Προς το περιεχόμενο

REVOGI Smart Power Strip Wi-Fi 50€ Γερμανός


Tsakman21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Οριστε Στελιο και λοιποι, αλλο θεμα με ενα ιδιο χωρις wifi το οποιο κλειδωσε επειδη δεν ειναι συμφωνο με τις Ευρωπαικες προδιαγραφες ασφαλειας αφου δεν εχει γειωση!

 

http://www.insomnia.gr/topic/636338-xiaomi-power-strip-aliexpress-10-euros/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μονο γιαυτο μπορει να λεει και για το οn/off timer , αλλα πρεπει να ανοιξεις στο router external access φανταζομαι και η τελευταια φορα που δοκιμασα ηταν σπασιμο στην πραξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε Στελιο και λοιποι, αλλο θεμα με ενα ιδιο χωρις wifi το οποιο κλειδωσε επειδη δεν ειναι συμφωνο με τις Ευρωπαικες προδιαγραφες ασφαλειας αφου δεν εχει γειωση!

 

http://www.insomnia.gr/topic/636338-xiaomi-power-strip-aliexpress-10-euros/

@damachi.. Εχω μονα αλλα και εξαρια, τρια διαφορετικα μοντελα.

Δεν το ηξερα γιατι νομιζα οτι επειδη στο φις εχουν 3 πολους εχουν και γειωση.

Δεν ειναι γειωση αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο με 50 θα λεει καπου grounded . Και αμα δε βγαλεις το φις να δεις 2 πολους και το gnd πως το βλεπεις αμα δεν το ανοιξεις ; ισως αμα του βαλεις στο μετρητη με gnd ενδειξη αλλα ας μας πουν οι ηλεκτρολογοι .

Μονο απο το παχος φις και καλωδιου δε μαντευω γιατι την εχω παθει .

Edit: λεει double over current protection .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να γράψει κάποιος κάποια πρακτική χρήση που θα έκανε ή που κάνει με τέτοια συσκευή; Μου φαίνεται εντελώς περιττό ή απλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια χρήση του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να γράψει κάποιος κάποια πρακτική χρήση που θα έκανε ή που κάνει με τέτοια συσκευή; Μου φαίνεται εντελώς περιττό ή απλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια χρήση του :)

Τωρα τα χριστουγεννα βαζεις το δεντρο με τα λαμπακια και το αναβεις οταν λειπεις

 

:P :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορεί να γράψει κάποιος κάποια πρακτική χρήση που θα έκανε ή που κάνει με τέτοια συσκευή; Μου φαίνεται εντελώς περιττό ή απλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια χρήση του :)

 

Aπο οσα διαβασα το πρωι με αφορμη το θεμα αυτο (2-3 λεπτα, δεν διαβασα πολλες λεπτομερειες οποτε συγχωρεστε μου πιθανα λαθη) :

 

Σεναριο: εχεις ενα γραφειο στον γιο σου. Στο οποιο εχεις ενα πολυμπριζο, με  πορτατιφ, pc, και μια σομπα αλογονου πχ.

 

Με αυτο μπορεις να αναβεις την σομπα αλογονου μια ωρα πριν γυρισει απο το σχολειο να μην κρυωνει το παλικαρι ωστε να μπορει να παει κατευθειαν για διαβασμα! (λεμε τωρα :D )

 

Μπορεις να ορισεις οτι το pc θα παραμενει ανοικτο 60 λεπτα την ημερα! Μολις ξεπερνα τα 60 λεπτα θα κλεινει η παροχη του pc. (disclaimer - αν χαλασει ο ssd ή ο σκληρος δισκος δεν φταιω εγω)

 

To πορτατιφ μπορεις να το ορισεις ετσι, ωστε αν βαλει πανω κανεις χωρις την αδεια σου καμια λαμπα πυρακτωσης 100w αντι για την led 8αρα που εχεις βαλει, να μην επιτρεπεται να αναβει.

 

Ειναι καλο σαν ιδεα, αλλα το βρηκα πολυ ακριβο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες να  κλεισεις tv και κονσολες για να παει κατευθειαν για διαβασμα(λεμε τωρα  :D ) Σε 5 λεπτα το οκταχρονο θα εχει μαθει να παρακαμπτει το πολυμπριζο με το off αρα παλι τζιφος ...

το pc να παραμενει ανοικτο 60 λεπτα την ημερα κλειδωσε το απο τα bios timer schedule - μεχρι να βρει πως εχει και εκει reset μεσα στο κουτι ...

Η μονη χρηση που βλεπω εινα να αναβοσβηνει καποια φωτα στο χωριο . Στα σχολια λενε οτι δε μενει συνδεδεμενο στο wifi - αν χανει και τη remote παει το smart περιπατο .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα, ευχαριστώ! Το βρίσκω από περιττό έως άχρηστο προσωπικά. Αν θες να αναβοσβήνεις ένα φως πχ μπορείς να το κάνεις εύκολα και με ένα χρονοδιακόπτη.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατάλαβα, ευχαριστώ! Το βρίσκω από περιττό έως άχρηστο προσωπικά. Αν θες να αναβοσβήνεις ένα φως πχ μπορείς να το κάνεις εύκολα και με ένα χρονοδιακόπτη.

 

 

 

 

Ο χρνοδιακόπτης έχει σταθερή ρύθμιση όμως. Δεν είναι το ιδιό με το να το κάνεις όποτε θέλεις.

Γενικά, αυτό το πολυπριζο έχει νόημα σε home automation

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά έχουν εφαρμογή σε τηλεοπτικούς κλπ αναμεταδότες στα κορφοβούνια.

Για reset σερβερ, ρούτερ, καταγραφικά καμερών, φωτοβολταικα παρκα και χίλιες δύο άλλες εφαρμογές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...