Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση απλου refurbish PC


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Του έστειλα τώρα. Αγγελίες παίζει μια GTX465 με 30 ευρώ, είναι καλό VFM, και είναι Αθήνα.

 

Βασικα 2 παιζουν με τα ιδια λεφτα και αθηνα .

Αυτη ειναι πιο καλη απο την Asus 7750 1gb gdr5 που εχω να του βαλω ?

Νομιζω πιο καλα να παρω την οθονη τωρα , δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια που παρελαβα το pc εχω ερωτησεις

Το τροφοδοτικο ειναι οκ ( σηκωνει την 7750 ? ) δειτε την φωτο .

Βρηκα και ενα σετακι μνημες G.Skill 2x2Gb DDR3 1333Mhz CL9-9-9-24 1.5V (F3-10600CL9D-4GBNT) και παμε καλα ! ! ! 

 

 

BtfGQDS.jpg

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ειδα ολο το θεμα σου απο την αρχη, μπραβο σου ειλικρινα για την πραξη που πας να κανεις, σπανιζουν ανθρωποι σαν εσενα σημερα, το πιτσιρικι θα παρει τρελη χαρα, τι να πω respect!!!! Και μιλαμε οτι θες να του κανεις δωρο εναν υπολογιστη μαζι με τα περιφεριακα του που απαιτείται ενα διολου ευκαταφρονητο ποσο!!!

 Εγω εχω βαλει στην αγγελια ενα Μονιτορ της NEC 17αρα και μια καρτουλα γραφικων Asus Radeon R7 250 1GB,μπορει να γινει και μια καλυτερη τιμη,  δεν ξερω αν σου κανουν, μακαρι να μπορουσα να βοηθησω περισσοτερο και να ειχα πιο πολλα πραγματα που να χρειαζεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Thanks .

εχω σχεδον ολοκληρωσει το project απλα μου λειπει ενας ssd για να ειναι πληρες νομιζω το συστηματακι καθως και ενα ζευγαρι ηχεια  νομιζω οτι δεν θα θελω κατι αλλο  [ ισως εαν βρω εναν πιο γρηγορο οικονομικο επεξεργαστη γιατι παιρνει ολoυς τους 1155 το motherboard ]

Αληθεια θα δει διαφορα με εναν πιο μεγαλο επεξεργαστη 'η πιο καλα ενας ssd ?

 

==============================

ΕΧΩ ΗΔΗ:

κουτι midi , ΜΗΤΡΙΚΗ 1155 Foxconn H61MXV/H67MXV , ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ Intel Pentium G630 @ 2.70GHz @αγγελια απο εδω

RAM G.Skill 2x2Gb DDR3 1333Mhz CL9-9-9-24 @αγγελια απο εδω
HDD 500GB ( many thanks to @crashnburn)

Monitor LG Flatron L1753TR @δικο μου

web camera αγγελια απο εδω

πληκτρολογιο & Mouse ( ενσυρματα ) ,

=======================================

 

Εχω μπει στην διαδικασια να ψαχνομαι τι λειτουργικο να του βαλω [ win 10 ή 7 & χ32 ή x64 ] καθως και απαιτουμενα προγραμματα για την ηλικια / ταξη του

Επεξ/σία από villasg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks .

εχω σχεδον ολοκληρωσει το project απλα μου λειπει ενας ssd για να ειναι πληρες νομιζω το συστηματακι καθως και ενα ζευγαρι ηχεια  νομιζω οτι δεν θα θελω κατι αλλο  [ ισως εαν βρω εναν πιο γρηγορο οικονομικο επεξεργαστη γιατι παιρνει ολoυς τους 1155 το motherboard ]

 

ΕΧΩ :

κουτι midi , ΜΗΤΡΙΚΗ 1155 Foxconn H61MXV/H67MXV , ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ Intel Pentium G630 @ 2.70GHz @αγγελια απο εδω

RAM G.Skill 2x2Gb DDR3 1333Mhz CL9-9-9-24 @αγγελια απο εδω

HDD 500GB ( many thanks to @crashnburn)

Monitor LG Flatron L1753TR @δικο μου

web camera αγγελια απο εδω

πληκτρολογιο & Mouse ( ενσυρματα ) ,

Εχω μπει στην διαδικασια να ψαχνομαι τι λειτουργικο να του βαλω [ win 10 ή 7 & χ32 ή x64 ] καθως και απαιτουμενα προγραμματα για την ηλικια / ταξη του

και παλι μπραβο σου, ειμαι ψιλο ασχετος απο τετοια και δεν ξερω να σου πω αν εχεις κανει καλες επιλογες αλλα σιγουρα οι πιο εμπειροι χρηστες θα σε συμβουλεψαν σωστα, σιγουρα θα χρειαστει κανα word, excel κτλ για μαθηματα- εργασιες, windows σκευτεσαι τα 7?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... windows σκευτεσαι τα 7?

 

 

.....Εχω μπει στην διαδικασια να ψαχνομαι τι λειτουργικο να του βαλω [ win 10 ή 7 & χ32 ή x64 ] καθως και απαιτουμενα προγραμματα για την ηλικια / ταξη του
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Thanks .

εχω σχεδον ολοκληρωσει το project απλα μου λειπει ενας ssd για να ειναι πληρες νομιζω το συστηματακι καθως και ενα ζευγαρι ηχεια  νομιζω οτι δεν θα θελω κατι αλλο  [ ισως εαν βρω εναν πιο γρηγορο οικονομικο επεξεργαστη γιατι παιρνει ολoυς τους 1155 το motherboard ]

Αληθεια θα δει διαφορα με εναν πιο μεγαλο επεξεργαστη 'η πιο καλα ενας ssd ?

 

==============================

ΕΧΩ ΗΔΗ:

κουτι midi , ΜΗΤΡΙΚΗ 1155 Foxconn H61MXV/H67MXV , ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ Intel Pentium G630 @ 2.70GHz @αγγελια απο εδω

RAM G.Skill 2x2Gb DDR3 1333Mhz CL9-9-9-24 @αγγελια απο εδω

HDD 500GB ( many thanks to @crashnburn)

Monitor LG Flatron L1753TR @δικο μου

web camera αγγελια απο εδω

πληκτρολογιο & Mouse ( ενσυρματα ) ,

=======================================

 

Εχω μπει στην διαδικασια να ψαχνομαι τι λειτουργικο να του βαλω [ win 10 ή 7 & χ32 ή x64 ] καθως και απαιτουμενα προγραμματα για την ηλικια / ταξη του

 

κριμα που δεν μπορεσα να σε βοηθησω κ αλλο με την γκαντεμια που μου συνεβη

 

ηχεια δες σε genius ειναι φτηνα κ πολυ αξιολογα γενικοτερα, το eshop βγαζει συνεχεια προσφορες σε αυτα

 

το τροφοδοτικο φαινεται τις οκας ,δοκιμαζεις κ βλεπεις ,μπορει να ειναι καλο μπορει μαπα ,τις καρτες που αναφερθηκαν νομιζω τις σηκωνει οριακα 

 

λειτουργικο βαλτου windows 10 ltsb που ειναι καθαρα απο βλακειες κ δεν παιρνει αναγκαστικα τα μεγαλα updates καθε εξαμηνο αλλα ολα τα υπολοιπα ,patches ,drivers κλπ, εννοειται χωρις κωδικο θα δουλευει κανονικα ,ετσι εχω κ το δικο μου κ αυτα θα βαλω κ στο pc της κορης μου που φτιαχνω

 

https://www.howtogeek.com/273824/windows-10-without-the-cruft-windows-10-ltsb-explained/

 

https://www.howtogeek.com/244678/you-dont-need-a-product-key-to-install-and-use-windows-10/

 

https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise

 

 

προγραμματα βαλτου απο εδω ,ολα αξιολογοτατα freeware καθαρα ,διαλεγεις ποια θες σου κατεβαζει ενα εκτελεσιμο ,το τρεχεις στα εγκαθιστα ολα στην σειρα ,κ μετα κρατας το αρχικο εκκτελεσιμο κ καθε φορα που το τρεχεις στα αναβαθμιζει ολα

 

https://ninite.com/

 

 

επισης βαλτου κ κανα παιχνιδι απο εδω,theme hospital προτεινω, trine ,machinarium ,rayman origins, cuphead ,child of light,oddworld, hollow knight

 

http://freegogpcgames.com/

Επεξ/σία από crashnburn
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα .

Εχω σχεδόν τελειώσει , απο τα βασικά δεν έχω βρει/πάρει , κάρτα γραφικών , εναν ssd 120gb που μου καρφώθηκε στο μυαλό να βάλω ( για το λειτουργικό )  για να είναι γρήγορο το σύστημα και ενα ζευγάρι ηχεία .

Γενικά προσπαθώ να είναι όσο το δυνατόν αξιόπιστο και πλήρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι καταλαβα μου το προτεινανε πολλοι για την εμπειρία χρήσης .

Δεν ξερω απλα μου το πρότειναν πολλοί και κάθετα σε διπλανό φόρουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και καλο μηνα

Mια ερωτηση ακομα

Μπορουν να μπουν τα windows 10x64 σε πιο μικρο ssd δισκο 64gb ?

 

ναι χωρανε + τα υπολοιπα προγραμματα σου

 

τα παιχνιδια η οτι αλλο που θελει πολυ χωρο βαζε τα στον μηχανικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι ολα θα πανε στο μηχανικο , εαν βρεθει και μπει μικρος ssd , νομιζω πλεον οτι ολα τα πογραμματα μπορεις να τα εχεις να τρεχουν (program files dir) απο τον μηχανικο δισκο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...