Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι το ιδανικό gps για να γίνω διανομέας;


NinjaMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουσιαστικά ψάχνω εξοπλισμό για να πιάσω δουλειά ως delivery εκ του μηδενός χωρίς δηλαδή να γνωρίζω από οδούς οτιδήποτε (ζω στο Ηράκλειο Κρήτης που έχει αρκετά στενά και δρομάκια). Μέσα στον εξοπλισμό σκέφτομαι και κράνος που να έχει ενσωματωμένο bluetooth για να ακούω τις φωνητικές οδηγίες της συσκευής χωρίς βέβαια να ξέρω αν αυτό είναι όντως απαραίτητο. Επίσης χρειάζομαι κάτι με δυνατή μπαταρία που να αντέχει τουλάχιστον 12 ώρες ασταμάτητης χρήσης. Εγώ σας δείχνω τα πρώτα αποτελέσματα της αναζήτησής μου και εσείς μου προτείνετε τι μου ταιριάζει καλύτερα για την δουλειά που το θέλω. Το κόστος δεν με πειράζει να είναι μεγάλο αρκεί να βρούμε ένα αξιόπιστο, δυνατό και καλό εργαλείο :

 

1)https://www.revzilla.com/gps-units# (από εξωτερικό)

 

2)http://www.meimaris.com/ProductsByCategory.asp?intSubID=112 (από Ελλάδα)

 

Εδώ άκουσα για όλα τα χαρακτηριστικά που θέλω να έχει το gps μου. Αλλά θέλει προσοχή γιατί είναι βιντεάκι του 2010 και ίσως έχει προχωρήσει και άλλο η τεχνολογία;

 

 

 

Αυτό είναι ένα βιντεάκι που βρήκα για προσαρμογή ενός gps αυτοκινήτου σε μηχανάκι:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες μάλλον θα πρέπει να γίνει μόντα να μπει usb στο παπί για φορτιση εδώ στο αμάξι μετά από 3-4 ώρες το θέλουν το καλώδιακι για φόρτιση.Επίσης θα πρότεινα να μπει κάπου στο κέντρο με κάποια βασούλα και όχι σε καθρέφτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόντα να γίνει για να μπει usb στο παπί είναι λίγο δύσκολο αλλά θα το σκεφτώ μελλοντικά (με τον καινούριο χρόνο) που μπορεί να προβώ σε αγορά δικού μου παπιού γιατί τώρα έχω ένα scooter 50cc μόνο. Επίσης ο εργοδότης δεν παίζει να σε προσλάβει με τίποτα αν του πω κάτι τέτοιο.

 

Πως σας ακούγεται η λύση του να αγόραζα ένα tablet (απ'τα καινούρια που έχουν 7000-10000 mah μπαταρία) και να το χρησιμοποιούσα ως gps με μια αδιάβροχη θήκη και βάση προσαρμογής στο μηχανάκι; Σίγουρα όλο και κάποιος θα υπάρχει που θα έχει σκεφτεί να κάνει κάτι τέτοιο πριν από εμένα και θα το έχει εφαρμόσει με επιτυχία, έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι δεν χρειαζεται. Αν μαθεις τους κεντρικους δρομους, στην αρχη θα πηγαινεις στα ευκολα και σιγα-σιγα θα μαθεις και τα αλλα. Θα σε βοηθησουν τα αλλα ντελιβερια και  θα υπαρχει και μια κατανοηση απο το μαγαζι,

αν δεν υπαρχει χεσε τους και βρες αλλου.

 

Εγω στην αρχη επαιρνα τηλεφωνο καποιον που ηξερε ειτε χρησιμοποιησουσα το here maps, που ειναι πολυ πιο σωστοι χαρτες απο της google(τουλαχιστον στον αγιο νικολαο).

 

Αν εχεις μερακι, οταν μαθεις μπες στο https://www.openstreetmap.org/#map=6/38.359/23.810 και φτιαξε αμα υπαρχουν τυχoν λαθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω να ακούσω και άλλες απαντήσεις πάντως πιο κατατοπιστικές... Έχω πολύ αδύναμη μνήμη και πολλά προσωπικά θέματα που συμβαίνουν και νιώθω ότι χρειάζομαι πάντα έναν "οδηγό" (gps) να με κατευθύνει και να μου λέει τι θα κάνω για την συγκεκριμένη δουλειά. Εδώ βλέπεις ότι και πολλοί ταξιτζήδες έχουν πλέον αυτό το μαραφέτι και ας είναι χρόνια στην πιάτσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...