Προς το περιεχόμενο

Παρακολουθηση smartphone


george_gr1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα είχε βουηξει ο τόπος διότι κάποια πράγματα κοστίζουν και εξυπηρετούν στο να είναι κρυφά. Πάντως επειδή έχω ασχοληθεί με το θέμα μου κάνει αίσθηση πως ο φίλος του φίλου πήρε τόσο φθηνά τα εργαλεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γίνεται, απλά θα πρέπει να εγκαταστήσεις την εφαρμογή στο κινητό τηλέφωνο που θες να παρακολουθήσεις. Αυτο το mobile tracking application, το εχω δοκιμάσει και παίζει μια χαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει οτι μετα κάποια ποστς, για κάτι που ρωτάει κάποιος, το θέμα καταλήγει ακριβως όπως το σπασμένο τηλέφωνο

 

Παρακαλώ συνεχίστηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη περιπτωση για να κανεις υποκλοπη χωρις φυσικη επαφη με το θυμα ειναι να αγορασεις εναν IMSI Catcher. Η συσκευη αυτη ειναι σαν κινητο τηλεφωνο και μπορεις να την προμηθευτεις απο ebay. Aφου την προγραμματισεις στην σωστη συχνοτητα μπορεις να κανεις υποκλοπη ολους τους χρηστες που παιρνουν σημα απο τον κομβο που βρισκεσαι και εσυ. Γιαυτο και δεν ειναι ικανο να παρει δεδομενα απο αποστασεις 15-20 χιλιομετρων και πανω γιατι παντου πλεον εχουν οι εταιρειες κινητης κομβους. Παιρνεις πληρη προσβαση στη συσκευη του θυματος χωρις να σε καταλαβει. Δεν ειναι φυσικα τοσο απλο να το κανεις οπως ακουγεται, σου το ανεφερα με απλα λογια για να καταλαβεις την μεθοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη περιπτωση για να κανεις υποκλοπη χωρις φυσικη επαφη με το θυμα ειναι να αγορασεις εναν IMSI Catcher. Η συσκευη αυτη ειναι σαν κινητο τηλεφωνο και μπορεις να την προμηθευτεις απο ebay. Aφου την προγραμματισεις στην σωστη συχνοτητα μπορεις να κανεις υποκλοπη ολους τους χρηστες που παιρνουν σημα απο τον κομβο που βρισκεσαι και εσυ. Γιαυτο και δεν ειναι ικανο να παρει δεδομενα απο αποστασεις 15-20 χιλιομετρων και πανω γιατι παντου πλεον εχουν οι εταιρειες κινητης κομβους. Παιρνεις πληρη προσβαση στη συσκευη του θυματος χωρις να σε καταλαβει. Δεν ειναι φυσικα τοσο απλο να το κανεις οπως ακουγεται, σου το ανεφερα με απλα λογια για να καταλαβεις την μεθοδο.

Οχι φιλε μου επαναλαμβανω το εχω δει απο κοντά πώς γινεται...... και μου επεσαν τα αυτιά!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε μου επαναλαμβανω το εχω δει απο κοντά πώς γινεται...... και μου επεσαν τα αυτιά!

 

Χωρίς τεχνικές λεπτομέρειες (το μοντέλο του κινητού, τι λειτουργικό φοράει, ποιο πρόγραμμα έκανε την υποκλοπή κτλ) το να μας λες ότι γίνεται είναι εντελώς άχρηστο σαν πληροφορία. Συγγνώμη κιόλας.

 

Θεωρητικά όλα γίνονται, αλλά υπάρχουν προϋποθέσεις. Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ίδιο πρόγραμμα σε ένα κινητό με Android 4.4.2 και σε Android 7.1.2 ας πούμε. Το ίδιο vulnerability που υπάρχει στη συγκεκριμένη έκδοση πολύ πιθανόν να μην υπάρχει στη 7.1.2

 

Τα vulnerabilities που δεν έχουν καλυφθεί ακόμα απο την εταιρία του λειτουργικού συνήθως είναι ελάχιστα και σίγουρα δεν θα πουλούσε μόνο 1000 ευρώ το application ο hacker (+ οτι είναι και παράνομος), όταν μπορεί να πάρει 50 φορές παραπάνω το ποσό απο τη Google για την ανακάλυψη της τρύπας ασφαλείας και πολύ πιθανό και δουλειά στο μέλλον. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ξεφεύγουμε υπάρχει εφαρμογή free που δεν φαίνεται πουθενά στο μενού πλυν των εφαρμογών που δεν μπορεί να σβηστεί λες και είναι αρχείο συστήματος. το βάζεις με τα στοιχεία σου εν αγνοία του χρήστη και από το σπίτι σου μπορείς να δεις που είναι να κάνεις κληση wipe και κανα 2 πράγματα ακόμα. Όλα γίνονται ειδικά άμα μπαίνουν μαρούλια στην μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ξεφεύγουμε υπάρχει εφαρμογή free που δεν φαίνεται πουθενά στο μενού πλυν των εφαρμογών που δεν μπορεί να σβηστεί λες και είναι αρχείο συστήματος. το βάζεις με τα στοιχεία σου εν αγνοία του χρήστη και από το σπίτι σου μπορείς να δεις που είναι να κάνεις κληση wipe και κανα 2 πράγματα ακόμα. Όλα γίνονται ειδικά άμα μπαίνουν μαρούλια στην μέση.

 

Πως τη βάζεις εν αγνοία του χρήστη; Μην πετάμε πράγματα απλά για εντυπωσιασμό. Πες μας με λεπτομέρεια. Δεν γίνεται να μπει μια εφαρμογή απομακρυσμένα χωρίς την άδεια του χρήστη. Τα υπόλοιπα που λες γίνονται άνετα αλλά πρέπει να έχει προσωπική πρόσβαση στη συσκευή για να τα κάνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ξεφεύγουμε υπάρχει εφαρμογή free που δεν φαίνεται πουθενά στο μενού πλυν των εφαρμογών που δεν μπορεί να σβηστεί λες και είναι αρχείο συστήματος. το βάζεις με τα στοιχεία σου εν αγνοία του χρήστη και από το σπίτι σου μπορείς να δεις που είναι να κάνεις κληση wipe και κανα 2 πράγματα ακόμα. Όλα γίνονται ειδικά άμα μπαίνουν μαρούλια στην μέση.

Και χωρίς μαρούλια στη μέση υπάρχει τέτοια εφαρμογή και καλύτερη (δεν φαίνεται καν στις εφαρμογές και δεν απεγκαθιστάται ούτε με factory reset).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 18/9/2017 στις 1:10 ΜΜ, tarantules είπε

Και χωρίς μαρούλια στη μέση υπάρχει τέτοια εφαρμογή και καλύτερη (δεν φαίνεται καν στις εφαρμογές και δεν απεγκαθιστάται ούτε με factory reset).

Συγνώμη φίλε μήπως μπορείς να μου πεις πια εφαρμογή είναι αυτή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...