Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Cook πιστεύει ότι το iPhone X «αξίζει τα λεφτά του»


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εσυ θα το επαιρνες με κλειστα ματια και οι αλλοι δεν θα ηθελαν να το δουν στα ματια τους. :-D

Μα ο μόνος λόγος που δεν αλλάζω το iPhone είναι το iOS. Είναι γνωστό ότι ο ανταγωνισμός εδώ και χρόνια προσφέρει καλύτερες οθόνες, ασύρματη φόρτιση και άλλα διάφορα καλούδια που τώρα ξεκίνησε η Apple να τα βάζει στις συσκευές της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκμετάλλευση των καταστάσεων, όταν υπάρχει εκατομμύρια κόσμος που θα δώσει τα 1100-1350€ για ένα Smartphone της εταιρίας, γιατί να μην το εκμεταλλευτεί; Αν οι πελάτες της εταιρίας δεν το αγόραζαν και έπεφτε σε πωλήσεις, να δεις πως θα έπεφτε η τιμή της συσκευής ραγδαία. Ξέρει ότι είναι ο μοναδικός κατασκευαστής συσκευών με iOS και το εκμεταλλεύεται, αν μου έδιναν εμένα ένα S8 με iOS θα το έπαιρνα με κλειστά τα μάτια.

Αυτό λέμε τόσο καιρό. Ξέρει ότι την πέρνει και εκμεταλλευετε. Αλλά να τρολλάρει ο Tim τους πελάτες τους λέγοντας ότι τα αξίζει τα λεφτά του παραπαει. Και λιγο τσίπα ρε.

Την ίδια στιγμή τα topics για S8, Note 8, κλπ ...ερημώνουν! Κάντε κάτι βρε παιδιά! :devil:

Αν βγει ο κορεάτης ceo της samsung και πει τέτοιες χαζομάρες όπως ο Tim και αυτό θα γεμίσει.

Επεξ/σία από billdanos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν βγει ο κορεάτης ceo της samsung και πει τέτοιες χαζομάρες όπως ο Tim και αυτό θα γεμίσει.

 

 

Ποιος κορεάτης? Αυτός που έκλεισαν φυλακή για απάτες???  :devil:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νέο iPhone X είναι το ακριβότερο mainstream smartphone που έχει κυκλοφορήσει ποτέ με τιμή που ξεκινάει από τα $999, αλλά αν ρωτήσετε τον Tim Cook πρόκειται για “value price” με βάση τις τεχνολογίες που προσφέρει στον χρήστη του.

Σε μία πρόσφατη εμφάνιση του στο ABC News, ο CEO της Apple δέχτηκε την εξής ερώτηση από την χρήστη του Twitter, @sorianoam: “Έχω γνώση του πληθωρισμού, κ.λπ, αλλά δεν σας φαίνεται η τιμή του iPhone X απλησίαστη για τον μέσο Αμερικάνο;”

 

Η απάντηση του Tim Cook, ήταν η παρακάτω: “Λοιπόν, πρόκειται στη πραγματικότητα για καλή τιμή για την τεχνολογία που λαμβάνεις, και όπως γνωρίζετε, αποδεικνύεται ότι όλο και περισσότεροι άνθρωποι πληρώνουν σήμερα τα κινητά τους σε βάθος χρόνου, οπότε λίγοι θα πληρώσουν την αρχική τιμή του τηλεφώνου. Επίσης, ορισμένοι ανταλλάσσουν το υπάρχον κινητό τους, για να μειωθεί περαιτέρω η τιμή ενώ ορισμένοι πάροχοι βάζουν στο τραπέζι επιδοτήσεις και εκπτώσεις. Έτσι, όταν κοιτάμε ένα κινητό, το iPhone συγκεκριμένα, παρατηρούμε ότι είναι πολύ σημαντικό στη καθημερινότητα μας, με τους ανθρώπους να θέλουν να μπορεί να κάνει περισσότερα, περισσότερα και ακόμα περισσότερα, οπότε και δημιουργούμε όλο και περισσότερη τεχνολογία για να είμαστε σε θέση να καταστήσουμε κάτι τέτοιο δυνατό”.

 

 

gallery_286955_4229_84470.jpg

 

 

Ιδιαίτερο πάντως ενδιαφέρον έχει ότι οι πωλήσεις των iPhone 8 και iPhone 8 Plus που μόλις λανσαρίστηκαν προχωρούν με αργούς ρυθμούς σε σχέση με το παρελθόν, κάτι που σημαίνει ότι είναι πολλοί εκείνοι που περιμένουν για να προμηθευτούν το iPhone X.

 

Αν και είναι ξεκάθαρο, ότι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για το νέο iPhone X, τα $999 που ζητάει είναι πράγματι “value price” (σαν να λέμε περίπου “αξίζει τα λεφτά” του); Αναμφισβήτητα, η Apple επένδυσε πολλά χρήματα στην κατασκευή του συγκεκριμένου κινητού με την edge-to-edge οθόνη αλλά ο χαρακτηρισμός “value price” απέχει από αυτό που έχει στο μυαλό του ο μέσος καταναλωτής.

 

 

gallery_286955_4229_26394.jpg

 

 

Στη συνέχεια, ο CEO της Apple, Tim Cook δήλωσε ”Η Apple δεν είχε ποτέ στόχο να πουλήσει ποτέ τα περισσότερα από οτιδήποτε – οι στόχοι μας δεν είναι τα μεγάλα έσοδα, ο στόχος μας είναι να κατασκευάσουμε το καλύτερο προϊόν για να εμπλουτίζει τις ζωές των ανθρώπων. Θέλουμε να παρέχουμε βοήθεια στους ανθρώπους”.

 

Ο Tim Cook τόνισε ότι η Apple θέλει να βοηθάει τους ανθρώπους, αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η Apple είναι η πλουσιότερη εταιρεία στον κόσμο και πουλάει τα προϊόντα της με περιθώριο κέρδους σχεδόν 40%, το υψηλότερο από όλους τους κατασκευαστές smartphones.

 

Link.png Site: PhoneArena

Link.png Site: ABC News

Τιμες apple απλα στον Θεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια στιγμή τα topics για S8, Note 8, κλπ ...ερημώνουν! Κάντε κάτι βρε παιδιά!  :devil:

Ε ναι ,κανενα παραπονο κανεις,τεχνολογια απο αλλο πλανητη που δεν χρειαζεται σχολιασμος ,τιμη του s8 τσαμπα ,για την τιμη του note εχει γραφτει αλλα οκ περιμενουμε 2-3 μηνες και θα ειναι vmf  που και να μην επεφτε δεν θα υπηρχε προβλημα διοτι ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ με  S-PEN ,φημες λενε οτι και η apple θα βγαλει με s pen το 2021 τοτε που η τεχνολογια θα ειναι ωριμη και θα προστεθει αλλη μια κωλοτουμπα στο λαμπρο ιστορικο της :P  :P  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μας τρολλάρει μέσα στα μούτρα μας ο cook (ο οποίος γενικά μου φαίνεται πολύ "λίγος" για CEO τέτοιας εταιρείας). Άχρωμος, άγευστος, άνευρος και μάλλον τεχνολογικά άσχετος που παρουσιάζεται σαν μικρός Θεός που θέλει να κάνει τον κόσμο καλύτερο.. Ξεσάλωμα...

 

όλος ο διεθνής τύπος έχει ξεσηκωθεί, και όχι άδικα, για την υπερβολική τιμή του Χ, η οποία έχει συμπαρασύρει και τις υπόλοιπες συσκευές (και τα 8/8+ τσίμπησαν λίγο). 

 

Γενικά δεν μου αρέσει το πώς κινείται η apple τα 2 τελευταία χρόνια, λόγω του ότι αφαιρεί χαρακτηριστικά (πέρσι το headphone jack, φέτος το touchid) για να σε σπρώχνει σε adaptors, dongles κτλ. ανεβάζοντας υπερβολικά τις τιμές της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν μου αρέσει το πώς κινείται η apple τα 2 τελευταία χρόνια, λόγω του ότι αφαιρεί χαρακτηριστικά (πέρσι το headphone jack, φέτος το touchid) για να σε σπρώχνει σε adaptors, dongles κτλ. ανεβάζοντας υπερβολικά τις τιμές της.

 

Προσωπικά δεν θυμάμαι ποια ήταν η τελευταία φορά που κάρφωσα headphones στο iPhone.

 

Έχω αγοράσει ένα ζευγάρι ασύρματα Meizu με 25€ και την έχω καταβρεί. Για το Face ID πάντως δεν υπάρχει κάποιο extra αξεσουάρ, συνεπώς άστοχο το παράδειγμα.

 

Ίσα, ίσα που θα μπορούσε να διατηρήσει το touch id και να σου πουλάει ειδικά γάντια που θα αναγνωρίζουν και το fingerprint σου, αλλά δεν το έκανε. (Καλά ρε Tim, όλα εγώ θα τα σκέφτομαι? :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν θυμάμαι ποια ήταν η τελευταία φορά που κάρφωσα headphones στο iPhone.

 

Έχω αγοράσει ένα ζευγάρι ασύρματα Meizu με 25€ και την έχω καταβρεί. Για το Face ID πάντως δεν υπάρχει κάποιο extra αξεσουάρ, συνεπώς άστοχο το παράδειγμα.

 

Ίσα, ίσα που θα μπορούσε να διατηρήσει το touch id και να σου πουλάει ειδικά γάντια που θα αναγνωρίζουν και το fingerprint σου, αλλά δεν το έκανε. (Καλά ρε Tim, όλα εγώ θα τα σκέφτομαι? :P )

iphone+meizu=GREAT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν θυμάμαι ποια ήταν η τελευταία φορά που κάρφωσα headphones στο iPhone.

 

Έχω αγοράσει ένα ζευγάρι ασύρματα Meizu με 25€ και την έχω καταβρεί. Για το Face ID πάντως δεν υπάρχει κάποιο extra αξεσουάρ, συνεπώς άστοχο το παράδειγμα.

 

Ίσα, ίσα που θα μπορούσε να διατηρήσει το touch id και να σου πουλάει ειδικά γάντια που θα αναγνωρίζουν και το fingerprint σου, αλλά δεν το έκανε. (Καλά ρε Tim, όλα εγώ θα τα σκέφτομαι? :P )

Μοντέλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ε ναι ,κανενα παραπονο κανεις,τεχνολογια απο αλλο πλανητη που δεν χρειαζεται σχολιασμος ,τιμη του s8 τσαμπα ,για την τιμη του note εχει γραφτει αλλα οκ περιμενουμε 2-3 μηνες και θα ειναι vmf  που και να μην επεφτε δεν θα υπηρχε προβλημα διοτι ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ με  S-PEN ,φημες λενε οτι και η apple θα βγαλει με s pen το 2021 τοτε που η τεχνολογια θα ειναι ωριμη και θα προστεθει αλλη μια κωλοτουμπα στο λαμπρο ιστορικο της :P  :P  :P

 

 

Ενώ τα εκατοντάδες μηνύματα για ένα προϊόν που ΔΕΝ κυκλοφόρησε ακόμη, είναι αντιπροσωπευτικά! Τρα λα λα λα λα λα λα, τι ωραία εδώ στην εξοχή! :P 

 

Όσο για τα παράπονα σχετικά με τα S8 κλπ, ξεπετάχτηκαν όλοι με το που έβαλε η samsung τη δυνατότητα απενεργοποίησης του κουμπιού για τον "βοηθό" και άρχισαν τα "επιτέλους", "το πατούσα όλο κατά λάθος", "ήταν μη χρηστικό"... Κατά τα άλλα "wow είναι τέλειο, δεν είχαμε κάνενα πρόβλημα"!  :devil:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...