Προς το περιεχόμενο

Η Lenovo ενδέχεται να λανσάρει notebook με ρετρό σχεδιασμό για την 25η επέτειο της σειράς ThinkPad


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

trackpoint ότι πιο βολικό υπάρχει σε λάπτοπ.

Μόλις το συνηθίσεις σου έρχεται να ξυλώσεις το touchpad... 

Ακόμα και το ποντίκι μου ήταν περιττό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο υπάρχουν στην αγορά τα Turbo-X Laptop δεν υπάρχει λόγος να κοιτάτε σε άλλες μάρκες...Γρήγορα, οικονομικά, ντιζαινάτα, τέρατα αξιοπιστίας με μηδενικά failure rates και πάντα με την εξαιρετική εγγύηση και τεχνική υποστήριξη του Πλαισίου.

Με windows XP, cave pack 3

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Turbo-x φουσκωσε ο γνησιος φορτιστης σε 4 μηνες απο την ημερομηνια αγορας... Φουσκωσε ο πυκνωτης. Υπαρχουν κινεζικα και κινεζικα. Αλλα η plaisio κανει συμφωνιες με κινεζικα εργοστασια ζητωντας την καλυτερη δυνατη τιμη ανεξαρτητως το που θα ριξει ο κατασκευαστης την ποιοτητα οχι στην εξωτερικη εμφανιση αλλα στην ποιοτητα κατασκευης και εξαρτηματων πλακετας. Αυτο ειναι κατι που το θεωρω δεδομενο καθως οτι turbo-x εχω συναντησει ειχε ημερομηνια ληξης τους 6 μηνες το πολυ ενω 3-4 ποντικια και 3 πληκτρολογια δεν εβγαλαν μηνα...ποτε δεν εχω πει μακρυα απο κινεζικα αλλα τα turbo x ειναι σε αλλο επιπεδο. Και επιτελους αλλαξτε αυτη τη μαρκα ντρεπεσαι και να την πεις. Σαν nickname 10χρονου στο cs-go μοιαζει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα, μακαρι να το βγαλει μπας και επιστερψει στη γραμμη παραγωγης αυτο το απιστευτο πληκτρολογιο. Εξαλλου το Χ220 μου αντεχει ακομα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους ένα λάπτοπ με κανονικό πληκτρολόγιο που μπορείς να γράφεις αξιοπρεπώς (η δουλειά μου

 απαιτεί πολύ γράψιμο σε word). Τα τελευταία 12 χρόνια χρησιμοποιώ μόνο thinkpads (και ένα asus eee pce), τώρα έχω το τ420s γιατί ήταν το τελευταίο με κλασσικό πληκτρολόγιο. Φανατικός λάτρης του trackpoint, για τον λόγο αυτό περιμένω και το tex yoda II πληκτρολόγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ έχω ένα t530 και είχα και ένα t40 παλιά. Ακούω πολλούς κολλημένους με το trackpoint. Δεν έχω καταφέρεις να το δουλέψω ποτέ... Δεν ξέρω γιατί. Ένα mousepad με έχει κάνει να θέλω να πετάξω όλα τα υπόλοιπα mousepads για καθημερινή χρήση και δεν ήταν άλλο από το mousepad του unibody macbook μου. Τεράστια multitouch επιφάνεια απίστευτο.... Ακόμα νομίζω δεν υπάρχουν μη apple laptops με τόσο καλή υλοποίηση (δε παίρνω και όρκο). Αλλά και εκείνο στα windows ήταν πολύ χειρότερο από ότι στα mac. Anyways πολύ τίμια τα thinkpads, για εμάς τους πιο μπατίρηδες τα 2nd hand Που παίρνεις με <500 ευρώ και δεν μασάνε τίποτα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αφήσω σχόλιο μόνο και μόνο επειδή ανατρίχιασα με τον Federer!

Ιεροσυλία !!!

Δεν πρέπει να ξανα μπούν στην ίδια παράγραφο τα IBM-Lenovo με τα τιποτένια σιχαμερά που προανέφεραν κάποιοι!

Είναι το λιγότερο αμαρτία!

Κράτα το για πάρτη σου φίλε το ντεμέκ ελληνικό που είναι τούρκικο και κινέζικο με την κακή έννοια. Και όταν βγάλουν λάπτοπ στα Λιντλ πήγαινε πάρε και απο εκεί...Γερμανικά θα είναι!!!ποιότητας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά usb, hdmi, ethernet και ακουστικά αφού θα έχουν και ας τα βγάλει και.. ροζ με λουλουδάκια.. (που λέει ο λόγος :P

 

Πολλοί το ξεφτίλισαν οι κάποιοι με τις μινιμαλιστικές (και μη λειτουργικές) υλοποιήσεις τους που κάνανε τα laptop σε συνδεσιμότητα όμοια με.. ταμπλέτα!

 

Λίγα πράματα θα πω.

κάτοχος του thinkpad 430t.

Απλα είσαι ανίδεος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα πρόταση το 25 αλλά πρέπει να συνοδεύεται με σούπερ τιμή, αλλιώς θα μείνει με τη γλύκα.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το design αλλά τα χαρακτηριστικά και η ποιότητα κατασκευής για άκρως επαγγελματική χρήση. Η lenovo διατηρεί της ΙΒΜ, τουλάχιστον προσπαθεί.

Θα έλεγα ότι το ρετρο με τα twist που παρουσιάζει κάνει τη διαφορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα ποιο αξιοπιστα laptop που ειχα.6 χρονια μονο ενα keyboard αλλαξα και μια μπαταρια.Σκυλι του πολεμου για οσους θελουν αξιοπιστια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία μα καμία σχέση τα titanium ThinkPad της IBM που τα είχε μέχρι και η NASA στο ISS με αυτά που έβγαλε μετά η Lenovo από το γνωστό φασόν εργοστάσιο που βγάζει όλα τα κινέζικα λαπτοπ με διαφορετικές ταμπέλες.

Υπάρχουν δεκάδες βίντεο στο YouTube φανατικών Αμερικανών με τα ThinkPad που δείχνουν ότι σε όλα είναι η μέρα με την νύκτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...