Προς το περιεχόμενο

Στις 17 Οκτωβρίου θα διατεθεί το Windows 10 Fall Creators Update


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας - personalize - themes - desktop icon settings

 

Υπαρχει εκει το control panel. Βγαλτε το εξω, καντε το και pin στο task bar

 

Η βαλτε classic shell και ξεχαστε οτι ειστε σε windows 10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαστε εκδοσεις LTSB οπου δεν εχει ουτε Cortana ουτε Store, ειναι για εταιριες για να δουλεουν απροβληματιστα, και ρυθμιζεται τι updates θα δεχεστε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχαχαχα 3 φορες εκανα απντειτ στο creators και τρεις φορες εκανα  roll back γιατι το pc  αποφασιζε οτι ειναι ανοφελο να κλεισει απλα και μονο επειδη το θελω εγω, πριν μου πειτε για τα energy settings τα εψαξα ολα. οτι εχει στο ονομα creators το φοβηθηκε το ματι μου. ασε που τα 10ρια ειναι τοσο unstable που βαρεθηκα να τα συνδεω με δισκο που εχει 7ρια για να διορθωσω το ntfs ... τοσο blue screen of death απο τα μιλλενιουμ εχω να φαω. οποτε κανουν απντειτ τρεμει το φυλλοκαρδι μου αν το κανει σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχαχαχα 3 φορες εκανα απντειτ στο creators και τρεις φορες εκανα  roll back γιατι το pc  αποφασιζε οτι ειναι ανοφελο να κλεισει απλα και μονο επειδη το θελω εγω, πριν μου πειτε για τα energy settings τα εψαξα ολα. οτι εχει στο ονομα creators το φοβηθηκε το ματι μου. ασε που τα 10ρια ειναι τοσο unstable που βαρεθηκα να τα συνδεω με δισκο που εχει 7ρια για να διορθωσω το ntfs ... τοσο blue screen of death απο τα μιλλενιουμ εχω να φαω. οποτε κανουν απντειτ τρεμει το φυλλοκαρδι μου αν το κανει σωστα

 

Δεν φταιει το λειτουργικο στην δικια σου περιπτωση. Προφανως για το συστημα σου δεν υπαρχουν σωστοι drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχαχαχα 3 φορες εκανα απντειτ στο creators και τρεις φορες εκανα  roll back γιατι το pc  αποφασιζε οτι ειναι ανοφελο να κλεισει απλα και μονο επειδη το θελω εγω, πριν μου πειτε για τα energy settings τα εψαξα ολα. οτι εχει στο ονομα creators το φοβηθηκε το ματι μου. ασε που τα 10ρια ειναι τοσο unstable που βαρεθηκα να τα συνδεω με δισκο που εχει 7ρια για να διορθωσω το ntfs ... τοσο blue screen of death απο τα μιλλενιουμ εχω να φαω. οποτε κανουν απντειτ τρεμει το φυλλοκαρδι μου αν το κανει σωστα

Έχω να δω μπλε οθόνη από εποχές XP.

Απο τα Vista και μετά δεν έχω ματαδεί μπλε οθόνη...

 

Είμαι εγώ τυχερός, κάτι κάνεις εσύ λάθος...

Δεν ξέρω... ψάξου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και δεν υπαρχουν σωστοι drivers. xeon πανω σε 775 τρεχω :D απλα τα χπ και τα 7 λεγανε δεν μαμεις αφου δουλεβει αστο να εχει οτι θελει, τα 10ρια εχουν κομπλεξ με τις πατεντες. ειδικα εαν λειπω κανα 10ημερο και σκασουν 4-5 update mazi, 3 τον λουτσο κλαιγανε , τουλαχιστον 7 φορες πρεπει να κανω ρεσταρτ για να τα εγγαταστισει σωστα. με τα χπ ιμουν για 10 χρονια κανοντας οτι πατεντα θες να φανταστεις πανω σε hardware και ενα δυο μπλε οθονες να ειχα δει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχαχαχα 3 φορες εκανα απντειτ στο creators και τρεις φορες εκανα  roll back γιατι το pc  αποφασιζε οτι ειναι ανοφελο να κλεισει απλα και μονο επειδη το θελω εγω, πριν μου πειτε για τα energy settings τα εψαξα ολα. οτι εχει στο ονομα creators το φοβηθηκε το ματι μου. ασε που τα 10ρια ειναι τοσο unstable που βαρεθηκα να τα συνδεω με δισκο που εχει 7ρια για να διορθωσω το ntfs ... τοσο blue screen of death απο τα μιλλενιουμ εχω να φαω. οποτε κανουν απντειτ τρεμει το φυλλοκαρδι μου αν το κανει σωστα

Σε σχετικα παλια συστηματα που εχω δει αυτο το προβλημα απανεργοποιω το fast boot/γρηγορη εκκινηση και κλεινει κανονικα μετα.

 

Οσο για τα blue screen, αν δεν χρησιμοποιεις καποιο παλιο λογισμικο ή driver που προκαλει φρικη στο συστημα, μαλλον εχεις καποιο hardware προβλημα, πχ RAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα Windows 10 και μπράβο που η Microsoft τα υποστηρίζει και προσθέτει συνεχώς ευκολίες με τα updates.

Εδώ μέσα δεν προλαβαίνει να βγει ένα θέμα και αμέσως εμφανίζεται η μιζέρια και η γκρίνια.

Και ΑΤΜ να έβαζε η Microsoft δώρο στο update που θα χάριζε δολάρια οι μισοί θα την έκραζαν γιατί είναι δολάρια και όχι ευρώ.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα και το φαστ μπουτ να βγαλω τιποτα δεν εγινε. τα blue screen τα τρωει 9 στισ 10 φορες απο ntfs file corrupt μετα απο καποιο απντειτ. τωρα απο drivers δεν ξερω ποσο γουσταρει τους driver του xeon με τα crackarismena bios της motherboard, παντος το hardware βριθει ακρας υγειας. με τα 7 που εχω σε αλλο δισκο ποτε δεν εβγαλε προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αν και αναγκάστηκα κα έκανα recover μετά το creators update , δεν διαφωνώ με τα updates αλλά διαφωνώ με τον τρόπο που γίνονται.

 

Θα προτιμούσα να αποφασίζω ποια θέλω να πάρω και αν θέλω όπως κάνω στο linux και στο macos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στον υπολογιστή μπορεις να το ανοίξεις χωρίς πληκτρολόγηση. Πες control panel στην ψηφιακη βοηθό και θα στο ανοίξει. Απλα είμαστε πιο εξοικειωμένοι με την πληκτρολογηση και τα κλικ. Γενικά ολες οι εφαρμογές εχουν την δυνατότητα αν το επιλέξει ο δημιουργός τους και γραψει μερικες γραμμες κωδικα να τις χειριστείς απο την ψηφιακη βοηθό φωνητικά. Οχι μονο να τις ανοιξεις αλλα να τρεξει και οποιαδηποτε λειτουργία τους μεσω φωνης.

Ακριβώς αυτό που είπες φίλε. Πάνε εκεί και πες αυτό και επέλεξε αυτό 2017 πάμε για 2018

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε απντειτ να κανουν οσα θελουν αλλα το οτι δεν υπολογιζουν παλαιοτερα συστηματα και γινεται το ελα να δεις ειναι προβλημα, και το οτι δεν βαζουν σειρα στα απντειτ και κανει οποιο κατεβει πρωτα ινσταλ ειναι προβλημα, πχ τωρα με το 1.1 γιγα απντειτ προ λιγων ημερων βγαλαν αλο ενα βελτιοτικο πανω σε αυτο μια δυο μερες μετα. εγω ελειπα και μολις ανοιξα το pc κατεβηκε πρωτα το βελτιοτικο και πηγε και το εκανε ινσταλ πριν το κυριο απντειτ, τουλαχιστον 8 ωρες εφαγα για να συνεφερω το μηχανημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...