Προς το περιεχόμενο

Ο φορητός υπολογιστής Mi Notebook Pro είναι ο "MacBook Pro killer” της Xiaomi


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε οταν ο αλλος σου πεταει facts το ενα μετα το αλλο μονο με blah blah μπορεις να απαντησεις. 

 

https://techtalk.gfi.com/most-vulnerable-operating-systems-and-applications-in-2014/

 

http://www.cybrnow.com/10-most-vulnerable-os-of-2016/

 

https://www.infosecurity-magazine.com/opinions/macs-are-safer-than-pcs-right/

 

http://www.tomshardware.com/news/macosx-most-dangerous-os,11877.html

 

http://thehackernews.com/2015/02/vulnerable-operating-system.html

 

Εν ολιγοις, μια ζωη πιο vulnerable απο τα windows ηταν. Και ακομα δεν αρχισα τα links απο τα events που τρυπαγε ολο το λειτουργικο σε δευτερολεπτα!! Που να ειχε και 90% market share τι θα γινοταν. 

 

 

Δυστυχώς...δεν το έχεις. Link 2011? να δείξεις τι?

Δυστυχώς (ακόμη μια φορά) έπεσες στην περίπτωση. Ασφάλεια υπολογιστικών συστημάτων is what i do, και είμαι επίσης χρήστης Apple μηχανημάτων εδώ και 17 χρόνια.

Πήγαινε τώρα να παρακολουθήσεις το keynote, θα μάθεις πολλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς...δεν το έχεις. Link 2011? να δείξεις τι?

Δυστυχώς (ακόμη μια φορά) έπεσες στην περίπτωση. Ασφάλεια υπολογιστικών συστημάτων is what i do, και είμαι επίσης χρήστης Apple μηχανημάτων εδώ και 17 χρόνια.

Πήγαινε τώρα να παρακολουθήσεις το keynote, θα μάθεις πολλά. 

Δεν τρωγεσε αρχοντα. Το πρωτο link ειναι απο το 2014. Το δευτερο απο το 2016.. Αλλα ναι, link του 2011!!! Δεν υπαρχεται ρε μαγκες, τοση fanboyla που να σου πεταει ο αλλος τα facts στο πιατο και εσυ να τα αγνοεις δεν την εχω ξαναδει!! 

 

Και αντε και σου λεω εχεις δικιο, τα links ηταν του 2011 (πυο προφανως δεν ειναι και προφανως εισαι και ΠΑΛΙ λαθος), αρα δηλαδη λες οτι το 2011 οντως ηταν πιο τρυπιο το mac os απο τα windows? Οχι τιποτα αλλα κρεμας και την margaritagr που στο post της λεει οτι τα mac απο παλια ηταν ασφαλεστατα γιαυτο και δεν ειχαν antivirus. 

 

Που και αληθεια να λες οτι ασφαλεια υπολογιστικων συστηματων is what you do, δεν μπορω να σε παρω στα σοβαρα οταν σου κανω link του 2016 και μου λες οτι ειναι του 2011. Προφανως το distortion field σε κανει να εισαι κακος στην δουλεια σου.

 

Πηγαινε τωρα να παρακολουθησεις κατι αλλο εκτος απο το keynote μπας και μαθεις και εσυ πολλα πανω στο αντικειμενο σου, γιατι απο οσα μας δειχνεις μαλλον δεν!

 

Βαζω και σε spoiler της ημερομηνιες απο τα link να για να δειξω οτι οι μηλαραδες ζουνε σε διαφορετικο πλανητη απο τους υπολοιπους

 

 

 

February 18, 2015

8 months ago

20 FEB 2015

January 3, 2011

 February 24, 2015

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

H xiaomi στα κινητά που πραγματικά θέλει να το παίξει killer, πουλάει τα high-end στο 1/3 του i-phone. Tωρα γιατί στα laptop πουλάει το μοντέλο της περίπου ίδια με το MacBook Air, αυτό χρήζει ψυχαναλυτικής μελέτης, τόσο για τον κατασκευαστή, όσο και για τους καταναλωτές που "τσιμπάνε|" σε κάθε περίπτωση. Παντως εμένα προσωπικά σε αυτή την τιμή δεν μου ακούγεται killer, μάλλον "γατάκι" θα το έλεγα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Στις 11/9/2017 στις 3:37 ΜΜ, nvel είπε

Άμα τρέξει και macos θα είναι πράγματι macbook killer

Το τρέχει και καλά μάλιστα απ'ότι έχω δει στο youtube απλά το wifi/bluetooth που είναι intel και το mx150 GPU (λόγω optimus) δεν δουλεύουν στο MacOS. Σε πραγματικές επιδόσεις στο OSX πιστεύω πως είναι ενδιάμεσα από το Pro 13/ Pro 15 2017 στο 1/2 και 1/3 των τιμών τους. 

Αρκετά καλή επιλογή αν και πιστεύω εμένα θα με βόλευε το 13.3 που είναι με ακριβώς τα ίδια specs.

Επίσης για τους ενδιαφερόμενους έχει από τα καλύτερα compatibility στο Linux.

Είμαι ψημένος για τα καλά.....αν και θα ήθελα κι ένα thunderbolt port πάνω, κι ας είχε το κάτι της παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσία είναι αν το Xiaomi έχει σωστή τιμή για αυτά που προσφέρει και οτι είναι πολύ πιο φθηνό απο 1 Macbook.Τι διαφορά τιμής έχει απο 1 Macbook αντίστοιχων specs -50%;-35%

Ομως λόγω λειτουργικού IOS+support νομίζω πως το Macbook υπερτερεί.Αν υποθέσουμε οτι και τα 2 έχουν ισοδύναμα specs το Macbook δεν θα λειτουργεί ταχύτερα και πιο απροβλημάτιστα;Δεν είναι plug+play με ελαφρύτερο λογισμικό;Δεν συνεργάζεται απροβλημάτιστα με άλλα προϊόντα και υπηρεσίες της Apple;

Ας βάλουν και στα 2 IOS και μετά W10 και να τα συγκρίνουν.IOS VS Windows=Μήλα VS Πορτοκάλια.  :)

Η μήπως η Xiaomi περιμένει οι χρήστες της Apple να πουλήσουν το Macbook και να πάρουν το Xiaomi;Δεν νομίζω.Ουτε καν την ίδια μεταπώληση δεν έχουν.

Αν χάριζαν 1 από τα 2,το 80% θα έπαιρνε το Macbook.

ΥΓ:Περιμένω παράθεση στο post μου που το 80% θα τα γίνει 90% η 99% αλλά fixed style.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...