Προς το περιεχόμενο

Πως να χρησιμοποιήσετε Apple Pay στην Ελλάδα


Neg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως οι κάρτες της monese μια χαρά μπαίνουν στο apple pay, εχθές προσθεσα μία με προσωρινή αλλαγή της διευθυνσης, ελπιζω μονο να μην την απορρίψουν μετά απο μερικές μερες οπως εγινε με την revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερωσε πως θα παει η πορεια.. εννοεις αλλαξες διευθυνση monese.

Τελικα με ελληνικη διευθυνση εγινε εκδοση;

ξερεις αν φτιαξω καινουριο apple account να περασω, χανεται το παλιο ή μπορω να εχω κ τα 2 κ να επιλεγω πoιο θα ειναι σε χρηση;

Επεξ/σία από bjj-p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι αλλαξα τοπο διαμονής στο app της monese μεχρι να προστεθεί στο πορτοφόλι και μετά τον ξαναγύρισα στην κανονική μου διευθυνση. Φυσικά και μπορείς να εχεις διαφορα apple account, εγώ να φανταστείς εχω αλλα 2 περα απο το ελληνικό γιατι μερικές εφαρμογές που τις χρειαζομαι στα ταξίδια μου δεν υπαρχουν στο ελληνικό app store. 

27 λεπτά πριν, bjj-p είπε

ή μπορω να εχω κ τα 2 κ να επιλεγω πιο θα ειναι σε χρηση;

ετσι ακριβώς, και το καλό ειναι οτι μπορει να εχεις εφαρμογές στο κινητό απο διαφορετικά account αλλά για να τις κανεις update δεν χρειαζεται να αλλαζεις το ενεργό account σου

Επεξ/σία από ksessalonikios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Tablet είπε

θα έρθει Ελλάδα;

Λογικά μέσω N26 θα αποκτήσεις σύντομα Apple Pay και στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ksessalonikios είπε

Ναι, κανονικότατα 

Σε ποια χωρα εβαλες διευθυνση στην monese;

σε ποια χωρα το apple store και σε ποια region το τηλεφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγγλική διεύθυνση στη monese και το τηλεφωνο το εβαλα αγγλία, app store δεν αλλαξα και δεν χρειαζεται. Μόλις περασε η καρτα στο "πορτοφολι" τα γυρισα όλα παλι πισω στα κανονικά μου.

Επεξ/σία από ksessalonikios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ksessalonikios είπε

Αγγλική διεύθυνση στη monese και το τηλεφωνο το εβαλα αγγλία, app store δεν αλλαξα και δεν χρειαζεται. Μόλις περασε η καρτα στο "πορτοφολι" τα γυρισα όλα παλι πισω στα κανονικά μου.

Το τηλ που εχεις δηλωμενο μεσα στο app της monese εννοεις? Αντιστιχουσε σε πραγματικο νουμερο που εχεις στην κατοχη σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τηλεφωνο εννοω το region της συσκευής, στο app της μονες αλλαξα μόνο την διευθυνση κατοικίας σε μια τυχαία του Λονδίνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο, δηλωσες σωστά την αγγλική διεύθυνση (κυρίως τον ταχ. Κώδικα); Δηλαδή πας να την προσθέσεις στο πορτοφόλι και αφού βάλεις τα στοιχεία της κάρτας, σου πετάει μήνυμα ότι δεν γίνεται αποδεκτή; Με τι δικαιολογία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ksessalonikios είπε

Περίεργο, δηλωσες σωστά την αγγλική διεύθυνση (κυρίως τον ταχ. Κώδικα); Δηλαδή πας να την προσθέσεις στο πορτοφόλι και αφού βάλεις τα στοιχεία της κάρτας, σου πετάει μήνυμα ότι δεν γίνεται αποδεκτή; Με τι δικαιολογία;

Ναι σωστα τα δηλωσα. Αν δεν βαλεις σωστο ταχ κωδικα δεν δεχεται τις αλλαγες.

πριν ειχα προσπαθησει με γαλλικη διευθυνση και γαλλικο region.τιποτα

παρ’ οτι μου εβγαλε την επιλογη μεσα στο app της monese να προστεθει στο wallet, τελικα δεν τη δεχεται. Δεν βγαζει σφαλμα απλα τις επιλογες «ακυρο» και «προσπαθηστε ξανα»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...