Προς το περιεχόμενο

Πώς σας φενεται η σύνδεση μου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια να κανω μια ερωτηση για το attainable rate (αφορα ταχυτητα στο 17a προφιλ) ειναι υπολογισμενο για απλο VDSL2 προφιλ ή για VDSL2 vectoring ;;;

 

(Σε εμενα βγαζει 90Mbps attainable)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να κανω μια ερωτηση για το attainable rate (αφορα ταχυτητα στο 17a προφιλ) ειναι υπολογισμενο για απλο VDSL2 προφιλ ή για VDSL2 vectoring ;;;

 

(Σε εμενα βγαζει 90Mbps attainable)

Είναι για το προφίλ που είσαι τώρα απλά χωρίς όριο (δηλαδή 30/2,5 η 50/5 , 50/10).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο VDSL το attenuation ειναι ανεβασμενο (χοντρα-χοντρα) γυρω στις 6-7 μοναδες σε σχεση με το ΑDSL λογω διαφορετικου ευρους συχνοτητων. Αρα με περιπου 6db εισαι γυρω στα 400-500 μετρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω...

Aυτες οι 6-7+ μοναδες ισχυουν και για 17α προφιλ(απο καμπινα δλδ) ή μονο για 8 προφιλ που δινουν απο κεντρο ;;;

 

Attainable μου βγαζει 92Mpbs με φιλτρο στο τηλεφωνο και 94mbit καρφωμενη το μοντεμ χωρις τιποτα αλλο

 

Τα γραφω αυτα για να δουμε μελλοντικα μεχρι που θα φτασουμε με τις 100αρες vectoring.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω...

Aυτες οι 6-7+ μοναδες ισχυουν και για 17α προφιλ(απο καμπινα δλδ) ή μονο για 8 προφιλ που δινουν απο κεντρο ;;;

 

Attainable μου βγαζει 92Mpbs με φιλτρο στο τηλεφωνο και 94mbit καρφωμενη το μοντεμ χωρις τιποτα αλλο

 

Τα γραφω αυτα για να δουμε μελλοντικα μεχρι που θα φτασουμε με τις 100αρες vectoring.

Εγω βασικα το εχω τσεκαρει σε 17α προφιλ. Λογικα ομως θα ισχυει και για τα αλλα...

 

ΣΗΜ. Μπορεις να κανεις μια δοκιμη στο ρουτερ σου. Μπες στο μενου και ξεκλικαρισε το VDSL και ολα τα  υπολοιπα, και ασε μονο το ADSL2+, και δες στα στατιστικα του το attenuation βλεποντας ετσι και την διαφορα..

έχω που έχω 7.6 attenuation κανονικά είναι 0.6;

Αυτες οι τιμες -οπως ειναι φυσικο- κινουνται αναλογικα. Δεν γινετε ενας που εχει 4 στο VDSL να εχει -2 στο ADSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...