Προς το περιεχόμενο

Η Lenovo ενδέχεται να λανσάρει notebook με ρετρό σχεδιασμό για την 25η επέτειο της σειράς ThinkPad


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω τι λέτε, εχω ενα thinkpad w530 5 χρονια τωρα και ειναι μαύρο σκυλί. Δεν καταλαβαίνει τίποτα. Επίσης μακραν τα καλύτερα keyboards, και ειδικά τα προ 6ετιας με το πιο ψηλό προφίλ. Για επαγγελματίες ο,τι πρεπει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο υπάρχουν στην αγορά τα Turbo-X Laptop δεν υπάρχει λόγος να κοιτάτε σε άλλες μάρκες...Γρήγορα, οικονομικά, ντιζαινάτα, τέρατα αξιοπιστίας με μηδενικά failure rates και πάντα με την εξαιρετική εγγύηση και τεχνική υποστήριξη του Πλαισίου.

xaxa θεός

 

"Turbo-X Steel MX 28-432 Laptop (Celeron Ν2840/4 GB/32 GB/HD Graphics)"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα θυμαμαι ενα ελληνικο βιντεο youtube με κατι τυπους να πετανε κυριολεκτικα το IBM κατω και να πατανε πανω του, κι αυτο να μην μασαει τπτ. Οταν ολοι το γυρισαν σε 16:9 οθονες, οι τυποι εβγαζαν ακομα τετραγωνα κακασχημα και υπεργαματα λαπτοπ.

πολυ μπροστα. Κριμα που κατεληξε στην lenovo το brand, ελπιζω να το σεβαστει οπως του πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα βρει ενα thinkpad στον καδο δεν θυμαμαι τωρα μοντελο γιατι το πεταξα. Το πηρα σπιτι πωπω τι αρχαιο λαπτοπ ξεθαψα θα με πιασουν για αρχαιοκαπηλια. Οπτικα θεωρησα οτι ηταν πριν το 2000. Το γυρναω αναποδα και βλεπω ημερομηνια στο στικερ 2008...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα βρει ενα thinkpad στον καδο δεν θυμαμαι τωρα μοντελο γιατι το πεταξα. Το πηρα σπιτι πωπω τι αρχαιο λαπτοπ ξεθαψα θα με πιασουν για αρχαιοκαπηλια. Οπτικα θεωρησα οτι ηταν πριν το 2000. Το γυρναω αναποδα και βλεπω ημερομηνια στο στικερ 2008...

 

άμα δεν το θες,θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα το δεχθώ στο topic "Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το" και θα κάνω και πρώτος comment ενδιαφέροντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε ο μαθηματικός μου ένα 12άρι, τότε που ήμουν λύκειο. Το πληκτρολόγιο του είναι όνειρο. Και το είχε από το πανεπιστήμιο :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέ δε μου άρεσε η μύτη του κλόουν στο πληκτρολόγιο πάνω αλλά από δυνατότητες μια χαρά!!! όσο και να κόστιζε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο υπάρχουν στην αγορά τα Turbo-X Laptop δεν υπάρχει λόγος να κοιτάτε σε άλλες μάρκες...Γρήγορα, οικονομικά, ντιζαινάτα, τέρατα αξιοπιστίας με μηδενικά failure rates και πάντα με την εξαιρετική εγγύηση και τεχνική υποστήριξη του Πλαισίου.

στο πλαισιο δουλευεις αλλιως δεν εξηγηται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι βλέπω θα εχει και αυτό το «τσουτσουνάκι» στο κέντρο ανάμεσα στα πλήκτρα, που αντικαθιστούσε το mousepad? Άψογα...

Βασικά νομίζω ότι αυτές ήταν εποχές που όλοι θα θέλαμε να ξεχάσουμε ότι υπήρξαν... Retro μπούρδες ftw!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να τρολλαρει?

Μακραν το καλυτερο λαπτοπ που πηρα εβερ.

Απορω πως κυκλοφορουν αλλα στην ελληνικη αγορα.Δεν υπαρχει λογος.

 

Καλή μας ημέρα, στην Ελληνική αγορά σίγουρα τα καλύτερα, δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης με "αντίστοιχες" υλοποιήσεις άλλων "Ελληνικής" συναρμολόγησης laptop. Ιδίως αν κάποιος έχει ιδίων όφελος με μία τόσο βαρύγδουπη δήλωση. Όμως μέχρι εκεί. Δεν μπορεί να συγκριθούν με τις επαγγελματικές σειρές των DELL, HP και την εν λόγω σειρά του άρθρου.

Επίσης όσοι δεν έχουν δουλέψει με "τσουτσουνάκι" στο κέντρο του πληκτρολογίου καλόν είναι να μένουν μέχρι το πόσο δεν τους άρεσε. Προσωπικά, αλλά και σε συζητήσεις με άλλους κατόχους αντίστοιχης τεχνολογίας συστημάτων κατάδειξης έχουν μείνει πολύ ευχαριστημένοι σε σημείο που τους βολεύει περισσότερο από το ποντίκι.

Καλή συνέχεια και καλή δύναμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω lenovo τ400 και τ410 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.πολυ αξιοπιστα,γρηγορα και δεν βγαζουν θεματα ακομα και μετα απο τοσα χρονια.για το κοκκινο κουμπι στο κεντρο ειναι το σημα κατατεθεν μπορει να πει καποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι βλέπω θα εχει και αυτό το «τσουτσουνάκι» στο κέντρο ανάμεσα στα πλήκτρα, που αντικαθιστούσε το mousepad? Άψογα...

Βασικά νομίζω ότι αυτές ήταν εποχές που όλοι θα θέλαμε να ξεχάσουμε ότι υπήρξαν... Retro μπούρδες ftw!

το trackpoint το χρησιμοποιούν ακόμα και άλλες εταιρίες άρα δεν είναι retro, αν έβαζαν trackball που δεν μπαίνει πια σε φορητούς τότε θα ήταν retro σχεδιασμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το trackpoint το χρησιμοποιούν ακόμα και άλλες εταιρίες άρα δεν είναι retro, αν έβαζαν trackball που δεν μπαίνει πια σε φορητούς τότε θα ήταν retro σχεδιασμός

+1. To trackpoint για μένα είναι πιο βολικό από το trackpad, τουλάχιστον σε βασική χρήση εφαρμογών.

Πολύ ικανοποιημένος κάτοχος Lenovo X220 & X230.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...