Προς το περιεχόμενο

Τι γινεται με αυτους;


vounisios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Βλεπω μια μερα κοντα στη γειτονια μου-περιοχη Αιγαλεω-καποια ατομα μαζεμενα κατω απο μια πολυκατοικια με χαρτια στα χερια,να κρατανε καποιες σημειωσεις...απο περιεργεια πλησιασα,& ρωτησα,τι γινεται εδω βρε παιδια; μου λεει ενας,ειμαστε για τη μειωση ρευματος, τις επομενες μερες θα περασουμε & απο σας....δεν εδωσα συνεχεια,βιαζομουνα κι ολας,εφυγα.Σημερα,πριν λιγο,δηλαδη,χτυπησανε το κουδουνι της πολυκατοικιας,ρωταει η γυναικα μου <<ποιος ειναι;>> της λενε,<<ειμαστε για τη μειωση του ρευματος>> ,απο ποια εταιρεια ειστε; δεν απαντησανε, νευριασε η γυναικα μου παρ ολιγο να τη βρισει την κοπελα που χτυπουσε κουδουνι....φυγαν απο μας & χτυπουσαν αλλα κουδουνια & λεγανε τα ιδια....Μπορουν καποιοι να χτυπανε κουδουνια & να λενε,ειμαστε απο ΔΕΗ,απο Οτε,απο Win ;ή απο αλλου; Εβαλα το θεμα για να δω αν συμβαινει το ιδιο και σε αλλες περιοχες,σε αλλους φιλους μας η ιδια οχληση.Σας ευχαριστω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουδούνι δεν στο χτύπησε η δεη ή κάποιος άλλος πάροχος, στο χτύπησαν αετινύχιδες μεσάζοντες που κάνουν αρπαχτες και οποιον πάρει ο χάρος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Βλεπω μια μερα κοντα στη γειτονια μου-περιοχη Αιγαλεω-καποια ατομα μαζεμενα κατω απο μια πολυκατοικια με χαρτια στα χερια,να κρατανε καποιες σημειωσεις...απο περιεργεια πλησιασα,& ρωτησα,τι γινεται εδω βρε παιδια; μου λεει ενας,ειμαστε για τη μειωση ρευματος, τις επομενες μερες θα περασουμε & απο σας....δεν εδωσα συνεχεια,βιαζομουνα κι ολας,εφυγα.Σημερα,πριν λιγο,δηλαδη,χτυπησανε το κουδουνι της πολυκατοικιας,ρωταει η γυναικα μου <<ποιος ειναι;>> της λενε,<<ειμαστε για τη μειωση του ρευματος>> ,απο ποια εταιρεια ειστε; δεν απαντησανε, νευριασε η γυναικα μου παρ ολιγο να τη βρισει την κοπελα που χτυπουσε κουδουνι....φυγαν απο μας & χτυπουσαν αλλα κουδουνια & λεγανε τα ιδια....Μπορουν καποιοι να χτυπανε κουδουνια & να λενε,ειμαστε απο ΔΕΗ,απο Οτε,απο Win ;ή απο αλλου; Εβαλα το θεμα για να δω αν συμβαινει το ιδιο και σε αλλες περιοχες,σε αλλους φιλους μας η ιδια οχληση.Σας ευχαριστω.

Κι εγώ στο Αιγάλεω μένω και τις τελευταίες 2-3 ημέρες κυκλοφορεί ένας που χτυπάει κουδούνια και λέει ''για το ρεύμα είμαι'', ''για μείωση του κόστους του ρεύματος'' και τέτοια... Ο συγκεκριμένος είπε ότι είναι από την protergia. Κάποιοι, κυρίως ηλικιωμένοι, άνοιξαν την πόρτα του διαμερίσματός τους και αυτός τους πιάνει την κουβέντα του στιλ ''από πού είστε; Από την Κρήτη; Α, τι ωραία που είναι η Κρήτη'', ''Κάτι ωραίο μού μυρίζει, τι μαγειρεύετε;'' (απορώ αυτό το ''μάρκετινγκ'' ποιον πείθει πλέον) και μετά μπαίνει στο ψητό. Πάντως, κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να αλλάξει πάροχο.

Επίσης, απορώ πώς γίνεται με τόσα που ακούγονται ανά διαστήματα για κλέφτες/ληστές που παριστάνουν τους υπαλλήλους εταιριών να υπάρχουν άνθρωποι που τους ανοίγουν την πόρτα του σπιτιού τους, χωρίς να ξέρουν αν όντως είναι κάποιος υπάλληλος/πωλητής ή απατεώνας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιοι ειναι οντως πλασιε, αλλοι ομως "ψαρευουν" να δουν ποιος μενει και αν ειναι αδεια διαμερισματα. εχουν γινει πολλες κλοπες ετσι.

 

δυστυχως, ακομα και σημερα, καποιοι ανοιγουν σε οποιον χτυπησει κουδουνι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επαρχία τριγυρνανε. μαλιστα μου χτύπησε μια κοπελίτσα μια μέρα και μου λεει είμαστε απ το ΔΕΔΔΗΕ. επειδή προφανώς 20χρονη γυναίκα κιόλας και ΔΕΔΔΗΕ είναι πράγματα αντιθετα πήγα στην εξώπορτα νανοίξω και τελικά ήτανε απο μια απο αυτούς τους ενναλακτικούς παρόχους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ στο Αιγάλεω μένω και τις τελευταίες 2-3 ημέρες κυκλοφορεί ένας που χτυπάει κουδούνια και λέει ''για το ρεύμα είμαι'', ''για μείωση του κόστους του ρεύματος'' και τέτοια... Ο συγκεκριμένος είπε ότι είναι από την protergia. Κάποιοι, κυρίως ηλικιωμένοι, άνοιξαν την πόρτα του διαμερίσματός τους και αυτός τους πιάνει την κουβέντα του στιλ ''από πού είστε; Από την Κρήτη; Α, τι ωραία που είναι η Κρήτη'', ''Κάτι ωραίο μού μυρίζει, τι μαγειρεύετε;'' (απορώ αυτό το ''μάρκετινγκ'' ποιον πείθει πλέον) και μετά μπαίνει στο ψητό. Πάντως, κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να αλλάξει πάροχο.

Επίσης, απορώ πώς γίνεται με τόσα που ακούγονται ανά διαστήματα για κλέφτες/ληστές που παριστάνουν τους υπαλλήλους εταιριών να υπάρχουν άνθρωποι που τους ανοίγουν την πόρτα του σπιτιού τους, χωρίς να ξέρουν αν όντως είναι κάποιος υπάλληλος/πωλητής ή απατεώνας...

 

Α,ειμαστε γειτονες φιλε μου....μενω κοντα στα ΤΕΙ Αθηνας,διπλα στο ΕΑΚ Αιγαλεω....τι να πω ρε γαμωτο...εχουμε <<γεμισει>.απο τετοιους τυπους...δοκιμαζουν & οποιος τσιμπησει...και δεν ειναι η πρωτη φορα...κατα καιρους ερχονται & αλλοι....ολοι για το καλο μας....δεν πανε στα κομματια λεω εγω....μην πω τιποτα χειροτερο & δεν το θελω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή απο την hol/vodafone. Ακουσα και στην τηλεοραση οτι καποιοι ειναι και απατεωνες κλεβουν τους γερους. Απο την ΔΕΗ λενε, χρωστατε χρηματα κτλ.

Μια φορα ηθελα να μπω σε μια πολυκατοικια που δεν ειχα κλειδια να δω κατι, και ειπα απο την "ΔΕΗ ειμαι" και μου ανοιξαν την εξωπορτα χωρις ελενχο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α,ειμαστε γειτονες φιλε μου....μενω κοντα στα ΤΕΙ Αθηνας,διπλα στο ΕΑΚ Αιγαλεω....τι να πω ρε γαμωτο...εχουμε <<γεμισει>.απο τετοιους τυπους...δοκιμαζουν & οποιος τσιμπησει...και δεν ειναι η πρωτη φορα...κατα καιρους ερχονται & αλλοι....ολοι για το καλο μας....δεν πανε στα κομματια λεω εγω....μην πω τιποτα χειροτερο & δεν το θελω....

Ελα ρε γειτονες

 

Κ εγω 3 στενα απο εκει μενω.

 

Ολοι αιγαλεω ειμαστε τελικα :P

 

Εμενα προχθες μ χτυπησε μεσημεριατικα (14:50) ενας τυπος λεγοντας οτι ειναι απο wind

 

Τον εκραξα κ εφυγε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς οι ηλικιωμένοι κυρίως είναι αυτοί που τσιμπάνε, οπότε σε αυτούς υπολογίζουν οι διάφοροι απατεώνες. Αν και τα τελευταία χρόνια τέτοια περιστατικά έχουν μειωθεί, και σε 1-2 δεκαετίες ούτε που θα υφίστανται. Όσο παιρνάνε τα χρόνια, ο κόσμος είναι πιο ενημερωμένος με το τι γίνετε γύρω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τιτλος ( που ειναι 10 μερες  ιδιος  ) παντως τα σπαει..

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου....Απλα, το θεμα που ξεκινησα & συνεχιζεται,φαινεται,οτι ταλαιπωρει πολυ κοσμο & μακαρι να υπαρξει διευθετηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...