Προς το περιεχόμενο

Πως να χρησιμοποιήσετε Apple Pay στην Ελλάδα


Neg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tsitadim είπε

Βάλε αρχικά ένα ποσό να πάρεις το δώρο που σου αντιστοιχεί, αν χρησιμοποίησες κατά την εγγραφή κάποιο κωδικό και μετά την κάρτα μπορείς να τη χρησιμοποιείς κανονικά. Για το Apple Pay έχουν αναφερθεί κάποια προβλήματα τελευταία. Μάλλον η Monese το έχει απενεργοποιήσει. Βέβαια αν είναι καινούργια η κάρτα (την περνάς για πρώτη φορά) σε κάποιους έχει περάσει αλλάζοντας το region σε uk.

Απο πανω εγραψαν οτι παιζει κανονικα. Στο site της αναφερει οτι υποστηριζει και apple pay και google pay. Εχει χρηματα μεσα.

αυτο που δεν εκανα ειναι να ενεργοποιησω την καρτα απο το app, εχοντας γυρισμενο το region σε uk.  Πρωτα την ενεργοποιησα κανονικα και μετα αλλαξα το region ωστε να    την καταχωρησω στο apple pay. Δεν ειχε αναφερθει παντως οτι χρειαζεται να γινει αυτο.

επισης δεν μου βγαζει την ενδειξη μεσα στο app για να να την καταχωρησω αυτοματα στο apple pay.

Θα μιλησω με την υποστηριξη να δω τι θα πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, flyer είπε

Κάνε μια συναλλαγή σε ατμ ή pos με χρήση pin, για μα ενεργοποιηθεί  η contactless δυνατοτητά της και ξαναδοκίμασε να την εισάγεις στο apple pay

Παλι τα ιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδικα  ο κοπος! μου απαντησαν οτι πρεπει να εισαι κατοικος,  μιας εκ των χωρων που υποστηριζεται το apple pay.

βαζοντας ελληνικη διευθυνση να σου αποσταλει η καρτα,  μαλλον υποθετει οτι εισαι και κατοικος Ελλαδας...Αρα γιοκο apple pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την N26 επρεπε οταν εκανες αιτηση να ειχες δηλώσει διευθυνση γερμανίας (ή αλλης χωρας με ενεργό το apple pay) ωστε όταν την παραλλαβεις αλλαζοντας το region να μπορει να δουλέψει. Τωρα πώς θα εφτανε στα χερια σου Ελλάδα ενω εχεις δηλώσει γερμανική διευθυνση ειναι ενα θεμα, καποιοι το εκαναν μεσω γνωστου αλλοι μεσω aramex

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
18 hours ago, paredwse said:

Έχει προσθέσει κανείς N26 στο Apple Pay, με αλλαγή του region στο iPhone;

Αν ναι, δουλεύει κανονικά; 

Όχι δεν δουλεύει ακόμη μιας και στο τελευταίο στάδιο όταν επικοινωνεί με την τράπεζα αφού βάλεις τα στοιχεία της κάρτας, βλέπει πως έχεις διεύθυνση στην Ελλάδα και εμφανίζει μήνυμα λάθους. Παίζει μόνο αν έχεις διεύθυνση στη Ν26 εκτός Ελλάδας. Υπομονή λίγο ακόμη για να ανοίξει κανονικά το apple pay στη χώρα μας! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/4/2019 στις 4:38 ΜΜ, billdanos είπε

Όχι δεν δουλεύει ακόμη μιας και στο τελευταίο στάδιο όταν επικοινωνεί με την τράπεζα αφού βάλεις τα στοιχεία της κάρτας, βλέπει πως έχεις διεύθυνση στην Ελλάδα και εμφανίζει μήνυμα λάθους. Παίζει μόνο αν έχεις διεύθυνση στη Ν26 εκτός Ελλάδας. Υπομονή λίγο ακόμη για να ανοίξει κανονικά το apple pay στη χώρα μας! :) 

Η διεύθυνση δεν παίζει ρόλο, ο αριθμός κάρτας βγάζει GR οπότε δεν υποστηρίζεται. 

τσεκάρετε τις κάρτες σας εδώ https://binlist.net/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έκανε πολλές φορές λάθος τον κωδικό μου Και μου μπλόκαραν το λογαριασμό

Τωρα θέλουν πιστοποιητικό διεύθυνσης. Όμως εγώ Είχα ρύθμιση Ιρλανδική διεύθυνση τι κάνω;;;;;;;;;; 

 
 
 
Μόλις τώρα, Yannis_kar είπε

Έκανε πολλές φορές λάθος τον κωδικό μου Και μου μπλόκαραν το λογαριασμό

Τωρα θέλουν πιστοποιητικό διεύθυνσης. Όμως εγώ Είχα ρύθμιση Ιρλανδική διεύθυνση τι κάνω;;;;;;;;;; 

Βοοn

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα στην N26 σήμερα στο chat, και δεν έχουν την παραμικρή ιδέα! Η τουλάχιστον δεν μπορούν να πουν! Καθαρά βασίζεται στην apple! Από μέρα σε μέρα θεωρώ πως θα γίνει διαθέσιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 7/6/2019 στις 6:15 ΠΜ, alexakos89 είπε

Άντε Ιούνιο είπαν. 

Τι θα γίνει ;; Θέλω να πληρώσω με ρολόι !!

First world problem, κυριολεκτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θέλω να ξεφορτωθώ την κάρτα και να πληρώνω με το ρολόϊ. Για κάποιους αυτό δεν είναι σημαντικό για κάποιους άλλους όπως εμείς, είναι και παραείναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...