Προς το περιεχόμενο

Αναφορές για διαγραφή αξιολόγησης


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Το γράφω εδώ γιατί δεχόμαστε τον τελευταίο καιρό σωρεία αναφορών για διαγραφή αξιολογήσεων:

 

1. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης των αγγελιών, οι αξιολογήσεις δεν διαγράφονται (εφόσον, προφανώς, δεν παραβιάζουν τους όρους χρήσης, δηλαδή είναι κόσμιες και αφορούν ολοκληρωμένη συναλλαγή, στην ανάλογη αγγελία).

 

2. Eξαιρέσεις κάνουμε κατόπιν αναφοράς σε περιπτώσεις όπου η αξιολόγηση (παρότι πληρεί τις παραπάνω παραμέτρους) περιέχει προσωπικά δεδομένα (συνηθέστατα το όνομα του αξιολογούμενου) ή έχει γίνει προς λάθος άτομο (αξιολόγηση μέλους με παρόμοιο nickname με το χρήστη που αφορούσε η συναλλαγή, λ.χ.)

 

3. Εφόσον ζητάτε διαγραφή, εκτός της δικής σας, και της αξιολόγησης άλλου μέλους (ας πούμε πως βιαστήκατε αμφότεροι, και τελικά η συναλλαγή δεν προχώρησε), θα πρέπει να μας ενημερώσουν και οι δύο ενδιαφερόμενοι (κοινώς, δεν θα διαγραφεί η αξιολόγηση του μέλους β επειδή μας το ζητάει το μέλος α).

 

4. Όταν ζητάτε διαγραφή αξιολόγησης, πρέπει να αναφέρετε το λόγο. Το "λάθος" ή "σβήστε την" δεν είναι επαρκής λόγος (δεν ζητάμε έκθεση ιδεών, αλλά μια στοιχειώδη αιτιολόγηση).

 

5. Το "μου χαλάει το προφίλ" δεν είναι λόγος διαγραφής μιας αξιολόγησης.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γράφω εδώ γιατί δεχόμαστε τον τελευταίο καιρό σωρεία αναφορών για διαγραφή αξιολογήσεων:

 

1. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης των αγγελιών, οι αξιολογήσεις δεν διαγράφονται (εφόσον, προφανώς, δεν παραβιάζουν τους όρους χρήσης, δηλαδή είναι κόσμιες και αφορούν ολοκληρωμένη συναλλαγή, στην ανάλογη αγγελία).

 

 

Και από πού προκύπτει ολοκλήρωση κάποιας συναλλαγής που έγινε χέρι με χέρι?

Εγώ λέω ότι δεν έγινε.. για τους δικούς μου λόγους… ο άλλος επιμένει ότι έγινε για τους δικούς του λόγους …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Εγώ που έκανα αρνητική αξιολόγηση σε έναν απατεώνα μετά το ανεπιτυχες deal(και report βέβαια), γιατί διαγράφηκε?

Όταν λες ανεπιτυχές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εννοώ ότι πήγε να μου πουλήσει σάπιο μηχάνημα(switch) αλλά δεν τα κατάφερε.

Vagelispapado το όνομα του.

Άρα δεν ολοκληρώθηκε η συναλλαγή, οπότε οι κανόνες των αγγελιών δεν προβλέπουν αξιολόγηση...

 

http://www.insomnia.gr/forum-19/announcement-14-όροι-χρήσης-για-τις-αγγελίες-στο-insomniagr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα μου κάνεις ρε φίλε; Επρεπε δηλαδή να χάσω εγώ 300ευρώ για να μπορέσω να βάλω αξιολόγηση;!!

Την περίπτωση την έγραψα, βρεθήκαμε μ'αυτόν και μου το έφερε αφορτιστο κ χωρίς εγγυηση. Κ μετά την έκανε λουης όταν του πα να το πάμε Κωτσοβολο για επιβεβαίωση.

Με ποιο ακριβώς τροπο έχεις στο μυαλό σου ότι έπρεπε να ολοκληρωθεί;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα μου κάνεις ρε φίλε; Επρεπε δηλαδή να χάσω εγώ 300ευρώ για να μπορέσω να βάλω αξιολόγηση;!!

Την περίπτωση την έγραψα, βρεθήκαμε μ'αυτόν και μου το έφερε αφορτιστο κ χωρίς εγγυηση. Κ μετά την έκανε λουης όταν του πα να το πάμε Κωτσοβολο για επιβεβαίωση.

Με ποιο ακριβώς τροπο έχεις στο μυαλό σου ότι έπρεπε να ολοκληρωθεί;

Kαι απο που προκυπτει οτι πηγε να σου πουλησει χαλασμενη συσκευη; Απο το οτι δεν δεχτηκε να πατε Κωτσοβολο; :lol:

 

Η συσκευη μπορει να ειναι μια χαρα, δεν εχεις αποδειξεις για το αναποδο παρα μονο υποθετεις. Συνεπως και να μπορουσες να του βαλεις αξιολογηση, δεν θα επρεπε να το κανεις αν δεν εισαι σιγουρος για αυτα που θα γραψεις.

 

ΥΓ. Και μονο που αναφερεις το nick του εδω μεσα, παραβιαζεις κανονες εκ νεου. Θα σου προτεινα να διαβασεις τους ορους χρησης, πριν συνεχισεις να προτεινεις/απαιτεις και κυριως πριν συνεχισεις να συμμετεχεις σε αγοραπωλησιες κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε να δουμε εκεινες τις "αλλαγες" που περιμενουμε,μπας και διορθωθει λιγο η κατασταση.

Επεξ/σία από web_assasin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκύπτει, πέραν των άλλων από το οτι ΔΕΧΤΗΚΕ να πάμε, οπότε ξεκινήσαμε ο καθένας με το αμάξι του να πάμε στο μαγαζί 10 λεπτά πιο πάνω και αφού περίμενα κάνα μισάωρο δεν ήρθε ποτέ κ στα τηλέφωνα που τον έπαιρνα μετά δεν τα σήκωνε ποτέ.

Δηλαδή τι άλλο έπρεπε να κάνει ο τύπος για να καταλάβει ο οποιοσδήποτε ότι πρόκειται για απατεώνα, να το γράψει στην αγγελία;

Αν εσυ δε μπορείς να το δεις ή σου φαίνονται αστεία που γελάς κιόλας, καλές αγορές να έχεις! Εγώ για προστασία των άλλων μελών τα γράφω. Σβήσε όσες αξιολογήσεις θέλεις, αν είσαι mod και άσε τέτοιους τύπους να αλωνίζουν εδώ μέσα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο σιγουρο ειναι οτι αν ασχολουμουν με τις αγγελιες δεν προκειται να εμπλεκα με χρηστες που παραβιαζουν κανονισμους ειτε εν αγνοια τους, ειτε ηθελημενα.

 

Μαντεψε...

 

Επισης αν ο τροπος σου απεναντι του ειναι σαν τον τροπο που ποσταρεις εδω, κι εγω Λουης θα την εκανα ακομα κι αν ηταν να σου πουλησω την καλυτερη συσκευη του πλανητη. Just saying.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας κρίνεται ειτε από τον τροπο που ποστάρει, είτε απ τον τρόπο που σκέφτεται.

 

Μάντεψε...

 

Καλές μας αγορές κ καλές μας πωλήσεις. Ειτε μιλάμε για φύκια, είτε για μεταξωτές κορδέλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι απο που προκυπτει οτι πηγε να σου πουλησει χαλασμενη συσκευη; Απο το οτι δεν δεχτηκε να πατε Κωτσοβολο; :lol:

 

Η συσκευη μπορει να ειναι μια χαρα, δεν εχεις αποδειξεις για το αναποδο παρα μονο υποθετεις. Συνεπως και να μπορουσες να του βαλεις αξιολογηση, δεν θα επρεπε να το κανεις αν δεν εισαι σιγουρος για αυτα που θα γραψεις.

 

ΥΓ. Και μονο που αναφερεις το nick του εδω μεσα, παραβιαζεις κανονες εκ νεου. Θα σου προτεινα να διαβασεις τους ορους χρησης, πριν συνεχισεις να προτεινεις/απαιτεις και κυριως πριν συνεχισεις να συμμετεχεις σε αγοραπωλησιες κλπ.

τι κανει νιαου -νιαου στα κεραμυδια ειναι...

τι ειναι ποιο πιθανο ,να προσπαθησει να σου πουλησει χαλασμενη συσκευη,η να εχει φερει για ελενχο την συσκευη του ξεφορτιστη?

(επισης αν φερει ο αλλος οντως ξεφορτιστη την συσκευη για ελενχο,πρεπει να εχει iq λιγο κατω απο ραδικιου,οποτε τον καταλαβαινεις αμεσως)

και επειδη το εχω παθει κανα 2 φορες κατα σατανικη περιπτωση και τις δυο φορες ηταν αφορτιστα,αλλα οι ιδιοκτητες τους εσκιζαν τα σωβρακα τους οτι ηταν πληρως λειτουργικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν ολοκληρώθηκε η συναλλαγή, οπότε οι κανόνες των αγγελιών δεν προβλέπουν αξιολόγηση...

 

http://www.insomnia.gr/forum-19/announcement-14-όροι-χρήσης-για-τις-αγγελίες-στο-insomniagr/

 

Δηλαδή αν έλεγε ότι ολοκληρώθηκε η συναλλαγή?

 

Ποιος μπορούσε να τον ελέγξει αν λέει ή όχι την αλήθεια? Νομίζω ότι δουλευόμαστε μεταξύ μας και δεν το καταλαβαίνεται ορισμένοι…

 

Αν ήταν αγορά από κατάστημα με παραστατικά να το καταλάβω.. Έχεις μια απόδειξη ότι κάτι αγόρασες…

 

Αλλά συναλλαγή χέρι με χέρι???? Και επιμένετε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...