Προς το περιεχόμενο

Τα φώτα σας γιατί με την εφαρμογή του ΟΑΣΘ, δεν...


DimVavas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε κατέβασε το moovit στο κινητό.έριξα μια ματιά και εχει μερικές επιλογές για τη διαδρομή που θες . Δεν ξερω πόσο ακριβες είναι για Θεσσαλονίκη αλλά σίγουρα θα είναι καλύτερη βοήθεια από εδώ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό να φτιάξω μια γραμμή που να περνάει από τη στάση που θες και να σε κατεβάζει ακριβώς στο Πολυτεχνείο

 

Ερώτηση έκανα φίλε έξυπνε, ΑΝ υπάρχει.


Φίλε κατέβασε το moovit στο κινητό.έριξα μια ματιά και εχει μερικές επιλογές για τη διαδρομή που θες . Δεν ξερω πόσο ακριβες είναι για Θεσσαλονίκη αλλά σίγουρα θα είναι καλύτερη βοήθεια από εδώ....

 

Θα το κοιτάξω, δεν το ήξερα το συγκεκριμένο! Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το να αποκαλεί κάποιος το site και το app του ΟΑΣΘ "τηλεματική" είναι κωμικοτραγικό.. Δε γίνεται απλά να βγάλεις άκρη εκεί πέρα..

 

Μη τα πολυλογώ, μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες για το πως να πάω στα Πανεπιστήμια (ΑΠΘ) από την Πλατεία Αντιγονιδών (ή από την Καραολή & Δημητριού των Κυπρίων); Ποια γραμμή παίρνω και από ποια στάση δηλαδή. 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Η εφαρμογη του ΟΑΣΘ μια χαρα ειναι. Οπως και το συστημα GPS που εχουν.  Σουπερ βασικα. Πρωτοπορα θα την χαρακτηριζα σε σχεση με την Αθηνα(περιεργο φαινομενο και ομως αληθινο! Και το λεω εγω που μισω τον ΟΑΣΘ!).

Αν κατσεις και ασχοληθεις 1.5 λεπτα για να την μαθεις βεβαια.

 

Ετσι πχ η εφαρμογη μας λεει:

 

Από την στάση ΚΟΛΟΜΒΟΥ (ΕΓΝΑΤΙΑ 14) επιβιβάζεσθε στην γραμμή 10 ή 02, 02A,14, 14A, 27, 27A, 31, 45, 45A, 45B, 83, 83A, 83B, 83T, 83X και αποβιβάζεσθε στην στάση Α.Χ.Ε.Π.Α. (ΕΓΝΑΤΙΑ 156)

 

**Εσυ θα μπεις στα λεωφορεια: 2, 10, 14, 27, 31 γιατι τα άλλα κανουν 70 ωρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καρντάσιε, δεν θυμάμαι ονόματα αλλα μιλαμε για αποσταση 2κόμμα5 χλμ προς την μεριά του Σκατί Πύργου είτε από λεωφόρο (ο θεός να την κάμει) Νίκης δλδ πας και με τα πόδια και θαυμάζεις και την θάλασσα, είτε από Τσιμισκή ( ο αποπίσω κεντρικός με καταστήματα - το πιο κυριλε ειναι πολυβιβλιοπωλειο με εγκυκλοπαίδειες και παϊσιους) είτε από Εγνατία (η εθνικη οδος που πιάνει τελική και 50αρι μηχανακι με 2 χοντρους πάνω). Η περίπτωση να χαθείς είναι μόνο αν γυρίζετε το home alone no10 και έχεις αντίστοιχη σκηνοθετική οδηγία). Η περίπτωση να μπεις σε λεωφορείο που πηγαίνει προς τα εκεί και να ρωτήσεις τον οδηγό ή καμία έξαλλη θεσσαλονικιά με μάσκαρα joker αλλά με πλατύ χαμόγελο δεκαετίας60 γούντστοκ πού κατεβαίνεις για απθ και να μην λάβεις ευγενική απάντηση και χάρτη με κόκκινο κυκλάκι στον στόχο και 10 τηλέφωνα για ό,τι προκύψει είναι μάλλον μηδαμινή

 

και πού σαι, αν κατεβεις Καμαρα (η προηγουμενη σταση) πάρε και ένα κουτι τριγωνα πανοραματος και φερτα μου μαζι με ενα κουτι μερεντα σαν κατεβεις παλι χαβούζα

 

 

Μόνο αστειάκι για μπουγάτσα άφησες εκτός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω πόσοι πρέπει να γράψουν ότι δεν υπάρχει και ότι πρέπει να κατέβει Εγνατία για να πάρει μια από τις πολλές γραμμές που περνάνε, για να πειστεί.

 

Πολυτεχνίτες :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω πόσοι πρέπει να γράψουν ότι δεν υπάρχει και ότι πρέπει να κατέβει Εγνατία για να πάρει μια από τις πολλές γραμμές που περνάνε, για να πειστεί.

 

Πολυτεχνίτες :P

 

Απο την πλατεια που ειπε εως την σταση Κολομβου στην Εγνατια ειναι 3-4 λεπτα με τα πόδια. Σιγα το ζητημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης DimVavas είπε:
Εντάξει το να αποκαλεί κάποιος το site και το app του ΟΑΣΘ "τηλεματική" είναι κωμικοτραγικό.. Δε γίνεται απλά να βγάλεις άκρη εκεί πέρα..
 
Μη τα πολυλογώ, μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες για το πως να πάω στα Πανεπιστήμια (ΑΠΘ) από την Πλατεία Αντιγονιδών (ή από την Καραολή & Δημητριού των Κυπρίων); Ποια γραμμή παίρνω και από ποια στάση δηλαδή. 
 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Η εφαρμογη του ΟΑΣΘ μια χαρα ειναι. Οπως και το συστημα GPS που εχουν.  Σουπερ βασικα. Πρωτοπορα θα την χαρακτηριζα σε σχεση με την Αθηνα(περιεργο φαινομενο και ομως αληθινο! Και το λεω εγω που μισω τον ΟΑΣΘ!).
Αν κατσεις και ασχοληθεις 1.5 λεπτα για να την μαθεις βεβαια.
 
Ετσι πχ η εφαρμογη μας λεει:
 
Από την στάση ΚΟΛΟΜΒΟΥ (ΕΓΝΑΤΙΑ 14) επιβιβάζεσθε στην γραμμή 10 ή 02, 02A,14, 14A, 27, 27A, 31, 45, 45A, 45B, 83, 83A, 83B, 83T, 83X και αποβιβάζεσθε στην στάση Α.Χ.Ε.Π.Α. (ΕΓΝΑΤΙΑ 156)
 
**Εσυ θα μπεις στα λεωφορεια: 2, 10, 14, 27, 31 γιατι τα άλλα κανουν 70 ωρες.

 

Έχω iOS Beta και παίζει να μη δουλεύει καλά με το App. Αν σου στείλω screenshot θα πάθεις πλάκα, δε δουλεύει τίποτα. Εκτός αν μιλάς για Android. Έκατσα να ασχοληθώ παίδες, δε μπήκα έτσι να ρωτήσω.

 

Μάλλον θα κάνω αυτό με την Κολόμβου αν δεν βρώ κάτι καλύτερο. Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω iOS Beta και παίζει να μη δουλεύει καλά με το App. Αν σου στείλω screenshot θα πάθεις πλάκα, δε δουλεύει τίποτα. Εκτός αν μιλάς για Android. Έκατσα να ασχοληθώ παίδες, δε μπήκα έτσι να ρωτήσω.

 

Μάλλον θα κάνω αυτό με την Κολόμβου αν δεν βρώ κάτι καλύτερο. Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!

με αστικό δεν υπάρχει άλλη λύση. Εγνατία και μπαίνεις σε ένα λεωφορείο από αυτά που σε είπαν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μάλλον θα κάνω αυτό με την Κολόμβου αν δεν βρώ κάτι καλύτερο.

 

Δεν θα βρεις κατι καλυτερο. Και ΤΑΞΙ να παρεις ιδια χρονικη διαρκεια θα κάνεις(και θα πληρωσεις και πολυ παραπανω).

 

 Και ετσι οπως το λες βλεπω οτι δεν σου φαινεται καλη λυση, αλλά πόσο δυσκολο ειναι να περπατησεις 3-4 λεπτα με τα ποδια απο την πλατεια που λες εως την σταση Κολομβου, να περιμενεις ενα λεωφορειο απο τα 2, 10, 14, 27, 31(συν τα άλλα που αναφερα) που θα κανει περιπου 1 με 4 λεπτα για να ερθει ενα απο ολα αυτα ωστε μετα να σε παει στην σταση ΑΧΕΠΑ(που ειναι απεναντι απο το Πολυτεχνειο, δηλαδη 2 λεπτα με τα ποδια) σε 5-10 λεπτα αναλογως την κινηση?

Θα προτιμουσες κανα διαστημοπλοιο να σε διακτινησει ξερω γω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης DimVavas είπε:
 
Μάλλον θα κάνω αυτό με την Κολόμβου αν δεν βρώ κάτι καλύτερο.
 
Δεν θα βρεις κατι καλυτερο. Και ΤΑΞΙ να παρεις ιδια χρονικη διαρκεια θα κάνεις(και θα πληρωσεις και πολυ παραπανω).
 
 Και ετσι οπως το λες βλεπω οτι δεν σου φαινεται καλη λυση, αλλά πόσο δυσκολο ειναι να περπατησεις 3-4 λεπτα με τα ποδια απο την πλατεια που λες εως την σταση Κολομβου, να περιμενεις ενα λεωφορειο απο τα 2, 10, 14, 27, 31(συν τα άλλα που αναφερα) που θα κανει περιπου 1 με 4 λεπτα για να ερθει ενα απο ολα αυτα ωστε μετα να σε παει στην σταση ΑΧΕΠΑ(που ειναι απεναντι απο το Πολυτεχνειο, δηλαδη 2 λεπτα με τα ποδια) σε 5-10 λεπτα αναλογως την κινηση?
Θα προτιμουσες κανα διαστημοπλοιο να σε διακτινησει ξερω γω?

 

Βρε μια χαρά λύση είναι. Όταν λέω κάτι καλύτερο, ξαναλέω, αφήνω περιθώριο για την στάση που έχω ακριβώς απέναντι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βρε μια χαρά λύση είναι. Όταν λέω κάτι καλύτερο, ξαναλέω, αφήνω περιθώριο για την στάση που έχω ακριβώς απέναντι.

από την στάση απέναντι σου, αν δε κάνω λάθος, περνά το 15 και ένα ακόμα τα οποία δεν βολεύουν για πολυτεχνείο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βρε μια χαρά λύση είναι. Όταν λέω κάτι καλύτερο, ξαναλέω, αφήνω περιθώριο για την στάση που έχω ακριβώς απέναντι.

Η στάση που λες, λογικά είναι η ''Πλατεία Αντιγονιδών'' που περνάει μόνο το 15

Το 15 όμως στην καλύτερη περνάει κάθε 15 λεπτά, είναι σχεδόν πάντα γεμάτο και θα σε αφήσει μετά από 10+ στάσεις έξω από τη φιλοσοφική, οπότε θα πρέπει να διασχίσεις και σχεδόν όλο το campus για να πας πολυτεχνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απόσταση με τα πόδια είναι 2 χλμ . Δηλαδή τίποτα.

Εγώ στο κέντρο μένω και δεν παίρνω λεωφορείο για τέτοιες αποστάσεις και είμαι σε μεγαλύτερη ηλικία από σένα.

 

Ούτε στα φοιτητικά μου χρόνια θυμάμαι να παίρναμε λεωφορείο για τέτοιες αποστάσεις...

 

Σώπα, επειδή εσύ αντέχεις δηλαδή ή είσαι μαζόχας και γουστάρεις να περπατάς 2χλμ ερχομό γυρισμό θα πρέπει να το γουστάρουν και οι άλλοι? Για συμαζευτείτε λίγο ορισμένοι, ούτε που ξέρετε τον άλλον, μπορεί να έχει προβλήματα υγείας και να του προκαλούν κόπωση. Εγώ πλέον για να πάω από Ομόνοια Σύνταγμα στην Αθήνα πέρνω το μετρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...