Προς το περιεχόμενο

Έπεσα θυμα απάτης από αξιόπιστο γερμανικο κατάστημα


moutsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπήκα καν στον κόπο να τους μιλησω μαζι τους και καλως έπραξα άνοιξα αμέσως case στο PayPal.

 

Δεν ξέρω τι σπουδές έχετε κάνει και ποιό είναι το μορφωτικό σας επίπεδο αλλά πειτε μου ποσό μ@λ@κ@ς μπορεί να αισθάνεται κάποιος διαβαζοντας την παρακτω απάντηση που ελαβα.

 

Οι τύποι μιλάμε είναι απίστευτοι στείλανε ένα άδειο κουτί απλα και μονο επειδή δεν είχαν σε απόθεμα το προϊόν που αγόρασα.

 

Από το 1998 ασχολουμε με το ηλεκτρονικό εμπόριο τέτοια πατάτα πρώτη φορά συναντώ.

 

 

ΤΑ συμπεράσματα δικά σας.

 

 

 

Dear Mister ΧΧΧ,

 

thank you for your message!

 

Unfortunately, the auto fragrance xxx is here

 

in our stock. We can only apologize

 

for that mistake. We can ship it

 

today to you. Is that okay for you?

 

With our best wishes

 

Your team from Essenza Nobile

___________________________________

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πει και στο παρελθόν το βίντεο unboxing από μόνο του δεν αποδικνειει τίποτα εκτός και αν το πακέτο έχει κάποια δικλείδα ασφαλείας που μπορεί να αποδειχτεί μέσω του βίντεο ότι όντως δεν είχε είδη παραβιαστεί πριν από την λήψη.

 

Το πακέτο που έλαβα ήταν σφραγισμένο με ειδική ταινία του καταστήματος εκεί ίσως και να μετρούσε το βίντεο αλλά και πάλι αν είναι καποιος ηταν μάστορας της δουλειάς πιστεύω ότι θα μπορούσε να το παραβιάσει χωρίς να αφήσει κάποιο ίχνος.

 

Οπότε μην νομίζετε ότι απο ενα βίντεο και μονο είστε καλυμμένοι.

 

Το θέμα είναι ότι ποτέ δεν περίμενα μια τέτοιου είδους αντιμετώπιση από ένα κατάστημα αυτού του βεληνεκούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα το δυσκολο να βγαζετε ενα βιντεο σε καθε unbox ακριβου αντικειμενου.

 

Αυτό με το βίντεο για μένα δεν λέει τίποτα μπορώ μάλιστα να κλείσω το κουτί και να το ξανανοίξω τραβώντας βίντεο.  

 

 

Εσυ πρεπει να βαλεις για πρωθυπουργος,θελουμε εξυπνα ατομα στην κυβερνηση.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οπότε μην νομίζετε ότι απο ενα βίντεο και μονο είστε καλυμμένοι.

 

 

Στις 15-20 φορες που παρέλαβα λάθος ή σπασμένο χαλασμένο προϊόν ποτε δεν μου ζήτησαν καμια αλλη απόδειξη εκτός απο το video unboxing που τους εστελνα.

 

Refund πάντα χωρίς paypal εντός 2-5 ημερών.

 

Αν εσύ πιστεύεις ότι δεν έχει νόημα τι να πω. Φαίνεται οτι χωρίς το βίντεο βγαζεις πιο εύκολα άκρη(!)

 

Ποτέ κανένα μαγαζί δεν αμφισβήτησε video σε μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το βίντεο για μένα δεν λέει τίποτα μπορώ μάλιστα να κλείσω το κουτί και να το ξανανοίξω τραβώντας βίντεο.

 

Το θέμα ποια είναι η θέση του PayPal σε τέτοιες περιπτώσεις.

Αυτό θα έκανα εγώ. Οπως σου την έκαναν θα τους την φτιάξεις.Και να τους πεις ότι αν δεν επιστρέψουν τα λεφτά θα προχωρήσεις διαδικασία.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...