Προς το περιεχόμενο

Επανακυκλοφορία του NES Classic το καλοκαίρι του 2018


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφορα, εχω δυο χειριστιρια που θελω να πουλησω για 20ευρω, εχω αγορασει κοτερο παιδια μην μου το κανετε αυτο

Προσωπικα το διασκεδαζω με οσους σπαζονται που καποιοι βγαλαν λεφτα, ενταξει μαγκες, ουτε εγω προλαβα να αγορασω καμια 20αριακομματια για να τα πουλησω, ειναι χασουρα ενος χιλιαρικου αυτο, δεν κανω ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι για να χάσουν το θράσος που έχουν όλοι αυτοί που το πουλάνε στις τιμές αυτές σαν συλλεκτικό κομμάτι...αν είναι αυτό συλλεκτικό κομμάτι τότε το original nes πως θα έπρεπε να το λέμε και ποσο θα έπρεπε να το πουλάμε; βάλτε το θράσος σας εκεί που ξέρετε τώρα εσείς που σκοπεύατε να πουλήσετε αυτό το πράγμα σε κάποιον που δεν ξέρει.

 

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι ισχύουν 2 πράγματα στις μέρες μας...

 

α) Ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης, κάτι το οποίο ισχύει από πρό Χριστού εποχές. Αν ο άλλος ΘΕΛΕΙ να πληρώσει 500€, θα τα πληρώσει και ας είναι για τσίχλες, και αντίστοιχα θα βρεθεί και αυτός που θα του το πουλήσει.

 

β) Η πληροφορία είναι εκεί έξω διαθέσιμη σε ΟΛΟΥΣ, κάτι το οποίο ισχύει απτην εποχή του Internet. 

 

 

Το θράσος, που ακριβώς βρίσκεται...?

Θα το έλεγα έξυπνη κίνηση, και κρίμα που δεν το σκέφτηκα και εγώ να βγάλω τίποτα χρήματα έξτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατάσταση emulator  σε android media player με χειριστήρια usb για nes και με φίλτρα στα γραφικά το απολαμβάνεις περισσότερο.

 

Έτσι παίζω παιχνίδια για το SNES.

 

Τώρα θέλω να αγοράσω και δυό χειριστήρια για Genesis για να κάνω το ίδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι ισχύουν 2 πράγματα στις μέρες μας...

 

α) Ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης, κάτι το οποίο ισχύει από πρό Χριστού εποχές. Αν ο άλλος ΘΕΛΕΙ να πληρώσει 500€, θα τα πληρώσει και ας είναι για τσίχλες, και αντίστοιχα θα βρεθεί και αυτός που θα του το πουλήσει.

 

β) Η πληροφορία είναι εκεί έξω διαθέσιμη σε ΟΛΟΥΣ, κάτι το οποίο ισχύει απτην εποχή του Internet. 

 

 

Το θράσος, που ακριβώς βρίσκεται...?

Θα το έλεγα έξυπνη κίνηση, και κρίμα που δεν το σκέφτηκα και εγώ να βγάλω τίποτα χρήματα έξτρα.

Σημειωστε οτι στο bangood η απομ. εχει 15 $ - αμα εχεις εσυ μακακα να πληρώσει 500€  στειλτον και απο εδω εχω μια αποθηκη αναμνησεις  pour les collecteurs :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημειωστε οτι στο bangood η απομ. εχει 15 $ - αμα εχεις εσυ μακακα να πληρώσει 500€  στειλτον και απο εδω εχω μια αποθηκη αναμνησεις  pour les collecteurs :-P

αν  σκεφτεις οτι εχει ατομα που σκανε για φιγουρες anime limited edition 1000+ τοτε να μην σε παραξενευουν αυτα της αγορας/].

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγικό της υπόθεσης είναι που το κάνουν και καταστήματα... 200€!!! Άντε από ιδιώτες να το καταλάβω να εκμεταλλευτούν την κατάσταση. Δεν απαγορεύεται όσο ανήθικο και αν είναι. Αλλά τα καταστήματα θέλουν ντομάτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περίεργο είναι πως η απομίμηση του nes θεωρείται κάτι συλλεκτικό ( βασικά μόνο οι εκμεταλλευτές - καιροσκόποι την βάπτισαν συλλεκτική - και όχι οι αγοραστές όπως πρέπει) και δεν θεωρείται ακόμη περισσότερο η γνήσια με τα cartridges.

Και δε μπορώ να δικαιολογήσω έναν αγοραστή που έχει τη γνήσια και κάνει σα σκυλάκι να πάρει την απομίμηση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Οδηγίες προς "ναυτιλομένους": Μην αγοράζετε αυτές τις ημέρες το Snes Classic Mini από καιροσκόπους. Υπάρχουν πληροφορίες πως η Nintento θα κυκλοφορήσει περισσότερες μονάδες από αυτή τη συσκευή. Επίσης ακόμα και αν δεν το κάνει εγκαταστήστε το Λειτουργικό Retropie σε ένα Raspberry pi 3, προμηθευτείτε έναν ασύρματο bluetooth controller από την 8bitdo και είστε έτοιμοι. Αφήστε τους εκμεταλλευτές να μείνουν με το υποτιθέμενο υπερεκτιμημένο stock τους, ώστε να πουλήσουν ακόμα χαμηλότερα από ότι το πήραν. Προσωπικά το προμηθεύτικα από αυθεντική λατρεία για την εν λόγω κονσόλα. Από εκεί περά οι περισσότεροι από ότι ακούγεται το κάνανε για να μεταπουλήσουν ακριβότερα. Μην τους κάνετε λοιπόν την χάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το retropie/raspberry εχει κανα 60 συνολο (πλακετα, κουτι, τροφοδοτικο) και το χειριστηριο της 8bitdo δεν ειναι ακομη διαθεσιμο, θα ειναι σε κανα δυο μηνες, απο Αμερικη στα 50δολλαρια και οσο εχει ορεξη ο τελωνειακος να σε χτυπησει.
Νομιζω πραγματικα οτι κανεις καλη διαφημιση στους scalpers, το ειπαμε, οποιος δεν πηρε το NES mini, εχασε. Ας προσεχε, τιποτα δεν ειναι το ιδιο.

Ξερεις εαν το retropie εχει τροπο να κανεις save state στα παιχνιδια οπως κανει το αυθεντικο mini NES/SNES;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...