Προς το περιεχόμενο

Πως να χρησιμοποιήσετε Apple Pay στην Ελλάδα


Neg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/2/2019 στις 11:39 ΠΜ, laserscout είπε

Όχι με τις ελληνικές τράπεζες.

Με τον παραπάνω τρόπο όμως χρησιμοποιώ το apple pay ένα χρόνο τώρα χωρίς προβλήματα.

Δεν μπορώ να κατεβάσω την εφαρμογή, ακόμα και με νέο apple I'd  Ιρλανδίας μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο στο region. 

Τι άλλο πρέπει να αλλάξω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δηλαδή όσοι χρησιμοποιείτε το boon. πληρώνετε καθε μήνα 1,5€ απλά για να εχετε apple pay; εκτός κι αν υπαρχει καμια σιωπηρή προσφορά και δεν σε χρεώνουν στην πράξη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλέον μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την Monese. Κανετε εγγραφή, σας στέλνει την κάρτα της και την περνάτε απευθείας στο apple wallet με τα πραγματικά σας στοιχεία. Ούτε Ιρλανδιες ούτε τπτ. Απλά κατεβάζετε την εφαρμογή και κανετε την εγγραφή. Σας χρεώνει μόνο 4,95 για την έκδοση της κάρτας και σε 5 εργάσιμες είναι σπίτι σας!

 

Επεξ/σία από Hal9000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Tablet είπε

Να στο apple wallet δεν έχει επιλογή «εισαγωγή κάρτας» αυτό είναι το θέμα 

Αν δεν γυρίσεις το region σε United Kingdom δεν θα σου βγάλει ποτέ + για να περάσεις κάρτα. Επιπλέον μόλις παραλάβεις κάρτα από Monese και μπεις στην εφαρμογή της για να κανείς παραλαβή σου βγάζει εικονίδιο να κάνει αυτόματη προσθήκη στο Apple Wallet. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ksessalonikios είπε

Για τους Άγγλους ισως να ειναι καλή, για Ελλάδα δεν συμφερει "Foreign currency exchange 
2% fee (£2 minimum fee)"

Γιατί θα κανείς αλλαγή με ισοτιμίες; Σε ευρώ θα ανοίξεις λογαριασμό κ σε ευρώ θα πληρώνεις...

3 ώρες πριν, Tablet είπε

ε αρα ακόμα δε δουλεύει, θέλει αλχημείες 

Επίσημα φίλε δεν δουλεύει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θεωρείς αλχημεία το να αλλάξεις χώρα στο τηλέφωνο για να περάσεις τη κάρτα και μόλις την περάσεις να το επαναφέρει πάλι όπως ήταν πάω πάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ppmarkos είπε

Γιατί θα κανείς αλλαγή με ισοτιμίες; Σε ευρώ θα ανοίξεις λογαριασμό κ σε ευρώ θα πληρώνεις...

Χωρίς να έχω ψάξει  πολύ την σελίδα τους κατάλαβα ότι σου δίνουν λογ/σμο σε λίρες, σου δίνουν και σε ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ksessalonikios είπε

Χωρίς να έχω ψάξει  πολύ την σελίδα τους κατάλαβα ότι σου δίνουν λογ/σμο σε λίρες, σου δίνουν και σε ευρώ;

Ναι βέβαια κ σε ευρώ. Εκτός αυτού εγώ άλλαξα χώρα στο τηλέφωνο σε United Kingdom πέρασα την κάρτα και το ξαναγύρισα σε Ελλάδα. Δουλεύει τέλεια σε όλα τα pos στην Ελλάδα... Εγώ προσωπικά το βρήκα πολύ καλό και συμφέρον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μην δουλευει επισημα με τις Ελληνικες καρτες, αλλα η διαδικασια για να γινει ειναι ζητημα 15 λεπτων.

Ειναι αρκετα καλο και βολικο παντως. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ppmarkos είπε

Αν θεωρείς αλχημεία το να αλλάξεις χώρα στο τηλέφωνο για να περάσεις τη κάρτα και μόλις την περάσεις να το επαναφέρει πάλι όπως ήταν πάω πάσο...

 

Δηλαδή αν πάω appstore στο iphone και αλλάξω χώρα σε ireland μετά θα μπορώ να βάλω την ελληνική μου κάρτα έτσι απλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν αλλαζεις χωρα στο appstore αλλά στις ρυθμίσεις>γλωσσα και περιοχή>περιοχή το αλλαζεις σε αγγλια για να περαστεί η καρτα στο "πορτοφόλι" και μετά το ξαναγυρνάς στην Ελλάδα

 

 

εικονική καρτα η monese δεν σου εκδίδει; πρεπει οπωσδήποτε να παραγγείλεις να σου ερθει  σπιτι;

Επεξ/σία από ksessalonikios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...