Προς το περιεχόμενο

Γαμος σε διαφορετικη περιοχη απο τον τοπο διαμονης


Lee80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ παντρεύτηκα στη Μαγούλα χωρίς να μένω εκεί, τρελή γκλαμουριά.

Εγώ ήταν να παντρευομουν στη Μαγούλα αλλά ευτυχώς η γυναίκα συμφώνησε να μεταβουμε στον Άγιο Γεώργιο (Ελευσίνα) όπου οι παπάδες είναι γαμάτοι.

 

Η εκκλησία της Μαγούλας είναι έλεος... ειδικά το τελευταίο διάστημα που βρίσκεται σε αναστήλωση.

 

All time favorite ο Άγιος Ζαχαρίας, εκεί θα γίνει η βάφτιση της μικρής.

 

Κατά τα ένα μήνα χρειάζεσαι να έχεις ειδοποιήσει την εκκλησία για να φτιάξει τα χαρτιά στη μητρόπολη. Ακούω κάτι 6μηναα - χρόνο για προετοιμασία γάμου κ βγάζω φλυκταινες. Ένα μήνα ακριβώς χρειάστηκε να ετοιμάσω κ να εκτελέσω τον δικό μου. Συμπεριλαμβανομένου τραπεζιού, νυφικού, pre wedding, τα πάντα όλα.

 

Βέβαια σαν γιος εργάτη επέλεξα να παντρευτώ σαν τέτοιος. Δεν θέλησα να το παίξω ιστορία με γκλάμουρους γάμους για να δείξω σε άλλους κάτι που δεν είμαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήταν να παντρευομουν στη Μαγούλα αλλά ευτυχώς η γυναίκα συμφώνησε να μεταβουμε στον Άγιο Γεώργιο (Ελευσίνα) όπου οι παπάδες είναι γαμάτοι.

 

Η εκκλησία της Μαγούλας είναι έλεος... ειδικά το τελευταίο διάστημα που βρίσκεται σε αναστήλωση.

 

All time favorite ο Άγιος Ζαχαρίας, εκεί θα γίνει η βάφτιση της μικρής.

 

Κατά τα ένα μήνα χρειάζεσαι να έχεις ειδοποιήσει την εκκλησία για να φτιάξει τα χαρτιά στη μητρόπολη. Ακούω κάτι 6μηναα - χρόνο για προετοιμασία γάμου κ βγάζω φλυκταινες. Ένα μήνα ακριβώς χρειάστηκε να ετοιμάσω κ να εκτελέσω τον δικό μου. Συμπεριλαμβανομένου τραπεζιού, νυφικού, pre wedding, τα πάντα όλα.

 

Βέβαια σαν γιος εργάτη επέλεξα να παντρευτώ σαν τέτοιος. Δεν θέλησα να το παίξω ιστορία με γκλάμουρους γάμους για να δείξω σε άλλους κάτι που δεν είμαι...

 

Κι εμείς Ελευσίνα θέλαμε για πιό κοντά αλλά δεν είχε μέρα το δημαρχείο και πήγαμε Μαγούλα. Για φαγητό επέμενε ο άντρας για προβατίνα στην Ελιά, οπότε όπως καταλαβαίνεις κι εγώ εργάτη πήρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ο γαμος δεν γινει σε εριμο νησακι που υπαρχει ξωκλήσι και οι καλεσμενοι να ερθουν με ιδιωτικα γιωτ και ελικοπτερα καλύτερα μην παντρεύεις :P  

 

Ο ιερεας φυσικα μου θα τελεσει το μυστηριο θα ειναι τουλαχιστον αρχιμανδιτης  :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Ιούλιο Αύγουστο να αποφεύγεται Κεντρικές  Νότιες και Δυτικές περιοχές.

 

Καλά είναι προς Πέντέλη, Πάρνηθα και γενικά ψηλά να  έχει λίγο δροσιά και αεράκι γιατί πρώτον εσείς

σαν ζευγάρι θα βγάλετε τη μπέμπελη από τον ιδρώτα και δεύτερο θα σας βλαστημάνε όσοι καλεσμένοι

είναι υποχρεωμένοι ή κάνουν το λάθος να έρθουν με κουστούμι.

 

Τις λοιπές εποχές πηγαίνετε όπου θέλετε και αφήστε τους άλλους να αναρωτιούνται γιατί πήγατε εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ιερεας φυσικα μου θα τελεσει το μυστηριο θα ειναι τουλαχιστον αρχιμανδιτης  :lol:

 

Εγώ θέλω πατριάρχη στον δικό μου γάμο, πειράζει;

 

Αν αρνηθούνε θα κατέβω οικουμενικό πατριαρχείο και θα τους τα κάνω όλα λίμπα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήταν να παντρευομουν στη Μαγούλα αλλά ευτυχώς η γυναίκα συμφώνησε να μεταβουμε στον Άγιο Γεώργιο (Ελευσίνα) όπου οι παπάδες είναι γαμάτοι.

 

Η εκκλησία της Μαγούλας είναι έλεος... ειδικά το τελευταίο διάστημα που βρίσκεται σε αναστήλωση.

 

All time favorite ο Άγιος Ζαχαρίας, εκεί θα γίνει η βάφτιση της μικρής.

 

Κατά τα ένα μήνα χρειάζεσαι να έχεις ειδοποιήσει την εκκλησία για να φτιάξει τα χαρτιά στη μητρόπολη. Ακούω κάτι 6μηναα - χρόνο για προετοιμασία γάμου κ βγάζω φλυκταινες. Ένα μήνα ακριβώς χρειάστηκε να ετοιμάσω κ να εκτελέσω τον δικό μου. Συμπεριλαμβανομένου τραπεζιού, νυφικού, pre wedding, τα πάντα όλα.

 

Βέβαια σαν γιος εργάτη επέλεξα να παντρευτώ σαν τέτοιος. Δεν θέλησα να το παίξω ιστορία με γκλάμουρους γάμους για να δείξω σε άλλους κάτι που δεν είμαι...

Επαρχία δύο μέρες υπόθεση είναι αυτό, αν τρέξεις μπορεί και μία. Δεν ξέρω αν κάνουν άλλες διαδικασίες εκεί όμως. Για τα άλλα που λες συμφωνώ ότι προλαβαίνεις. Ίσως είναι και καλύτερα να σε πιέζει και λίγο και ο χρόνος γιατί αναγκάζεσαι και τα κάνεις. Αν ξεκινήσεις ένα χρόνο πριν πάλι τις τελευταίες μέρες θα φτάσεις να τρέχεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω πατριάρχη στον δικό μου γάμο, πειράζει;

 

Αν αρνηθούνε θα κατέβω οικουμενικό πατριαρχείο και θα τους τα κάνω όλα λίμπα :lol:

 

οτι σηκώνει η τσεπη του καθενος :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=w5Fj-Ks8UEU

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...