Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2018 Review (Xbox One)


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς αυτό.Εταιρειες είναι και κοιτάζουν προσφορά και ζήτηση (όπως και άλλες παρόμοιες ε activision).

 

Από την στιγμή που το fifa/pro πουλάει τόσο πολύ κάθε χρόνο,σημαίνει ότι έχει ζήτηση.Κοινως ότι ο κόσμος το θέλει/ζητάει.

Άρα για ποιο λόγο η εταιρεία να μην προσφέρει ότι ζητάει ο κόσμος?

 

Και για τα CoD και BF είδαν ότι ο κόσμος πλέον θέλει επιστροφή στα παλιά και ως δια μαγείας βλέπουμε πάλι Α και Β ΠΠ παιχνίδια.

Όσο για το τι προτιμάει ο κόσμος ας δούμε πώς πούλησαν ως τώρα fifa 17 και pro 2017 στο ps4 από το γνωστό site.

 

http://www.vgchartz.com/game/117272/fifa-17/

http://www.vgchartz.com/game/126531/pro-evolution-soccer-2017/

Πάνω από 10φορες παραπάνω πωλήσεις για το πολυδιαφημισμένο και επίσημο Fifa.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που το fifa/pro πουλάει τόσο πολύ κάθε χρόνο,σημαίνει ότι έχει ζήτηση.Κοινως ότι ο κόσμος το θέλει/ζητάει.

Άρα για ποιο λόγο η εταιρεία να μην προσφέρει ότι ζητάει ο κόσμος?

 

'Nuff (and well) said.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρουμε ότι το Φιφα πουλάει περισσότερο. Πολύ περισσότερο. Και δυστυχώς αν μάθεις να παίζεις ένα από τα 2 δύσκολα ξεμαθαίνεις.

 

Εμείς τώρα εδώ, αρρωστάκια με το προ, με τα βελάκια του, τον χειρισμό του, τι να κάνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης Rosbou είπε:
Εγώ προσωπικά είμαι φαν του fifa αλλά πιστεύω αυτό το κάθε χρόνο καταντάει βλακεία .... θα μπορούσαν (λόγω παιχτών μεταγραφών συστημάτων κλπ κλπ) να βγάζουν έστω ένα μεγααααλο update η έστω επι πληρωμή add on ώστε του παραχρόνου η κάπως έτσι να βγάλουν κάτι το βελτιωμένο είτε σε χειρισμό είτε σε γραφικά....
Τόσο η konami, τόσο και η EA αναπτύσσουν την μηχανή του παιχνιδιού κάθε 2-3-4 χρόνια. Ενδιάμεσα οι τίτλοι που κυκλοφορούν, είναι το ίδιο engine με minor enchancements & fixes, με updated data και ενδεχομένως textures αν έχουν βελτιωθει τα targeted devices.

Η ομάδα ανάπτυξης δεν καταναλώνει πολύ χρόνο για να βγάλει τις ενδιάμεσες εκδόσεις, οπότε παράλληλα σχεδιάζει την νέα μηχανή.

Από πλευράς marketing και πωλήσεων είναι πιο αποτελεσματικό το new version ( ακόμη κι αν είναι σχεδόν ίδιο με τον προκάτοχο ) από ένα dlc. Ποιος αγοράζει dlc στο κόστος του παιχνιδιού με αλλαγές mostly σε data;
Σε αντίθετη περίπτωση αυξάνοντας το version, βγάζοντας ένα video δείχνοντας τα minor addons στον περισσότερο κόσμο αφήνει την εντύπωση ότι υπάρχει upgrade.

 

Σωστός !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε χρόνο δυσκολεύομαι όλο και πιο πολύ να το παίξω δεν μου αρέσει καθόλου μου φαίνεται χειρότερο από πότε, εδώ και τρία χρόνια το έχω γυρίσει σε fifa άλλα το παλεύω ακόμα και με το "προ" για τις παλιές αγάπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ ο χειρισμός του FIFA δεν είναι πολύ περίεργος; Δεν έχει καμία σχέση με ότι μάθαμε τόσα χρόνια. Πως το έκανες αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το δείτε εκτός Gameplay η EA υπερέχει. Από την ποικιλία των τρόπων παιχνιδιού που προσφέρονται και από τον τρόπο με τον οποίο παρουσιάζονται τα πάντα, από τις συνεχείς ενημερώσεις στην ομάδα της εβδομάδας FUT, τους καθημερινούς στόχους και τη συζήτηση πραγματικών γεγονότων σε σχόλια, to FIFA 18 καταγράφει τον κόσμο του ποδοσφαίρου και το μετουσιώνει σε ένα βιντεοπαιχνίδι. Στο γήπεδο, ωστόσο, η σειρά ποδοσφαίρου της EA εξακολουθεί να είναι πολύ πίσω από το πιο ρευστό ποδόσφαιρο του PES 2018. Οι βελτιώσεις του νέου FIFA φέτος είναι ευπρόσδεκτες, αλλά πρέπει να γίνουν περισσότερα πράγματα τα επόμενα χρόνια, εάν το FIFA πρόκειται να αποτελέσει για άλλη μια φορά το κορυφαίο ποδοσφαιρικό Game.

 

Πιο αναλυτκά : https://gamereviews.gr/fifa-18-review-kikloforei-gia-ps4ps3-xbox-one-xbox-360-nintendo-switch-pc/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά τώρα που αναφέρθηκε περί ¨δύσχρηστου μενού.Έχω το pes2017 και δεν έχω καταλάβει ακόμα πως μπορώ να φτιάξω μια λίγκα κλειστή.Για παράδειγμα έχουμε μαζευτεί τέσσερα άτομα και θέλουμε να διαλέξουμε ο κάθε ένας απο μια ομάδα και να κάνουμε ενα μικρό πρωτάθλημα (όχι online)...ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ;Το μενου είναι στα ελληνικά και έχω χάσει λίγο την μπάλα....Γνωρίζει κανείς να με βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

λοιπον παιδια. παιζω βιντεοπαιχνιδια 32 χρονια.ακριβως. ξεκινησα με pacman και arkanoid amstrad 464k! μπλα μπλα μπλα. το πρωτο ποδοσφαιρακι που επαιξα ηταν επιπεδο και φυσικα kick off 1 και 2!! εχω παιξει το fifa απο τουε που βγηκε.αρχικα βγηκε για sega mega drive.το pes λεγοταν αλλιως και λιγο πιο μετα απο το φιφα.καμμια σχεση το ονομα.ηταν τοσο καλυτερο ομως που εγινε εθιστικο και εκανε παταγο!κανενας δεν επαιζε κατι αλλο στον κοσμο μεχρι το '04 εκτος απο καποιους στην αμερικη.μετα χαλασε η συνταγη κι εγινε μονοτονο.το παρατησα κι εγω. δεν μου αρεσε αλλα οταν πηγαινα να παιξω φιφα καταλαβαινα την διαφορα φιλοσοφιας. το ενα εχει gameplay arcade οπως λεγαμε παλια κι ας ειναι λαθος ενω το αλλο εξωμοιωνει πιο πολυ την πραγματικοτητα.παντα προσπαθουσε η EA να το αποδωσει αυτο χωρις επιτυχια. γι αυτους που δεν παιζουν το παιχνιδι συχνα και παιζουν κατι αλλο ειναι ξενερα!!το ιδιο παθαμε με την γυναικα μου οταν παρατησαμε το pro το '13.καθε χρονο το δοκιμαζαμε και ηταν τοσο ψευτικο για καποιον που εχει παιξει ποδοσφαιρο σε αληθινη ομαδα με φανελα που τα γραφικα νομιζες πως ηταν αισχος και πολυ χειροτερα απο του pro χωρις στ αληθεια να ειναι αλλα το αντιθετο!! θεμα ψυχολογιας καθαρα!!δεν λεω αν δεν εχεις παιξει 100000 ωρες μπαλα με 8 και 12 ωρες προπονηση μπορει να σου φαινεται υπεροχο το παιχνιδι. εμενα με χαλαει πολυ ο τροπος που παει η μπαλα στο τερμα μετα απο σουτ , ο gkeeper, τα απανωτα δοκαρια ο ρυθμος παρα πολυ και η αφυσικη κινηση του σωματος λες και κανουν πατιναζ στον παγο.ξερω πως πολλοι εχετε αντιθετη αποψη και θα με μισησετε τωρα. χιλια συγγνωμη.ειναι απλα η αποψη μου.μια αποψη.και της συντροφου μου. τιποτε παραπανω. απλα εχω καποια εμπειρια.δεν εχω δοκιμασςι ομολογω το fifa 2017 ομως.ενα πραγμα ειναι σιγουρο.απο το 2013 μεχρι το 2015 δεν μου αρεσε ουτε το pro.οπως απο το 09 μεχρι το 11. το 15 και ειδικα το 16 ηταν παρα πολυ καλο.ανωτερο του φιφα.απο τοτε ομως ειναι ιδιο.παω στοιχημα πως αμα παιξω το φιφα 2017 θα μου αρεσει πιο πολυ απο το προ 17.αυτα.πλατιασα και μακρυγωρησα πολυ αλλα δεν λεω συχνα την αποψη μου στο φορουμ για τα games...καλα Χριστουγγενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οταν γραφεις απο κινητο βλαπτουν παρα πολυ.και ειδικα κινητο που με το ζορι γραφεις. .αλλη φορα θα γραφω κειμενο θα στο στελνω θα βαζεις τονους παραγραφους σημεια στιξης, θα μου το στελνεις και θα το ανεβαζω.

θα εβαζα κι εγω φατσουλα αλλα δεν μπορω!!καλη Πρωτοχρονια!!!

Επεξ/σία από razorblade334
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Άμπαλος όποιος έγραψε αυτό το άθρο...
Νούμερο 25 αυτήν την στιγμή στο online παγκοσμίως και σας λέω υπεύθινα ότι ο χειρισμός του παίχτη δεν έχει καμία σχέση με του 2017, όσο για τους τερματοφύλακες σε καμιά περίπτωση δεν ισχύει αυτό, πολλά τετ α τετ έχασα από τερματοφύλακες κάτω του 82, έχουν την τάση να παίζουν πιο μυαλομένα μπορώ να πω οι τερματοφύλακες, δηλαδή σε ένα τετ α τετ ανάλογα με την φόρα και την κλίση στο σώμα του επιθετικού παίρνουν και την ανάλογη φορά και ετοιμάζονται να βουτήξουν, καμιά σχέση με τα αγγούρια του 2017.... Αυτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...