Προς το περιεχόμενο

ποια καρτοκινητη να επιλεξω για περισσοτερα λεπτα ομιλιας?


a16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα φορουμ,

το φοιτητικο μου cu με τα 1000 λεπτα προς ολους προς 4 ευρω εληξε οποτε θα πρεπει να βρω καινουργια εταιρεια.

ποια καρτοκινητη να επιλεξω για περισσοτερα λεπτα ομιλιας?δεν εχω πλεον πασο.

η wind μου δινει 1500 λεπτα με 8,5 ευρω αλλα εχουν διαρκεια 3 εβδομαδες και δεν μου κανει.

θελω λοιπον  διαρκεια 1 μηνα!!
γνωριζετε κατι?θα παρω καινουργιο αριθμο.μηνυματα και data δεν με ενδιαφερουν.

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω, έληξε όντως ή απλά σου έστειλαν sms ότι έχει λήξει και πρέπει να πας με πάσο αν θες να το ανανεώσεις ;

 

Εμένα τέλη Ιουλίου μου έστειλαν αυτό το sms. Δεν έκανα κάτι αφού δεν έχω πλέον ενεργό πάσο, αλλά τον Αύγουστο μου έδωσαν κανονικά τα 600 + 600 και έκανα και το πακέτο με τα 4,03 ευρώ για 1000 προς όλους.

Περιμένω αύριο που θα μπει ο μήνας να δω αν θα μου τα δώσουν πάλι. Αλλιώς κι εγώ θα ψάχνω. Τις καλύτερες ευκαιρίες σε μετρό θα τις βρεις. που δίνουν κάρτες. Έχουν κάποια πακέτα που δεν υπάρχου στα απλά προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για περίμενε να δούμε μήπως το μνμ είναι έτσι για το θεαθήναι. Εμένα απλά έλεγε να επικοινωνήσω μαζί τους μέχρι 31/7 σε έναν αριθμό, δε το έκανα αλλά ακόμα βλέπω πχ ότι μπορώ να ενεργοποιήσω το πακέτο με τ α 4 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε άλλο φοιτητικό cu που έχει ενεργοποιηθεί ένα χρονο νωρίτερα από το δικό μου δεν έχει έρθει κάποιο μήνυμα πάντως.για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποια στιγμή θα γινει η αλλαγή, έτσι έγινε και σε εμένα, με ενημέρωσαν πέρυσι τον δεκέμβρη οτι έχει λήξει το φοιτητικό πρόγραμμα. αν και μου ειχε πει οτι θα γινει η αλλαγή σε ενα μηνα, τελικά έγινε μετά απο 3-4 μήνες. θα σου δώσει την δυνατότητα όμως να αγοράσεις τα πακέτα special 5 (5 γιουρο, 500λεπτα προς ολους, 200mb) και 7 (7 γιουρο,600 λεπτά προς ολους, 100sms, 600mb). και συνεχίζεις να παίρνεις κανονικά τα 600mb/600 λεπτα προς cu κάθε πρώτη του μηνός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή λίγο με μπέρδεψες γιατί λες έγινε η αλλαγή μετά από 3-4 μήνες όμως θα σου δίνει τη δυνατότητα για τα πακέτα, Εννοείς τα πακέτα μπορούσες για εκείνους τους 3-4 μήνες ή κανονικά μέχρι και τώρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι θα είναι καλά.θα κρατήσω και το νούμερο μου.έτσι και αλλιώς δεν χρειαζομουν και τα 1000 λεπτα.

Αν μάλιστα μεταφέρεται το υπόλοιπο των λεπτών ομιλιας εφόσον ανανεώνεις πριν λήξει το πακετο θα είμαστε οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι θα είναι καλά.θα κρατήσω και το νούμερο μου.έτσι και αλλιώς δεν χρειαζομουν και τα 1000 λεπτα.

Αν μάλιστα μεταφέρεται το υπόλοιπο των λεπτών ομιλιας εφόσον ανανεώνεις πριν λήξει το πακετο θα είμαστε οκ

 

Το νούμερο έτσι κι αλλιώς δε το χάνεις, αν είναι να χάσεις μόνο τις προσφορές που είναι για φοιτητές. Θα γίνει απλός αριθμός CU.

Απλά επειδή συμφέρει αρκετά κοιτάμε να δούμε πόσο ακόμα θα κρατήσουν και οι προσφορές παρά την ειδοποίηση για τερματισμό τους.

 

 

ποσο κρατησε δλδ  το φοιτικικο?

 

Εμένα αρκετά. Αν και τον αριθμό τον πήρα όταν ήμουν πχ 4ο έτος έχει κρατήσει άλλα 6 χρόνια περίπου από τότε χωρίς να μου ζητήσουν επιπλέον βεβαίωση ή κάτι τέτοιο (μέχρι τώρα). Μακάρι να κρατούσε για πάντα γιατί μετρούσε άσχημα. Μια 10ευρη ανά δίμηνο έβαζα και ήμουν υπερ-κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή λίγο με μπέρδεψες γιατί λες έγινε η αλλαγή μετά από 3-4 μήνες όμως θα σου δίνει τη δυνατότητα για τα πακέτα, Εννοείς τα πακέτα μπορούσες για εκείνους τους 3-4 μήνες ή κανονικά μέχρι και τώρα ;

 

Τα πακέτα σου τα δίνει ως "αποζημίωση" όταν σου σταματήσουν το φοιτητικό πρόγραμμα. btw έχουν ισχύ 2 χρόνια από την στιγμή της ενεργοποίησης. περισσότερα εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7249368#post7249368

έχει ενα λάθος στο μνμ αυτό οτι δεν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα τα 600mb/600 λεπτά προς cu

 

Αν είναι έτσι θα είναι καλά.θα κρατήσω και το νούμερο μου.έτσι και αλλιώς δεν χρειαζομουν και τα 1000 λεπτα.

Αν μάλιστα μεταφέρεται το υπόλοιπο των λεπτών ομιλιας εφόσον ανανεώνεις πριν λήξει το πακετο θα είμαστε οκ

 

ναι μεταφέρονται κανονικά , όπως και τα 600/600

 

ποσο κρατησε δλδ  το φοιτικικο?

 

από την λήξη του πάσου μου, νομίζω 3+ χρόνια

 

edit:

 

μιας και μιλάμε για φοιτητικά , μετα-φοιτητικά πακέτα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7251870#post7251870

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος... και βασικά βλακεία μου που δεν κατάλαβα εξ αρχής δεν είδα μέσα στις παρενθέσεις ότι αναφερόσουν σε special πακέτα, νόμιζα ότι ήταν τα κανονικά. (πήδηξα τις παρενθέσεις εντελώς)

 

Ωραία και τα λινκ. Βρήκα εκεί μέσα για την κάρτα νεότητας που στη vodafone σου δίνει 10 ευρώ για κάθε ανανέωση από 10 και πάνω (μία το μήνα) . Μια χαρά, έκανα αίτηση να τη βγάλω όσο προλαβαίνω ακόμα. Κάνει 10 ευρώ η κάρτα νέων αλλά ουσιαστικά σε 2 ανανεώσεις δεκάευρες έχεις κάνει απόσβεση. (κατά τα άλλα οι προσφορές της είναι τραγικές λίγο που είδα, έχει και στη cosmote κάτι)

 

Και γενικά τα πακέτα κομπλέ φαίνονται για τους πρώην φοιτητές. Εγώ σπάνια χρειάζομαι πάνω από 50 λεπτά ομιλίας, απλά θέλω να έχω προς όλους να μην με νοιάζει τι είναι ο αριθμός που καλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγγραφή στα νέα πακέτα cu special γίνεται αυτόματα Ή θα πρέπει να καλέσω στον αριθμό που λενε;

 

Ευχαριστώ για τα λινκ δεν είχα ιδέα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινε αυτόματα, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. φαντάζομαι το τλφ που σου έχουν δώσει ειναι για να ανανέωσης το πάσο. (αν έχεις κάποιο ενεργό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...