Προς το περιεχόμενο

ποδηλάτες ,κ επικίνδυνοι κ ανάγωγοι κ στήν κοσμάρα τους .....


aristos12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρίν από λίγες ημέρες ειχε ερθει από τόν καναδά συγγενικό μου ζευγάρι ,

γιά 1 μήνα  διακοπες στήν κέρκυρα ,αλλά θά εμεναν κ λίγες ημέρες στήν αθήνα ,

ειναι σάββατο πρωί  εχει κ ωραία ημέρα μέ πολύ καθαρή ατμόσφαιρα κ ηθελαν νά δούν τήν αθήνα 

από ψηλά .. ..

καί επιλέγω μιά από τίς πιό ομορφες διαδρομές πού ειναι εντός αθηνών ,από τήν μονή καισαριανής 

εως τήν κορυφή τού υμηττού (εκεί πού ειναι οι κεραίες ) οπου κ βλέπεις τήν αθήνα πιάτο .

γιά οσους δέν ξέρουν τήν διαδρομή αυτή ,ειναι στενός κ επικίνδυνος ο δρόμος κ εχει λίγες στροφές 4-5 αλλά ειναι πολύ 

κλειστές κ  θέλει πολύ προσοχή ειδικά οταν τήν ανεβαίνεις κ πρέπει νά πηγαίνεις σχεδόν τέρμα δεξιά γιά νά χωράει νά περάσει κ τό αυτοκίνητο πού κατεβαίνει , ειχε αρκετό κόσμο κ ιχ κ μοτο κ ποδηλάτες ....

γιά νά μην τό κουράζω  σχεδόν ΣΕ ΟΛΕΣ τίς στροφές (τίς κλειστές κ επικίνδυνες κ χωρίς ορατότητα)

κατέβαιναν ανετοι ...ενας η δύο ποδηλάτες οχι στην δεξιά πλευρά τού δρόμου (κατηφόρα) οπως επρεπε 

νά ειναι ,αλλά τέρμα αριστερά τής ανόδου ,δηλ.αριστερά τής δεξιάς ρόδας τού αυτοκινήτου μου ,τό γιατί

μού τό ειπαν 5-6 γιατί σταμάτησα τελείως τό αμάξι γιά νά ρωτήσω ,γιατί ρέ λεβέντες πάτε αντικανονικά κ μάλιστα πάνω στην στροφή θέλετε νά αυτοκτονήσετε ? κ τί μού λένε ...από δεξιά εχει ηλιο ενώ από εδώ 

εχει σκιά ? ? ? ? κ μιλάμε ολοι αυτοί δέν ηταν πιτσιρικάδες αλλά μαντράχαλοι 35+ 

ενώ οι ελληνοκαναδοί εκαναν τόν σταυρό τους μέ αυτά πού εβλεπαν ,ενώ σέ κάποιους πού κόρναρα ...αυτοί 

μούτζωσαν η τί κορνάρεις ρέ σέ ειδα...ελλάδα 2017...

τό βράδυ πηγαίνοντας γία βόλτα κ κρεατο-φαγητό στά καλύβια ,από αγιο κοσμά εως βάρκιζα σημειωτόν...

γιατί ειχαν ποδηλατάδα οι ...ποδηλάτες μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αριστερα της δεξιας ροδας?

Οπως μπαινεις η οπως βγαινεις?

Μηπως εννοεις δεξια απο τη δεξια σου ροδα?

Γιατι αριστερα της δεξιας ροδας δε βγαινει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριστερα της δεξιας ροδας?

Οπως μπαινεις η οπως βγαινεις?

Μηπως εννοεις δεξια απο τη δεξια σου ροδα?

Γιατι αριστερα της δεξιας ροδας δε βγαινει..

βρέ λεβεντόπαιδο ...αυτό σού εμεινε απ ολο αυτό πού διάβασες ?

βρέ λεβεντόπαιδο ...αυτό σού εμεινε απ ολο αυτό πού διάβασες ?

γιά τά υπόλοιπα εχεις κάτι νά γράψεις ...η μόνο εξυπνάδα εισαι ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο aristos12 ξαναχτυπά. Νέο thread με "γαϊδουροποδηλάτες".

 

Έλα πες ποια γκόμενα που έκανε ποδήλατο σε παράτησε και άσε τους ελληνοκαναδους της Κέρκυρας.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοί πού κάνουν αυτή τήν διαδρομή (ειδικά σάββατο κ κυριακή κ αργίες ) ,

μπορούν νά τό βεβαιώσουν γιατί γίνεται συνέχεια κ εχουμε (ευτυχώς μέχρι τώρα μικροτραυματισμούς) 

οπως μάς ειπαν στήν καφετέρια πού ειναι  κοντά στό μοναστήρι ,

αλλά κ αλλοι οδηγοί αυτοκινήτων εξέφρασαν παράπονα οταν μάς ακουσαν νά τό συζητάμε ,

ανεβαίνουν ομως κ μερικοί μέ αυτοκίνητα πηγαίνοντας  μέ πολλά χλμ κ από τύχη μέχρι τώρα δέν εχουμε θύματα...

αλλά εως πότε ?

(ναί τόν εχω δεξιά στήν δεξιά ρόδα μου οπως ανεβαίνω κ μέ εχει αριστερά στη δεξιά ρόδα μου οπως κατεβαίνει )

τό εγραψα μόνο κ μόνο γιά νά προσέχετε οταν κάνετε αυτή τήν ομορφη διαδρομή  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρίστο, σού προτείνω να ανοίξεις μια και καλή, ένα συγκεντρωτικό θέμα με τους επαγγελματίες και τους χομπίστες που δεν σε ενοχλούν/εκνευρίζουν. Πόσοι να είναι; Ένας; Δύο; Άντε να σού βάλω τρεις, για παραπάνω δεν το κόβω.

 

Θα το διαβάσουμε, θα ξέρουμε από 'κει και πέρα ότι όλοι οι υπόλοιποι σού τη σπάνε και δε θα χάνεις και χρόνο με τη μίρλα σου, ανοίγοντας ξεχωριστό θέμα κάθε τρεις και λίγο. Έλα να σε χαρώ!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον star12 καμια συγγενια;;;Επειδη εχετε το ιδιο επιθετο...Στο θεμα τωρα,βλεπω συνεχεια ποδηλατες κ περνανε με κοκκινο,αντιθετα σε μονοδρομους,βραδυ χωρις επαρκη φωτισμο κτλ.Το ποδηλατο δεν ειναι μεσο μεταφορας;Δεν θα επρεπε να τηρουν τον κοκ;Μπορει π.χ να φανε κληση για κοκκινο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια στη διπλανή πολυκατοικία που πάει αργά στη μέση του δρόμου με το ποδήλατο, αυτό με το καλάθι μπροστά, χαμογελάει και χαιρετάει τους πάντες. Θα την πατήσω, δεν υπάρχει περίπτωση, ψάχνω τρόπο να το κάνω να φανεί σαν ατύχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια στη διπλανή πολυκατοικία που πάει αργά στη μέση του δρόμου με το ποδήλατο, αυτό με το καλάθι μπροστά, χαμογελάει και χαιρετάει τους πάντες. Θα την πατήσω, δεν υπάρχει περίπτωση, ψάχνω τρόπο να το κάνω να φανεί σαν ατύχημα.

Πηγαινε απο μπροστα της βαλε οπισθεν κ πατα τη..Στην καταθεση πες εγω απλα φρεναρα γιατι περασε μια γατα..Ο απο πισω φταιει παντα! :)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, εγώ θα συμφωνήσω. Και θα προσθέσω ότι θεωρούν τους εαυτούς τους και ανώτερους γιατί κινούνται " πράσινα" κι έτσι.

Σε δρόμους που φτιάχτηκαν πριν 50 χρόνια είναι το λιγότερο επικίνδυνοι, πρώτα για τον εαυτό τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον star12 καμια συγγενια;;;Επειδη εχετε το ιδιο επιθετο...Στο θεμα τωρα,βλεπω συνεχεια ποδηλατες κ περνανε με κοκκινο,αντιθετα σε μονοδρομους,βραδυ χωρις επαρκη φωτισμο κτλ.Το ποδηλατο δεν ειναι μεσο μεταφορας;Δεν θα επρεπε να τηρουν τον κοκ;Μπορει π.χ να φανε κληση για κοκκινο;

αυτο. κανενας, μα κανενας δε σταματαει σε κοκκινο και οδηγουν λες και εινια στο χωριο τους, αναποδα, καθετα, στη μεση..ζαμαν φου φαση. στη πλειοψηφια τους ειναι αναγωγοι και βριζουν με το παραμικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...