Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση απλου refurbish PC


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποια 7750 θα του ερχόταν κουτί, με χαμηλή κατανάλωση, φαντάζομαι.

 

Μετά βλέπεις σειρά #7#0 ή #6#0 σε AMD κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε υπάρχουν πολλές παιχνιδάρες που τυχαίνει να βγήκαν χρόνια πριν! πχ αν παίξει morrowind αντί για skyrim δε θα πορωθεί; :P ή κανα path of exile για diablo φάση.

downloads υπάρχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μνημη ειναι ηδη στο προγραμμα , το παλικαρι που θα παρω ( την τριτη γιατι λειπω απο αθηνα τωρα ) το pc μου εκοψε 10€ 70 το ειχε 60 μου το εδωσε , οποτε το 10€ θα παει για ακομα 2GB .

Απλα να το παρω πρωτα να δω τι μνημη εχει πανω ( μαρκα μοντελο χρονισμο κλπ ) μπας και βρω μια ιδια μην εχει τιποτα conflict .

Επισης θα τσεκαρω και τι τροφοδοτικο εχει για να ξερω τι μπορω να κανω με vga .

Σιγα σιγα ολα θα γινουν τωρα που ξεκινησαμε ! ! !

Αν και νομιζω πρωτα θα πρεπει να του βρω ενα αλλο μονιτορ πιο μεγαλο ( αυτο που εχω ειναι παλιο 15'' tft με απλη αναλυση ) και μετα να μπει καρτα vga .

Ειμουν και σε σκεψη να του βαλω την δικια μου ( AMD RADEON HD 7700 1GB GDR5 ) και να μεινω με την  onbard μου [ GA-H110M-S2H + i3 6100 ) μια και δεν παιζω παιχνιδια , αλλα δεν ξερω τι λεει πεον αυτη η καρτα (7700) για games

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμουν και σε σκεψη να του βαλω την δικια μου ( AMD RADEON HD 7700 1GB GDR5 ) και να μεινω με την  onbard μου [ GA-H110M-S2H + i3 6100 ) μια και δεν παιζω παιχνιδια , αλλα δεν ξερω τι λεει πεον αυτη η καρτα (7700) για games

Η κάρτα πρέπει να είναι HD7730/7750/7770 κάποια δηλαδή της 7700 series. Υποστηρίζει και dx11 και αφού έχεις την έκδοση με gddr5 θα τρέχει όλους τους καινούριους τίτλους ικανοποιητικά (σε χαμηλή ανάλυση βέβαια τους απαιτητικούς). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα πρέπει να είναι HD7730/7750/7770 κάποια δηλαδή της 7700 series. Υποστηρίζει και dx11 και αφού έχεις την έκδοση με gddr5 θα τρέχει όλους τους καινούριους τίτλους ικανοποιητικά (σε χαμηλή ανάλυση βέβαια τους απαιτητικούς). 

 

Εαν θυμαμαι καλα ειναι Asus 7750 η καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok κατσε να παραλαβεις να δεις τι γινεται κ τι ελλειψεις κ αναγκες υπαρχουν 

 

κ ποσταρε δω να βρουμε λυσεις κ να συνδραμουμε 

 

κουτι εχεις?

 

μνημη θες σιγουρα τουλαχιστον αλλα 2 gb ddr3

vga λες θα του δωσεις

οθονη

τροφοδοτικο θα δεις 

 

 

οποιος ξερει καμια προσφορα η καλη αγγελια για τα παραπανω ας ποσταρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να ανοιξω ενα νεο θεμα ( με παραπομπη σε αυτο ) αφου παραλαβω το pc να βαζω τι πραγματα χρειαζονται ακομα .

Τι λετε να το κανω ? επιτρεπεται ? και εαν ναι τι τιτλος θα ταιριαζε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μεινω με την  onbard μου [ GA-H110M-S2H + i3 6100 ) μια και δεν παιζω παιχνιδια 

Η onboard του i3 6100 , μιας και έχω κι εγώ ένα μηχάνημα με ίδιο cpu, είναι κυριλέ για ίντερνετ, βιντεάκια κτλ .

Και δεν πρέπει να καίει και τίποτε το μηχάνημα , με βάση μια δοκιμή που έκανα με ... ups !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελατε να βοηθησουμε το παιδακι ρε ,spare parts εχουμε ολοι 

 

σου στελνω με δικα μου εξοδα εναν toshiba mq01abf050 500gb αν αποφασισετε να κανετε ενα συλλογικο build

 

https://www.amazon.com/Toshiba-MQ01ABF-MQ01ABF050-Internal-Drive/dp/B00F60QH5G

 

 

Χιλια ευχαριστω αδελφε και απο εδω για το δισκο που μου εστειλες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιλια ευχαριστω αδελφε και απο εδω για το δισκο που μου εστειλες .

 

Γιωργο δεν χρειαζοταν

 

οταν παραλαβεις κ τα υπολοιπα ενημερωσε μας για να δουμε τι μπορουμε να κανουμε περαιτερω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επειδη ψαχνω να του βαλω και μια πιο καλη μεγαλη οθονη ( στα 30-40 € ) εχω δει καποιες αλλα ειαμαι σκραπας για το ποια αξιζει πραγματικα για αυτο που θελω

LG 19'' LCD L1900J-BF 40€

VIEWSONIC VA1916W 19" 30€

Dell E1914H 35€

Και εδω εχει αλλες 3 με 30-35€

 

Εχετε δει κατι που να αξιζει στις αγγελιες ?

 

Ειπα να φτασω στο 100€ συνολικα να εχει κατι αξιολογο ( 60 pc + 10μνημη + 30-35 οθονη )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...