Προς το περιεχόμενο

Θύματα και οι 3 δισ. λογαριασμοί της Yahoo στην κυβερνοεπίθεση του 2013


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως εχω yahoo εδω και 10+ χρονια, το εχω για οτι χαζομαρα σαιτ μπαινω και χρειαζεται μειλ για να κανεις Log in κτλπ.  Γιαυτο καλο ειναι ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yahoo, το χειρότερο e-mail που είχα ποτέ. Καθημερινό spamαρισμα με μηνύματα για το πως θα μεγαλώσω το πέος μου. Ας ήμουν και άντρας τουλάχιστον, να έλεγα ότι είναι εύστοχο....

 

Hotmail πάντα πια, κι ας έχει χαλάσει κι αυτό με τα "εστιασμένα" και τη χάλια mobile εκδοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες μου μπουκαρανε στο amazon account (παρατημενο απο το 13) , ψαχνουν διασυνδεμενους λογαριασμους και σηκωνουν οτι στοιχειο βρουν . Η πλακα ειναι οτι πριν 2 μερες εδωσα login access στο support της MS με ιδιο mail και pass και εχω μπει σε υποψιες ....

Ποτέ, μα ΠΟΤΕ, δεν σου ζητάει εταιρία τον κωδικό σου. Αν όντως σου ζητήθηκε κάτι τέτοιο, μάλλον έπεσες θύμα phishing

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...όσοι διεξήγαγαν τον έλεγχο δεν πιστεύουν πως έχουν υποκλαπεί μη κρυπτογραφημένοι κωδικοί, δεδομένα πιστωτικών και χρεωστικών καρτών, όπως και στοιχεία τραπεζικών λογαριασμών."

 

Ναι ρε.... την ημερομηνία γέννησης θέλανε μόνο... Καραγκιόζηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τηλεφωνο στο support μεσω της φορμας σε καλουνε και εδωσα σε μια @#$^% με αγγλικη προφορα το verification code που ηρθε στο κινητο .Ουτε δουλεια εγινε - δε μου εβγαζε σωστα στο 360 το free games with gold . Μετα τα αλλαξα log in σε mail και ms login - αλλα το κανε ο διαολος να εχω ακριβως τα ιδια στοιχεια στο Amazon . E μετα ηρθε warning mail - attempt to sign in to your Amazon account - φυσικα πανε για δεδομένα πιστωτικών και χρεωστικών καρτών . Μου εχει ξανασυμβει με χτυπημενο δισκο Χ1 που πηγε service ΜS και καποιος εκανε login στο account απο Thailand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι θα εμπιστευόμουν ποτέ το yahoo για αλληλογραφία υψηλής σημασίας (γι'αυτό και το έχω πλεον για newsletter) αλλά το μόνο που στεναχωρεί (αν διέρευσαν οι ερωτήσεις ασφαλείας) είναι ότι πρέπει να αλλάξω αυτές που χρησιμοποιώ τα τελευταία 12 χρόνια :lol:  :lol:  #δυναμητηςσυνηθειας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 δις λογαριασμούς... μου λέτε τι μπορούν να τους κάνουν; Εννοώ, πως θα τους χρησιμοποιήσουν προς όφελός τους;

Προσωπικά δεδομένα, τραπεζικές πληροφορίες, πληροφορίες και πρόσβαση σε άλλους λογαριασμούς και πάει λέγοντας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι από περιεργεια. Αν η παραβίαση 3δις λογαριασμων είναι "από τις μεγαλύτερες παραβιασεις" που εχουν γίνει, η μεγαλύτερη ποια ήταν;

μπορει να ειναι αυτο που εγινε με τις φωτο στο icloud

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...