Προς το περιεχόμενο

Musk: Η τεχνητή νοημοσύνη, και όχι η Β. Κορέα, μπορεί να προκαλέσει τον Γ’ Παγκόσμιο πόλεμο


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ΑΙ είναι, και θα πρέπει να είναι, ένα εργαλείο για την βελτίωση της ζωής όλων των ανθρώπων και τη βιωσιμότητα του πλανήτη.

Γιατι πολυ απλά μπορουμε να το καθορίσουμε να λειτουργεί με αυτες τις παραμέτρους.

 

Τώρα από ποιους θα χρησιμοποιηθεί, με τι παραμέτρους και για ποιους σκοπούς, ειναι άλλο θέμα, και μπορούμε να έχουμε πολλα διαφορετικά σενάρια.

 

Ενα απο αυτά μπορει να ειναι και ο τριτος παγκόσμιος, ή , η αφάνιση του ανθρώπινου είδους... αλλα μπορει να ειναι επισης και η βελτίωση της ζωής όλων των ανθρώπων καθώς και η βιωσιμότητα ολόκληρης της Γης.

 

Όπως στρώσουμε θα κοιμηθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

Το ΑΙ είναι, και θα πρέπει να είναι, ένα εργαλείο για την βελτίωση της ζωής όλων των ανθρώπων και τη βιωσιμότητα του πλανήτη.

 

 

 

άσχετα βέβαια πως για να γίνει κάτι τέτοιο χρειάζεται να γυρίσει η ανθρωπότητα στις σπηλιές και το AI δε νομίζω να διστάσει να μας στείλει ...για το καλό μας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά είναι να απορεί κανείς με τον τρόπο που σχολιάζει ο περισσότερος κόσμος εδώ μέσα. Επίπεδο Ελληνάρα που τα ξέρει όλα, και σε ένα τεχνολογικό σάιτ δεν το περιμένεις κάτι τέτοιο. Όταν ο Μασκ βγαίνει και δηλώνει κάτι, αυτό που θα έπρεπε να κάνουμε είναι να προβληματιζόμαστε και να συζητάμε γιατί το λέει και τι ακριβώς εννοεί. Εμείς εδώ βγαίνουμε και λέμε "όχι δεν θα γίνει αυτό, θα γίνει το άλλο", "φτάνει πια με τον τρελό", "τι χαζομάρες είναι αυτές" κλπ. Απίστευτο πραγματικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας τα σχόλια στο Insomnia θα το θεωρήσω λύτρωση γιατί μόνο η A.I. μπορεί να μας καθαρίσει απ'ολη την ανθρώπινη φύρα.

 

Και που ξέρεις ότι τα σχόλια εδώ μέσα προέρχονται από ανθρώπους και όχι από ΑΙ, με σκοπό να χάσεις την πίστη σου στην ανθρωπότητα; Ε;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτός είναι ο τρελός.. και είναι λογικοί αντίπαλοι του που έφτιαξαν isis αποκεφαλιστές και έχουν σκοτώσει τοσο κόσμο έχουν καταστρέψει ένα σορό κράτη για να αρπάξουν τον πλούτο της γης τους τσάμπα! σε αυτόν τον σημερινό κόσμο ποιος είναι ο τρελός και ποιος ο λογικός είναι μεγάλη ιστορία!

Έτσι ακριβώς. Αυτός είναι ο κόσμος και οι άνθρωποι που κυβερνούν.

Αυτόν τον τρελάρα δεν θα τον ξεπεράσει σε επικινδυνότητα εύκολα μηχανή :D

3763E84700000578-0-image-m-15_1471599719

 

http://www.protothema.gr/world/article/711768/tria-koritsia-miloun-gia-ti-zoi-arturio-stin-kolasi-tou-ki-giong-oun/

Ότι είναι να γίνει ας γίνει δυστυχώς από εμάς δεν περνάει από το χέρι μας να κάνουμε κάτι την ζωή μας άλλοι την καθορίζουν όπως και τους φόρους άλλοι τους βάζουν και δεν τους νοιάζει αν δεν έχουμε να τους πληρώσουμε μας έχουν κάνει σκλαβους

Περνάει αλλά η μάζα δύσκολα θα ξεσηκωθεί. Όποτε ξεσηκωθηκε έγιναν μεγάλα πράγματα αλλά θα πεθάνει και πολύς κόσμος.

Σιγά μην καταφέρει ποτέ η ΑΙ να ξεκινήσει τον Γ παγκόσμιο. Λίγες ώρες (ίσως λεπτά ή και δευτερόλεπτα) πριν γίνει το μπαμ το Τ800 θα σταματήσει την προσπάθεια αυτή

terminator-2-arnold-schwarzenegger.jpg?i

AI κοιμηθήτε όλοι ρε,μηχανή να ψηνει Ελληνικό δεν έχουν φτιάξει ακόμη πρέπει να είσαι απο πάνω για να τον ψήσεις και θα ξεκινήσουν πόλεμο.

Βάζεις τον βραστήρα που έχει WiFi να αρχίσει να ζεσταίνεται το πρωί και φτιάχνει καφέ μόνος του όταν ξυπνήσεις είναι έτοιμος. Όλα γίνονται.

αναρωτιεμαι ποσες φορες τα εχει δει!ε

νταξει ωραιες ταινιουλες αλλα δεν μας εκαναν και πλυση εγκεφαλου :D

επισης να πω οτι η φωτο με το δαχτυλακι ειναι φοτοσοπ οπως και του βαρουφακη :P

 

Λίγα

 

2w993c0.bild_1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εντάξει, όλοι νομίζουμε  ότι ξέρουμε τι παίζει αλλά στην πραγματικότητα οι μόνοι που ξέρουν τι συμβαίνει είναι οι ίδιοι. Κάθε τηλεοπτικό κανάλι, κάθε ιστοσελίδα, κάθε ραδιοφωνικός σταθμός λέει τα δικά του και εμείς που τα βλέπουμε/ακούμε τα πιστεύουμε. 

φίλε μου εγώ δεν ξέρω τι "παίζει".. αυτό που ξέρω είναι ότι κάποιοι έχουν αιματοκυλίσει τον πλανήτη και μένουν ατιμώρητοι και μέσο τον πληρωμένων καναλιών μου λένε ότι για όλα φταίει ένας τρελός βόριο-κορεάτης που δεν κάνει ότι θέλουν οι παγκόσμιοι μπάτσοι! εε λοιπόν και εγώ αν ήμουνα στην θέση του και μου λέγανε υποτάσσεσαι και σκύβεις η... δεν ξέρω τι θα προτιμούσα! μπορεί να πάταγα το κουμπί να τα κάνω όλα μπ0υρδέλ0!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου εγώ δεν ξέρω τι "παίζει".. αυτό που ξέρω είναι ότι κάποιοι έχουν αιματοκυλίσει τον πλανήτη και μένουν ατιμώρητοι και μέσο τον πληρωμένων καναλιών μου λένε ότι για όλα φταίει ένας τρελός βόριο-κορεάτης που δεν κάνει ότι θέλουν οι παγκόσμιοι μπάτσοι! εε λοιπόν και εγώ αν ήμουνα στην θέση του και μου λέγανε υποτάσσεσαι και σκύβεις η... δεν ξέρω τι θα προτιμούσα! μπορεί να πάταγα το κουμπί να τα κάνω όλα μπ0υρδέλ0!

Ποτέ δεν ήταν δίκαιος ο κόσμος αδερφέ.

 

Φτιάχνουν τις αρρώστιες ώστε να αγοράζει ο κόσμος φάρμακα μιας και η βιομηχανία φαρμάκων είναι τεράστια

Δημιουργούν τους τρομοκράτες ώστε να μπορέσουν να χτυπήσουν έχοντας πρόφαση

Πάντα αυτό γινόταν ανέκαθεν. Η μάζα είναι αναλώσιμοι ποτέ δεν τους ένοιαξε η ευημερία του κόσμου. Αυτός ειναι ο κόσμος. Οι πραγματικα κακοί άνθρωποι κυβερνούν αυτό τον κόσμο αλλιώς δεν θα είχαμε ούτε πόλεμους ούτε τίποτα. Ο απλός λαός να ζήσει ήρεμα θέλει σε όλα τα κράτη. Άλλοι δεν τον αφήνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα το θεμα δεν ειναι οτι η τεχνητή νοημοσύνη θα φέρει πόλεμο,το θεμα ειναι ότι θα γίνει πόλεμος ετσι η αλλιώς.

τωρα γίνεται με την Οικονομική κριση μετα θα ακολουθήσει κλείσιμο όλων των καταστημάτων απότομα θα πέσει μεγάλη πείνα(ήδη πέφτει).οταν μιλάνε οι φήμες πάντα αληθεύει το γεγονός,πείτε μου κατι που δεν έγινε μέχρι τωρα .Επίσης όσοι περιμένουν Ανάπτυξη γελιέστε,φαίνεται που το πηγαίνουν το πράγμα.μακάρι να μην γίνει πόλεμος αλλα ειναι αποφασισμένοι με καθε κόστος να μας εξοντώσουν.οταν κλείσουν τα μαγαζιά απότομα να αναρωτηθούν αυτοί που δεν πιστεύουν και να αναθεωρήσουν της Σκέψεις τούς.οσο για αυτους του συστήματος ειναι πιόνια, που οταν θα τελειώσουν ολα και δεν θα τους χρειάζονται αλλο δεν χρειάζεται να σας πω τι θα γίνει.Ποιοί ειναι αυτοι θα σας πω .ειναι αυτοί που υποστηρίζουν παντα τα αντίθετα και αυτοι που βρίζουν στα σάιτ οταν κάποιος λεει αλήθειες,με την σειρά οσο ανεβαίνουν στην ιεραρχία τους άμεσως οι επόμενοι μετα απο αυτους ειναι νόμιμοι σε εισαγωγικά (τσιράκια-πιόνια)του συστήματος οι μισθοφόροι του κράτους εκ του οποίου δεν υπάρχει,αυτοι οταν τελειώσουν την δουλειά τους θα τους πετάξουν έξω για πολλούς και ευνόητους λόγους,άλλωστε για αυτο ειναι και πιόνια.με λιγα λογια αφού μας έχουν διαιρέσει σε κομμάτια στο τέλος θα μας βάλουν να φαγωθούμε μεταξύ μας .οσο για της φημες που ακούγονται να ξέρετε οτι στο τελος υλοποιούνται

Λες και διαβαζω προφητειες γεροντα απο θρησκοληπτο φιλο στο φεισμπουκ.

Ποτέ δεν ήταν δίκαιος ο κόσμος αδερφέ.

 

Φτιάχνουν τις αρρώστιες ώστε να αγοράζει ο κόσμος φάρμακα μιας και η βιομηχανία φαρμάκων είναι τεράστια

Εχεις αποδειξεις για αυτο ή ειναι απλα μια προσωπικη σου θεωρια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν τον τρελάρα δεν θα τον ξεπεράσει σε επικινδυνότητα εύκολα μηχανή :D

3763E84700000578-0-image-m-15_1471599719

Μόνο τρελός δεν είναι. Διάβασε λίγο πως έφτασε η Κορέα στην κατάσταση που είναι και θα καταλάβεις. Τον άλλο άπληστο και πρόθυμο να φοβάσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...