Προς το περιεχόμενο

οταν το facebook γινεται μεσο χαλιναγωγησης του οχλου


forgotten

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι γίνεται το Facebook μέσω χαλιναγώγησης του όχλου; Είναι μισός ο τίτλος, δεν καταλαβαίνω τι θέλει να πει.

 

 

εχει κανει ορθογραφικο και μπερδευει ο τιτλος

 

χαλί να αγωγή ίσοι είναι το σωστό για να βγάζει νόημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Άργησες λίγο αλλά όντως είναι τραγικό αυτό που έγινε.

Πολλοί από αυτούς τους ντεμεκ φιλόζωους είναι παρανοϊκοί. Τα βάζουν ακόμα και με κτηνιάτρους, και ανθρώπους που αγαπούν τα ζώα πάνω στην τρέλα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δει κατι κουλα σε φαση επειδη επαιζε με τον σκυλο και τον ειχε ντυσει κλοουν του εγραφαν οτι αυτο ειναι κακοποιηση ζωου και θα τον καταγγειλουν

 

 

σιγουρα υπαρχουν και αυτοι αλλα το μεγαλο κακο γινετε σε 50+ αυτο βλεπω εγω ειδικα σε κατι ομαδες για ανεργους που ρωτανε τα πιο κουλα , σε φαση που τους εχεις ανεβασει επισημο εγγραφο με το τι ισχυει για την εργασια τους και σου λενε δεν ξερεις εσυ ή επειδη το ακουσαν στην δουλεια ειναι οντως αληθεια.

 

η αλλη νομιζε σαν ανασφαλιστη οτι μπορουσε να παει σε ιδιωτη γιατρο τσαμπα οπως στα δημοσια νοσοκομεια επειδη ετσι της ειπαν.

Δεν θυμάσαι τι εγινε με τον σκύλο που έγραφε επάνω του ΑΕΚ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο βλάκες είναι αυτοί που διέδωσαν μέσω fb ότι ο πιτσιρίκος είναι δολοφόνος και βασανιστής γατιών, άλλο τόσο κ ακόμη περισσότερο είναι αυτοί που πείστηκαν ότι δεν είναι επειδή πήγε ο απατεώνας καράφλας των 'angels' τον βρήκε, έκανε τον δικαστή του πεζοδρομίου και έβγαλε κ την απόφαση, αθώος!!!

 

Α, ρε γίδια ταΐστε τον τσάμπα μάγκα.

 

Τζάμπα post, δεν είπα πουθενά αν έκανε τον δικαστή του πεζοδρομίου ο καράφλας των angels, είπα οτι πήγε στο περιστατικό να δει τι έγινε. Για μένα έτσι κι αλλιώς αθώος είναι αυτός που έμπλεξε, βρήκα και το προφιλ ενος παπάρα στο fb που του έστειλε η ψυχοπαθής το μήνυμα και αυτός το διέδωσε στα ζώα-οπαδούς του. Επίσης αν ποτέ τύχει και δεις κακοποιημένο ζώο στην περιοχή σου, ας ενημερώσεις τον καράφλα και θα δεις οτι δεν είναι καθόου απατεώνας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος είναι αυτός να πάει να δει τι έγινε?

Ο δικαστής Ντρεντ?

 

Έτσι του γούσταρε και πήγε να δει τι έγινε. Δεν μου απαγορεύει κανένας να χτυπήσω το κουδούνι κάποιου και να τον ρωτήσω για το περιστατικό, αν δεν θέλει απλά αρνείται να μου απαντήσει, διευκρίνισε από την πρώτη στιγμή οτι δεν είναι δικαστές και ούτε έχουν ρόλο να δικάσουν. Για μένα καλά έκαναν και δέχτηκαν να του μιλήσουνε και κρατούσαν και το σκυλάκι τους μαζί. Πήγε η άλλη η ψυχοπαθής να πούμε και τοποθέτησε ένα νεκρό γατί που είδε μπροστά από το σπίτι τους βρήκε και τα ονοματεπώνυμά τους στο fb πήρε μια photo τους και τους διέσυρε οτι αυτοί σκότωσαν το γατί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως οταν τους λεω πως δεν εχω facebook με κοιτανε σαν alien που κατεβηκε στην γη. Ειναι αστειο το να θεωρειται μη νορμαλ το να μην εχεις fb,insta κι ολα τα λοιπα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος είναι αυτός να πάει να δει τι έγινε?

Ο δικαστής Ντρεντ?

Είναι ωραίος ο τυπος. Δες και αλλα βιντεακια του, μη κρίνεις απο την εμφάνησή του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν το ψάξετε περισσότερο το συγκεκριμένο θα δείτε πως κάτι δεν στέκει και τόσο καλά με την κοπέλα που το ξεκίνησε όλο αυτό. Δεν ξέρω κατά πόσο όντως κάνει δουλειά ως φιλόζωη, από τα όσα σχόλια διάβασα πάντως όμως πολλοί (ιδιώτες κυρίως) γνωρίζουν τις μεθόδους της.
 


Πήγε η άλλη η ψυχοπαθής να πούμε και τοποθέτησε ένα νεκρό γατί που είδε μπροστά από το σπίτι τους βρήκε και τα ονοματεπώνυμά τους στο fb πήρε μια photo τους και τους διέσυρε οτι αυτοί σκότωσαν το γατί.

Και να'ταν μόνο αυτό. Πριν λίγο καιρό είχε βουτήξει κουταβάκι από διαμέρισμα με αφορμή δήθεν κακοποίηση, εννοείται γράφοντας στα παπάρια τους κάθε είδους due process, απλά πήγε και το πήρε. Τελικά το χάρισε στη φίλη της. Το τσίπαρε κιόλας, κομπλέ, καβάτζωσαν κουταβάκι ράτσας τζάμπα. Τι σου είναι η φιλοζωία ε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη χαλάρωσε μην πάθεις τίποτα βραδιάτικα!

Ειρήνη κ αγάπη αδέλφια, Άντε καληνύχτα.

 

Εγώ οκ χαλάρωσα, πάντως την επόμενη φορά ψάξε να βρεις καλύτερο nickname για fake account και μην αντιγράφεις ονόματα άλλων μελών που μπαίνουν χρόνια.

Εγω παντως οταν τους λεω πως δεν εχω facebook με κοιτανε σαν alien που κατεβηκε στην γη. Ειναι αστειο το να θεωρειται μη νορμαλ το να μην εχεις fb,insta κι ολα τα λοιπα.

 

Πριν 3 χρόνια σε ένα σεμινάριο μια εντελώς άγνωστη κοντά στα 50 την ώρα του διαλύματος με παρακάλεσε να πάρω ένα tablet με κάμερα που είχε και να την βγάλω φώτο στην καρέκλα που καθότανε, μετά μου λέει αν θέλω να με βγάλει αυτή για να την σηκώσω στο fb..... της λέω δεν σηκώνω φωτογραφίες στο fb, απόρησε μετά "δεν σηκώνεις φώτο στο φβ?" οχι της λέω. Οτι να ναι μιλάμε.

Και να'ταν μόνο αυτό. Πριν λίγο καιρό είχε βουτήξει κουταβάκι από διαμέρισμα με αφορμή δήθεν κακοποίηση, εννοείται γράφοντας στα παπάρια τους κάθε είδους due process, απλά πήγε και το πήρε. Τελικά το χάρισε στη φίλη της. Το τσίπαρε κιόλας, κομπλέ, καβάτζωσαν κουταβάκι ράτσας τζάμπα. Τι σου είναι η φιλοζωία ε;

 

 

Αμα δεν το κακοποιούσανε και το πήρανε είναι για ένα χέρι μπάτσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν το κακοποιούσανε και το πήρανε είναι για ένα χέρι μπάτσες.

 

Η μοναδική «απόδειξη» κακοποίησης ήταν ένα βίντεο 11 δευτερολέπτων, με το σκυλάκι απλά να βρίσκεται στο μπαλκόνι και να γαυγίζει. Ακόμα και να υπήρχε κακοποίηση (προσωπικά δεν πείστηκα, κυρίως από την έλλειψη στοιχείων και από τη συμπεριφορά της/τους) ακολουθείς συγκεκριμένες διαδικασίες, καλείς αστυνομία, κτηνίατρο για γνωμάτευση, μιλάς με αυτούς που το φροντίζουν, και αν όντως προκύψει θέμα κακοποίησης, βρίσκεις κάπου να δώσεις το ζωάκι. Δεν πας με το έτσι θέλω να το πάρεις. Είχε σηκώσει κάποιος διαλόγους αυτής και της φίλης της που μόνες τους παραδεχόντουσαν πως τα έκαναν όλα με το έτσι θέλω, αλλά δεν τα βρίσκω. Με λίγα λόγια στάμπαρε πιτμπουλάκι, το πήρε, το έδωσε στην κολλητή της και καλά προσωρινά, και αυτή το κράτησε. Είχε μάλιστα το θράσος να γράψει πως ντάξει «το σκυλί μέχρι χτες δεν είχε τσιπάκι, το τσίπαρα εγώ, άρα είναι δικό μου». 

 

Τέτοιες παπαριές κάνουν, και άλλοι φιλόζωοι που πραγματικά τρέχουν κάθε μέρα τρώνε τα καμώματα τους στη μάπα.

 

Εντωμεταξύ πέρα από τη χαλιναγώγηση, κάποιοι το έχουν πάει σε εντελώς άλλο επίπεδο (1, 2). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως το σκυλί ήταν στο μπαλκόνι για μέρες και φώναζε; Δεν ξέρω πάντως τι συμπεριφορές είναι αυτές, ο καθένας νομίζει οτι μπορεί να κάνει οτι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...