κίνηση), και μόλις έψαχνα θέση, ο οδηγός με έπιασε από το χέρι για να μου μιλήσει (φορούσα ακουστικά).

 

Με κάνει να κατεβάσω τα ακουστικά και με ρωτάει που πάω."Γλυφάδα" του απαντάω. "Δε πάει αυτό Γλυφάδα, το επόμενο πάει." μου λέει. Αφού στο site λέει ότι πάει, με δούλευε ο μαλακας;

 

Τελικά πήρα το Β1. Σε κανένα μα κανένα λεωφορείο δε με έχουν ρωτήσει που πάω. Μόνο σε αυτό.

 

Όχι μόνο δε γουστάρω να μου μιλάνε ενώ φοράω ακουστικά (τρομερή αγένεια), όχι δε γουστάρω τον κάθε τυχαίο να με αγγίζει...αλλά όχι και να με κάνει ρόμπα στους υπόλοιπους επιβάτες!

 

 

Έχετε παρόμοιες εμπειρίες από αυτά τα λεωφορεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λένε ότι όταν ξεκινάνε τα προβλήματα με τα ΜΜΜ είναι ώρα να πάρεις δικό σου μέσο.

Τώρα αν είναι αγένεια που σου μίλησαν ενώ φορουσες ακουστικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.oasa.gr/content.php?id=airlines

Περιορισμοί επιβίβασης και αποβίβασης στις γραμμές Express του αεροδρομίου. Στην κατεύθυνση προς αεροδρόμιο υπάρχει περιορισμός ΑΠΟΒΙΒΑΣΗΣ ενώ στην κατευθυνση από αεροδρόμιο υπάρχει περιορισμός ΕΠΙΒΙΒΑΣΗΣ. Οι παραπάνω περιορισμοί ισχύουν ΟΛΕΣ τις ώρες (Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε το 11 185).

http://www.oasa.gr/content.php?id=xpress

Σημειώνεται ότι για τις γραμμές του Αεροδρομίου ισχύει διαφορετικό κόμιστρο καιν ειδικό καθεστώς λειτουργίας (δηλαδή στα δρομολόγια προς το Αεροδρόμιο επιτρέπεται ΜΟΝΟ η επιβίβαση, ενώ στα δρομολόγια από το Αεροδρόμιο ΜΟΝΟ η αποβίβαση).

 

 

Κατά τα λοιπά δίνω δίκιο στον ts στο σκέλος

Όχι μόνο δε γουστάρω να μου μιλάνε ενώ φοράω ακουστικά (τρομερή αγένεια), όχι δε γουστάρω τον κάθε τυχαίο να με αγγίζει...αλλά όχι και να με κάνει ρόμπα στους υπόλοιπους επιβάτες!

με την έννοια ότι για τα πάντα υπάρχει ο κατάλληλος τρόπος.

 

 

ΥΓ: Θυμάμαι κάποτε ηλικιωμένη κυρία (sic)

και μπροστά μου που είναι με το που απευθύνεται  σε μένα χωρίς καλά καλά να ξεκινήσει να μου μιλάει 

μου κάνει χειρονομίες έντονα, συνοφρυωμένη κι ενοχλημένη κιόλας να βγάλω ακουστικά.

Δεν προλαβαίνω να την ακούσω που βγάζω τα ακουστικά

και μου χώνει κι έναν εξάψαλμο πόσο είμαι αγενής που τα φοράω την ώρα που θέλει να με ρωτήσει.

LOL δε βρίσκεις άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Μέσο δικό μου; Ποτέ των ποτών. Ειδικά τις μέρες/νύχτες που μπορεί να είμαι μισοκοιμισμενος/μισομεθυσμενος και οτιδήποτε άλλο από μισό.

 

-Καλά με τους γέρους είναι γαμησε τα, και μένα με σκουντιξε γέρος με μπαστούνι για να βγάλω τα ακουστικά να του μιλήσω.

 

 

 

Από Πειραιά το πήρα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Πειραιά που το πήρες έχεις δυνατότητα να κατέβεις Αεροδρόμιο

και υποχρέωση να πληρώσεις και το εισιτήριο της συγκεκριμένης γραμμής.

Δεν έχεις δικαίωμα να κατέβεις σε ενδιάμεσες στάσεις εάν επιβιβαστείς στη συγκεκριμένη γραμμή.

 

Τώρα για τη συμπεριφορά, ο οδηγός δεν ήταν τρίτη ηλικία φαντάζομαι.

Οπότε είναι γενικότερο θέμα συμπεριφοράς και σεβασμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι γραμμές του αεροδρομίου σε πάνε στο αεροδρόμιο και όχι όπου θες εσύ, καλώς σε ρώτησε ο οδηγός αφού με την εμπειρία του καταλαβαίνει τους άσχετους επιβάτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να το κάνω το Αεροδρόμιο; Εγώ Γλυφάδα ήθελα. Α έχω κάρτα εγώ. Ένας παραπάνω λόγος που δε θέλω αμάξι.

Για να στο εξηγήσω πάλι,

καλά έκανες και ήθελες να πας Γλυφάδα

και έπρεπε να το κάνεις πράξη επιβιβαζόμενος σε άλλη γραμμή.

 

Η κάρτα απεριορίστων διαδρομών που τυχόν έχεις ΔΕΝ αλλάζει τα ισχύοντα για το καθεστώς λειτουργίας-επιβίβασης-αποβίβασης των γραμμών Χ,

ειδικότερα δε όταν πιθανολογώ ότι δεν γνωρίζεις πως υπάρχουν πολλών ειδών κάρτες απεριορίστων διαδρομών

και η φτηνότερη από αυτές ΔΕΝ ισχύει και ΔΕΝ περιλαμβάνει το αντίτιμο για το αυξημένο επιπλέον κόμιστρο που έχουν οι γραμμές Χ.

 

http://www.oasa.gr/content.php?id=cards

http://www.stasy.gr/index.php?id=464

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν είχα μπει σε τέτοια, γιατί είχα ένα κακό προαίσθημα. Τελικά οι φόβοι μου βγήκαν αληθινοί. Είπα να πάρω προχθές ένα από αυτά (96) γιατί έχασα το Α1.

 

Μπήκα από τη μπροστά πόρτα (λάθος κίνηση), και μόλις έψαχνα θέση, ο οδηγός με έπιασε από το χέρι για να μου μιλήσει (φορούσα ακουστικά).

 

Με κάνει να κατεβάσω τα ακουστικά και με ρωτάει που πάω."Γλυφάδα" του απαντάω. "Δε πάει αυτό Γλυφάδα, το επόμενο πάει." μου λέει. Αφού στο site λέει ότι πάει, με δούλευε ο μαλακας;

 

Τελικά πήρα το Β1. Σε κανένα μα κανένα λεωφορείο δε με έχουν ρωτήσει που πάω. Μόνο σε αυτό.

 

Όχι μόνο δε γουστάρω να μου μιλάνε ενώ φοράω ακουστικά (τρομερή αγένεια), όχι δε γουστάρω τον κάθε τυχαίο να με αγγίζει...αλλά όχι και να με κάνει ρόμπα στους υπόλοιπους επιβάτες!

 

 

Έχετε παρόμοιες εμπειρίες από αυτά τα λεωφορεία;

 

Οι οδηγοί λεωφορείων είναι οριακά πιο υποφερτοί από τους ταφίρες ..

 

that said ...

 

1. Ο οδηγός σε πήρε χαμπάρι ότι είσαι άσχετος (δεν χτυπησες εισητήριο αεροδρομίου)

2. Προσπάθησε να σε γλιτώσει από την ασχετοσύνη σου και την αγένειά σου (όταν μπαίνεις σε ένα λεοφορείο/νέο χώρο δε φοράς ακουστικά παρά μόνο όταν κάτσεις)

3. Του την λες και από πάνω

 

είσαι αξιολύπητος, τυπικό δείγμα κακομαθημένου πιτσιρικά.

 

 

εκτός και αν τρολλάρεις γιατί από τα πόσα τραγικά σου ποστ δε μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν ΤΟΣΟ ανοητοι άνθρωποι ανάμεσά μας.

 

 

ontopic:

 

Ναι δυστυχώς έχω παρόμοιες εμπειρίες από κρετινικές συμπεριφορές σαν την δική σου στο συμβάν που περιγράφεις όλο και πιο σύχνά δυστυχώς.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DrLo για να σε προλάβω δε τρολαρω. Και σε όσους με έχουν πει τρολ, τους έχω στείλει για βρούβες.

 

@Βασίλη ναι έχεις δίκιο, μακριά από τσιγγανους, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν μόνο στα Άνω Λιόσια αλλά παντού. Έχω μάθει να γυρίζω το κεφάλι από την άλλη μόλις βλέπω τσιγγάνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι τυχερός που σε έκοψε -απο εμπειρία- ότι είχες το στυλ του παραλία και σε ρώτησε πού πας. Θα μπορούσε να σε κατεβάσει Κορωπί και να είναι απόλυτα καλυμμένος. Προς αεροδρόμιο, τα Χ ΔΕΝ κατεβάζουν (μόνο από Κορωπί και μετά).Στην επιστροφή ΔΕΝ ανεβάζουν μετά το Κορωπί. Θέλει λίγο προσοχή με αυτά τα λεωφορεία.

 

υ.γ. κανείς δν θα σε πάει έως το Κορωπί. στην χειρότερη θα σε "τιμωρήσει" κατεβάζοντας σε 2-3 στάσεις παρακάτω. Στην καλύτερη, ή θα σε προλάβει(όπως στην περίπτωση σου) ή θα σε κατεβάσει κ θα σου εξηγήσει τι παιζει. αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και χίλιες φορές να πάρω ταξί για Πειραιά-Γλυφάδα και να πληρώσω παραπάνω, παρά να γίνω ρεζίλι. Η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να φαίνομαι άσχετος όπου πάω έστω και αν όντως είμαι. Πες το ξερολιαση πες το όπως θες, αλλά έτσι είμαι.

 

Ντόπιος είμαι (και περήφανος) όχι τουρίστας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...