Προς το περιεχόμενο

Αυγο και εμβολιο για την γριπη


Anorymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα εκανα το εμβολιο για την γριπη κλασικα ο φαρμακοποιος μου ειπε να μην φαω σημερα αυγο και ψαρι, θελω λοιπον να ρωτησω απο που βγαινει αυτο εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι που να δηλωνει σχεση μεταξυ ληψης τροφης και παρενεργιες απο το εμβολιο πιο πολυ για urban myth μοιαζει να ειναι οπως το μην τρως ψαρι με τυρι μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

ναι το διαβασα αυτο στην ουσια μονο για παιδακια που κανουν πρωτη φορα εμβολιο μπορει να παρουσιαστει καποια αλλεργία οποτε μαλλον οπως ειπα ειναι αστικος μυθος

Μάλλον για αποφυγή κάποιας πιθανής αλλεργίας.

Στο φινάλε μην φας αυγό ή ψάρι για μια μέρα.

 

καλα ναι απλα για να ξερω ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αυτό που είπε ο HALF EVIL είναι. Μπορεί να στο είπε για αποφυγή αλλεργίας. Οχι οτι και καλά αμα φας θα πάθεις αλλεργία αλλά για να εκμηδενιστούν οι πιθανότητες.

 

Μικρός θυμάμαι είχα πάθει μεγάλη αλλεργία, σπυράκια στο κούτελο και στο τριχωτό της κεφαλής.

 

Θυμάμαι τον γιατρό που μου έλεγε μέχρι να υποχωρήσει εντελώς δεν θα τρώω σοκολάτες αυγά και ψάρια.

 

Σύντομα θα παω να κάνω και εγώ το αντιγριπικό μαζί με του πνευμονιόκοκου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αυτό που είπε ο HALF EVIL είναι. Μπορεί να στο είπε για αποφυγή αλλεργίας. Οχι οτι και καλά αμα φας θα πάθεις αλλεργία αλλά για να εκμηδενιστούν οι πιθανότητες.

 

Μικρός θυμάμαι είχα πάθει μεγάλη αλλεργία, σπυράκια στο κούτελο και στο τριχωτό της κεφαλής.

 

Θυμάμαι τον γιατρό που μου έλεγε μέχρι να υποχωρήσει εντελώς δεν θα τρώω σοκολάτες αυγά και ψάρια.

 

Σύντομα θα παω να κάνω και εγώ το αντιγριπικό μαζί με του πνευμονιόκοκου.

 

μπα δεν εχω θεμα με αλλεργιες μεχρι τωρα τουλαχιστον , και εγω θα το κανω τον αλλο μηνα γιατι δεν κανει και τα δυο μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν εχω θεμα με αλλεργιες μεχρι τωρα τουλαχιστον , και εγω θα το κανω τον αλλο μηνα γιατι δεν κανει και τα δυο μαζι

 

Δεν κάνει και τα δύο? Δεν το γνώριζα αυτό, λογικά θα μου το πει και ο φαρμακοποιός, αλλά καλού κακού να το έχω υπόψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνει και τα δύο? Δεν το γνώριζα αυτό, λογικά θα μου το πει και ο φαρμακοποιός, αλλά καλού κακού να το έχω υπόψη μου.

 

εμενα μου το ειπε ο πνευμονολογος οτι δεν κανει να κανω και τα 2 μαζι θελει διαφορα 1 μηνα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν στο είπε ο φαρμακοποιός που είναι επιστήμονας δεν είναι αστικός μύθος. Άλλο αν έχει μικρή πιθανότητα να συμβεί κάτι κακό.

Αν στο είπε ο hellstardarthvaderkilljoy**  απο το insomnia τότε παίζει να είναι και μύθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές οι λαικοί μύθοι είναι ισχυροί και περνάνε και στους επιστήμονες. Οι απόφοιτοι μιας σχολής δεν έχουν συνήθως πρόσβαση σε επιστημονικές έρευνες.

 

Μήπως δεν υπάρχουν λαικοί μύθοι και διαφορετικές απόψεις π.χ και εδώ μέσα στο ινσομνια σχετικά με προγραμματισμό ή με το  hardware;

 

Επί του θέματος δεν γνωρίζω τι ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...