Προς το περιεχόμενο

Τα φώτα σας γιατί με την εφαρμογή του ΟΑΣΘ, δεν...


DimVavas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς φίλε μου, πχ στην Αθήνα που ήμουν τις προάλλες μέσω GMaps έβγαζα άκρη σε δευτερόλεπτα, έλεγε και γραμμές και στάσεις και όλα. Τώρα με το site του ΟΑΣΘ και το ΤΡΑΓΙΚΟ app τους, 3-4 φορές που χρειάστηκα πληροφορίες, τις 1-2 δε μπόρεσα να βγάλω άκρη μέσα από εκείνον τον χαμό.

 

Έχω iOS οπότε έχω μόνο την "αυθεντική" του ΟΑΣΘ, που είναι για γέλια (ή για κλάματα).

 

Ναι ρε συ, και τα δυο χαλια ειναι για πολλους και διαφορους λογους αλλα αν ξερεις ονοματα στασεων κατι μπορει να γινει με την εφαρμογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 απο εγνατια και οταν ανεβεις την 3η σεπτεμβριου , εφτασες απθ

 

Ναι μόνο που το 17 δεν κανει σταση στην σταση ΑΧΕΠΑ αλλά κανει στην πλατεια συντριβανιου και στην φοιτητικη λεσχη οπου ειναι πολυ πιο μακρυα απο την σταση ΑΧΕΠΑ απο την πολυτεχνικη σχολη που θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εφαρμογή ΟΑΣΘ την βρίσκω την πιο εύκολη για όλους, ασχέτως αν το interface είναι "παλιό".

 

Αν ξέρεις ποια στάση έχεις κοντά σου (που με GPS ανοιχτό την βγάζει), βρίσκεις πιο λεωφορείο περνάει και που πάει το καθένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι δυσκολο να κατατοπιστει καποιος στην Θεσσαλονικη και στο ΑΠΘ και τελικα να χαθει χωρις την εφαρμογη του ΟΑΣθ?αλλοι χαρτες στα βιβλιοπωλεια δεν υπαρχουν με τους δρομους? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω iOS Beta και παίζει να μη δουλεύει καλά με το App. Αν σου στείλω screenshot θα πάθεις πλάκα, δε δουλεύει τίποτα. Εκτός αν μιλάς για Android. Έκατσα να ασχοληθώ παίδες, δε μπήκα έτσι να ρωτήσω.

 

Μάλλον θα κάνω αυτό με την Κολόμβου αν δεν βρώ κάτι καλύτερο. Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!

 

μιας και έχεις θέμα με την εφαρμογή μπορείς να χρησιμοποιήσεις την σελίδα του oasth.

για την διαδρομή σου:

http://oasth.gr/#el/bestroute/showresult/13/1012/22.956699699999945-40.629155/300/3/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκτίθεσαι, κυρίως λόγω του υποτιμητικού σου ύφους. Τυχαίνει να σπουδάζω πληροφορική, οπότε πίστεψε με, δε θα μου μάθεις εσύ να χρησιμοποιώ Google Maps, που το χρησιμοποιεί ακόμα και η μάνα μου. Αλλά μάλλον δεν ξέρεις ότι ο ΟΑΣΘ εδώ και κάτι μήνες αφαίρεσε τα δεδομένα της από το Google Maps.

Δεύτερον, η απόσταση σπίτι - ΑΠΘ είναι 2.5χλμ σύμφωνα με την εφαρμογή που χάρης εσένα έμαθα. Αν νομίζεις ότι 2.5χλμ περπατιούνται μέσα σε 10' ("μια βόλτα με τα πόδια"), τον χειμώνα και νωρίς το πρωί, μάλλον δε χρησιμοποιείς σωστά το Google Maps.

Καλό σχόλιο πάντως, μεγάλη εξυπνάδα. Ζητάω πληροφορίες για συγκοινωνία και ήρθες να μου πεις να την κάνω με τα πόδια...

 

EDIT: Βλέπω μένεις και Θεσσαλονίκη, η ιδέα να με βοηθήσεις όντως σε αυτό που ζητάω από τα να πεις εξυπνάδες, δε σου πέρασε από το μυαλό;

 

Καθολου υποτιμητικο δεν ηταν το υφος μου. Το οτι σπουδαζεις πληροφορικης δεν μου λεει τιποτα, εκτος αν αρχισαν να σας μαθαινουν χρηση βασικων εφαρμογων σε smartphones.

 

Το ξερω οτι το Google maps δεν δειχνει δρομολογια για οασθ. Αλλά δεν προσεξες που σου ειπα δες τη διαδρομη με τα ποδια. Σου προτεινα τα ποδια, γιατι ξερω πολυ καλα (μιας και για τουλαχιστον 5 χρονια επαιρνα 2 λεωφορεια για να παω στο ΑΠΘ) οτι το timetable του οασθ ειναι για τ'αναθεμα. Και αντε πες να βρεις σταση κοντα σου, μεχρι να ερθει λεωφορειο που βολευει θα φας άλλα 5-10 λεπτα, συν το στριμωγμα και τη μπιχλα. Στο χρονο αυτο θα εχεις ηδη κανει σημαντικο κομματι τις διαδρομης με τα ποδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...