Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με πτυχιο lower


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά από πότε το lower είναι πτυχίο;

Είναι μια πιστοποίηση του βρετανικού συμβουλίου.

Πέραν τούτου, είναι απλά αναγκαίο να έχεις κάποια επίσημη πιστοποίηση, υψηλότερη φυσικά του lower, εάν θέλεις να την δεις για εκπαίδευση στο εξωτερικό.

Το Cambridge είναι επίσης από τα λίγα ιδρύματα που το advance/CPE που προσφέρει μετράνε και για απόδειξη αγγλικών σε αιτήσεις για πανεπιστήμια σε Ευρώπη από όσο ξέρω, όριο τριετίας πάντα και όχι για όλα τα πανεπιστήμια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με λίγο ζόρι και 6 περίπου μήνες προετοιμασία μπορεί άνετα κάποιος να βγάλει το προφίσιενσυ και να είναι πιο κυριλέ.

 

Και μετά ξύπνησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και τι ειναι το lower αν δεν ειναι πτυχιο, γι αυτο πασχίζαμε μικροί να το παρουμε εγω δυστηχως εδωσα 2 φορες και δεν το πηρα, εχουνε περασει καποια χρονια και ξερω οτι θα μου χρειαστεί

 

Το ότι πασχίζουν τα παιδιά (κυρίως) για αυτό δεν το κάνει πτυχίο. ΟΛΑ αυτα τα χαρτια που αποδεικνυουν μια συγκεκριμένη γνώση , εν προκειμενω μια γλώσσα, είναι πιστοποιητικά. Ασχέτως με το αν λανθασμένα τα αποκαλούν κάποιοι πτυχία. Πίστεψε με θέλει πολυ παραπάνω κόπο για να πάρει κάποιος πτυχίο απ´οτι για να μιλήσει υποτυπωδώς μια γλώσσα (οποία και αν είναι αυτη)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι πασχίζουν τα παιδιά (κυρίως) για αυτό δεν το κάνει πτυχίο. ΟΛΑ αυτα τα χαρτια που αποδεικνυουν μια συγκεκριμένη γνώση , εν προκειμενω μια γλώσσα, είναι πιστοποιητικά. Ασχέτως με το αν λανθασμένα τα αποκαλούν κάποιοι πτυχία. Πίστεψε με θέλει πολυ παραπάνω κόπο για να πάρει κάποιος πτυχίο απ´οτι για να μιλήσει υποτυπωδώς μια γλώσσα (οποία και αν είναι αυτη)

Σίγουρα με ένα σκέτο lower αγγλικά δεν μιλάς βέβαια όποιος θέλει κάτι θα κάνει, από την άλλη το πιστοποιητικο αυτό έστω, προσωπικά το θέλω για μέσα στην Ελλάδα για εξωτερικό ούτε καν δεν θέλω να πάω, άλλα 2 φορές έδωσα και δεν το πήρα με ζητάνε τώρα 950Ε το φροντιστήριο που είχα δώσει για 8 μήνες την τελευταία τάξη, οπότε και ψάχνω  για ιδιαίτερα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...