Προς το περιεχόμενο

“Μαγειρεμένα” δεδομένα σε μελέτη που συνδέει τα εμβόλια με τον αυτισμό


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχουν δικαίωμα να προστατέψουν τα παιδιά τους με τον τρόπο που αυτοί θεωρούν σωστό;;;

Στο κάτω κάτω τα δικά τους παιδιά είναι εκτιθεμένα στην ιλαρά ας πούμε τα δικά μας έχουν κάνει το εμβόλιο

και δεν κινδυνεύουν.

Προς τι αυτές οι απειλές οι ειρωνείες και οι χλευασμοί;;;;;

 

 

'Εχω παιδί που δεν μπορεί να κάνει ακόμα το εμβόλιο, και αν κολλήσει κινδυνεύει άμεσα η ζωή του.

Πριν 10 χρόνια αν ρώταγα το γιατρό αν κινδυνεύει από ιλαρά θα γελούσε και θα μου έλεγε να μην ανησυχώ για μαλακίες.

Τώρα πρέπει να τρέχουμε όλοι οι ενήλικες για επαναληπτικά, που και πάλι δε μας προστατεύουν πλήρως γιατί υπάρχει και άλλο παιδί που πάει σχολείο και εκεί δεν ξέρουμε αν είναι όλα εμβολιασμένα, και ακόμα και να μάθουμε δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα απολύτως.

Ελπίζω να σε κάλυψα στα ερωτήματά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα σας πω δυο-τρία πράγματα για τον αυτισμό. Καταρχήν δεν οφείλεται σε παθολογικά αίτια, δεν είναι σύνδρομο δηλαδή. Οπότε αυτά τα περί εγκεφαλικής βλάβης τα ακούω βερεσέ. Δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση στο τι είναι αυτισμός. Οπότε το να το συνδυάσεις με ένα εμβόλιο ή μια πρακτική ή μια τροφή δεν είναι εφικτό.

 

Η αλήθεια είναι πως τα περιστατικά αυξάνονται αλλά πρέπει να βάλουμε στο παιχνίδι και την κοινωνική απελευθέρωση που υπάρχει πλέον. Ο κάθε γονιός δε φοβάται την κοινωνική απομόνωση, τον ρατσισμό και προσπαθεί να βρει τρόπους να βοηθήσει το παιδί του.

Επίσης άλλο το δείγμα των 1000 άλλο το δείγμα των 5 δις. Προφανώς το 1% για την παρενέργεια έχει άλλη βαρύτητα στα δυο δείγματα.

 

Όλοι σας είχατε στο σχολείο κάποιον που πήγαινε λίγο πιο αργά αλλά τότε ήταν "Θέλημα Θεού" , τώρα ξεκίνησε η προσπάθεια αντιμετώπισης και ένταξης στην κοινωνία αυτών των ανθρώπων , όσο το δυνατόν καλύτερα. Οι μεγάλες εταιρείες έχουν φεστιβάλ που προσλαμβάνουν αυτιστικούς υπαλλήλους. 

 

Η λύση σε αυτό το πρόβλημα δε μπορεί να έρθει ούτε από ευχολογία ούτε από διάφορα μαντζούνια ούτε από τον μη εμβολιασμό των παιδιών. Το να σφάξεις κόκκορες και να τρίψεις μαιντανό ένα βράδυ με πανσέληνο δε θα σε ωφελήσει. Η λύση θα έρθει μέσα από την ιατρική έρευνα και την καλύτερη ανίχνευση , όπως ακριβώς και τα σύνδρομα.

 

Τώρα για όλους αυτούς που γράφουν αυτές τις έρευνες καλά θα ήταν να πάνε σε κάποια κέντρα και να μάθουν πως ακριβώς έγινε η διάγνωση και αν είχαν εμβολιαστεί τα παιδιά. Θα πάρουν την απάντηση τους εύκολα.

 

Είναι πολύ εύκολο και θεμιτό ,αν είσαι γονιός, να φταίει κάποιος άλλος. Ο Θεός, το εμβόλιο ,η κακή σου τύχη ,το ΔΝΑ του παππού σου που δεν τα "έπαιρνε" εύκολα. Όσο δεν κοιτάς τη βελτίωση μέσα από τη θεραπεία και φέρεσαι μοιρολατρικά στο παιδί σου και εχθρικά προς τους γιατρούς, τόσο δε θα αλλάζει τίποτα και θα παίρνεις και ΑΛΛΟΥΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΣΟΥ. Για αυτό ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΣ, μπας και γλυτώσουμε κάνα φράγκο.

 

 

Τέλος σας παρακαλώ πολύ να προσπαθήσετε να έχετε το μυαλό σας και την αντίληψή σας σε εγρήγορση. ΑΝ λέω , μέσα από αυτές τις φήμες γυρίσει το μάτι κανενός και ξεκάνει κάνα παιδίατρο και κάνα νοσοκομείο ολόκληρο , θα νιώσετε ικανοποίηση; 

Αυτό που έγραψα είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να πείσεις αυτή τη γυναίκα ότι το εμβόλιο δεν έχει καμία σχέση από τη στιγμή που έπαθε αυτό το πράγμα τη συγκεκριμένη στιγμή και από τη στιγμή που ακούγονται τόσα σχετικά πράγματα. Πες το βλακεία ή ξεροκεφαλιά ή άγνοια, αλλά έχει ένα σοβαρό ελαφρυντικό και πολλοί στη θέση της θα αντιδρούσαν το ίδιο (προσωπική άποψη είναι αυτή).

 

Ό,τι και να της πεις, ακόμα κι αν το έχεις αποδείξει, δεν θα αλλάξει άποψη. Αυτή είδε τη ζωή της να αλλάζει προς το χειρότερο μετά από ένα εμβόλιο, ό,τι και να της πούμε εμείς χαμένο θα πάει.

 

Και νομίζω αυτό ήταν το νόημα και του ποστ του papoy1:

 

Άντε τώρα ΕΣΥ ΝΤΑΗ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ (για σένα είναι γραμμένη η ιστορία  που οι αρμόδιοι του φόρουμ δεν 

έχουν το θάρρος να σου τραβήξουν λίγο το αυτί),να ξεκάνεις αυτή τη μάνα όπως απειλείς αν το δικό σου 

παιδί κολλήσει ιλαρά και νοσηλευετεί 5-6 μέρες στο νοσοκομείο, επειδή  αυτή η μάνα αρνείται  να 

κάνει κανονικά τα εμβόλια στο δεύτερο παιδί της,γιατί  μέσα της πιστεύει,ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ, ότι ο

αυτισμός του πρώτου της παιδιού οφείλετε στο τριπλό εμβόλιο μετά από το οποίο το παιδί της σταμάτησε

να μιλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Αυτό που έγραψα είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να πείσεις αυτή τη γυναίκα ότι το εμβόλιο δεν έχει καμία σχέση από τη στιγμή που έπαθε αυτό το πράγμα τη συγκεκριμένη στιγμή και από τη στιγμή που ακούγονται τόσα σχετικά πράγματα. Πες το βλακεία ή ξεροκεφαλιά ή άγνοια, αλλά έχει ένα σοβαρό ελαφρυντικό και πολλοί στη θέση της θα αντιδρούσαν το ίδιο (προσωπική άποψη είναι αυτή).

 

Ό,τι και να της πεις, ακόμα κι αν το έχεις αποδείξει, δεν θα αλλάξει άποψη. Αυτή είδε τη ζωή της να αλλάζει προς το χειρότερο μετά από ένα εμβόλιο, ό,τι και να της πούμε εμείς χαμένο θα πάει.

 

Και νομίζω αυτό ήταν το νόημα και του ποστ του papoy1:

 

Άντε τώρα ΕΣΥ ΝΤΑΗ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ (για σένα είναι γραμμένη η ιστορία  που οι αρμόδιοι του φόρουμ δεν 

έχουν το θάρρος να σου τραβήξουν λίγο το αυτί),να ξεκάνεις αυτή τη μάνα όπως απειλείς αν το δικό σου 

παιδί κολλήσει ιλαρά και νοσηλευετεί 5-6 μέρες στο νοσοκομείο, επειδή  αυτή η μάνα αρνείται  να 

κάνει κανονικά τα εμβόλια στο δεύτερο παιδί της,γιατί  μέσα της πιστεύει,ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ, ότι ο

αυτισμός του πρώτου της παιδιού οφείλετε στο τριπλό εμβόλιο μετά από το οποίο το παιδί της σταμάτησε

να μιλά.

 

Δεν είναι όμως επιχείρημα το ότι επειδή κάποιος άνθρωπος, ο οποίος ούτε ειδικός είναι ούτε γνωρίζει, θεωρεί ότι το Α παράγεται από το Β, δικαιούται να θέσει σε κίνδυνο και τους υπόλοιπους. 

 

post-40281-0-07542300-1508588091_thumb.jpg

 

Σε τέτοιους ανθρώπους προσπαθείς να εξηγήσεις στα όρια που σε παίρνει και που αντιλαμβάνονται. Με ηρεμία. Όταν αρχίζουν να κραυγάζουν προσπαθείς να κρατήσεις την ψυχραιμία σου και στο τέλος παρατάς κάθε προσπάθεια - δεν έχει νόημα να εξηγείς σε κάποιον που είναι "τυφλός τα τ'ώτα τον τε νουν τα τ' όμματα". Αλλά ως οργανωμένη κοινωνία πρέπει να προστατευτείς - τον αποκλείεις από όσες περισσότερες δραστηριότητες μπορείς για να μην μεταδοθεί ό,τι κουβαλάει (μαζί και η άγνοιά του).

 

 

Τις δακρύβρεχτες ιστορίες και μαζί τις "παραινέσεις" στους αρμόδιους του forum για τραβήγματα αυτιών και άλλα γλαφυρά, τις αφήνω ασχολίαστες... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ σε αυτά που λέτε, έγραψα απλά αυτό που πιστεύω ότι εννοούσε, το νόημα του μηνύματος και τι ελαφρυντικά μπορεί να έχει ένας τέτοιος γονιός...(εδώ σε φόνους και εγκλήματα ψάχνουμε και βρίσκουμε ελαφρυντικά :) ).

 

Τα υπόλοιπα για τις παραινέσεις κλπ που λες δεν τα σχολίασα ούτε εγώ, όπως το βλέπει ο καθένας. Άσε που απαγορεύονται από τους κανονισμούς τέτοιες υποδείξεις αν δεν κάνω λάθος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φυσικά , αν δεν αποδέχεται την επίσημη ιατρική τότε να μην έχει πρόσβαση. Δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να του δώσουμε πόρους από ένα σύστημα που τον "κατέστρεψε". 

 

Αν έχει πληροφορίες σχετικά με τις καταγγελίες τότε μπορεί να πάει στον εισαγγελέα. Όχι σε φόρουμ.

Και πάλι όμως μου αλλάζεις το πρόβλημα. Εγώ σχολίασα συγκεκριμένα σε αυτό που έγραψες για τη "μανούλα" και τα άλλα δακρυβρεχτα. 

Φίλε μου και συγγνώμη για την έκφραση αν δεν σου αρέσει, θα σου πω κάτι άλλο 

 

Η ζωή εκεί έξω είναι σκληρή αδυσώπητη και πολλές φορές καταντάει τραγική,δεν είναι ασκήσεις επί χάρτου. κατά παραγγελία

τις περισσότερες φορές, με μαύρα καλά παιδάκια και κόκκινα κακά παιδάκια και νούμερα για το πόσο παιδάκια ασθένησαν

από ιλαρά πριν 50-60 χρόνια και πόσα το 2017.

 

Καλά είναι τα νούμερα καλές είναι οι στατιστικές καλή είναι η πρόληψη αλλά πάνω από όλα είναι οι άνθρωποι.

Και οι άνθρωποι δεν είναι νούμερα.

 

Θα σου βάλω μία εξίσωση και αν θέλεις μου απαντάς.

 

Κατ'αρχήν χτύπα ξύλο πες πως στην περίπτωση της ιστορίας που ανέφερα πιο πάνω και έγινε μέχρι και αιτία χλευασμού

από κάποιους (άποψή τους και τη σέβομαι) ήσουν  όχι εσύ αλλά π.χ. η αδελφή σου , η ξαδέλφη σου , η θεία σου με την 

οποία ήσουν πολύ αγαπημένος και έχετε περάσει ευτυχισμένες στιγμές μαζί αλλά έζησες την περιπέτειά της από την 

αρχή μέχρι το τέλος,βλέποντας και ακούγοντας με τα ίδια σου τα αυτιά αυτό το παιδί που μιλούσε μετά από κάποιο 

εμβόλιο να βυθίζεται στο σκοτάδι και να γίνεται αμίλητο.

 

Αυτή η γυναίκα μόνη της πλέον προσπαθεί να τα βγάλει πέρα αποφασίζοντας να μην εμβολιάσει το δεύτερο παιδί της

φοβούμενη μην τυχόν συμβεί κάτι παρόμοιο και σε αυτό κάτι που δεν της το αποκλείει κανένας επιστήμονας από όσους

και αν έχει ρωτήσει.

Προσπαθείς να την μεταπείσης ότι δεν είναι σωστό αλλά αυτή είναι πεπεισμένη ότι η ασθένεια για το πρώτο της παιδί

ήταν το εμβόλιο γιατί πριν από αυτό όλα κυλούσαν ομαλά το παιδί άρχισε να μιλάει όπως σε ρωταέι και δεν μπορείς να

το αρνηθείς γιατί το είχες ακούσει με τα αυτιά σου και επιμένει ότι δεν θα κάνει εμβόλιο στο δεύτερο παιδί της.

 

Και σε ρωτάω.

Θα πας την άλλη μέρα στο ΙΚΑ να ζητήσεις να διαγραφεί από τα μητρώα ασθενών;;;;

Θα πας στο σχολείο της να πεις να διώξουν το παιδί της γιατί φοβάσαι για το δικό σου ,αν και το δικό της είναι

απροστάτευτο στην ασθένεια,γιατί το δικό σου έχει κάνει όλα τα εμβόλια;;;;

 

Προσωπικά αν και δεν είμαι κατά των εμβολίων και όπως είπα έχω εμβολιάσει κανονικά και τα δύο μου παιδιά 

και από τη στιγμή που και οι επιστήμονες δίνουν έστω και ελάχιστες πιθανότητες κάποια παιδιά να νοσήσουν 

από εμβόλια,δεν μπορώ να κάνω αυτά που λες ότι θα κάνεις εσύ.

 

Αντίθετα πιστεύω ότι τόσο εγώ όσο και όλοι μας πρέπει να πιέσουμε τους επιστήμονες (και να μην τους

χαιδεύουμε μόνο τα αυτιά) να κάνουν πραγματικές έρευνες και όχι κατά παραγγελία  ώστε να αποφανθούν

μετά βεβαιότητας ότι τα εμβόλια δεν έχουν καμία παρενέργεια για κανένα απολύτως παιδί.

Δεν μπορείς στη ζωή να παίζεις με τις πιθανότητες.

Δεν είναι πόλεμος ώστε να δικαιολογήσουμε παράπλευρες απώλειες.

Πρέπει να είσαι χίλια τα εκατό σίγουρος για κάτι.

 

Κάτι που λένε και οι δικαστές 

Καλίτερα 1.000.000 ένοχοι έξω παρά ένας αθώος μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες χτύπα ξύλο, πόσο ξύλο να χτυπήσω γιατί πιάστηκε το χέρι μου ; Γιατί εμένα δε μιλάει ο γιός μου και είναι 4 1/2 χρονών. Και δεν ξέρω αν θα μιλήσει ποτέ σύμφωνα πάλι με το ΚΛΙΜΑΚΙΟ ιατρών που τον παρακολουθεί. 

 

Και όχι δεν πρόλαβα να του κάνω εμβόλια , από 16 μηνών τα σταμάτησε το ΚΛΙΜΑΚΙΟ γιατρών που τον παρακολουθεί, το εμβόλιο της ιλαράς το έκανε πριν 4 μέρες , πάλι με τη σύμφωνη γνώμη από ένα ΚΛΙΜΑΚΙΟ γιατρών, φυσικά και της δικιάς μου γνώμης που ήταν υπέρ. Το έκανε γιατί ενώ δε ξέρουμε πως θα συμπεριφερθεί με το εμβόλιο,  κάποια ΖΩΑ είναι ανεμβολίαστα με αποτέλεσμα να κινδυνεύει περισσότερο από όσο θα έπρεπε. Και γιατί δεν πρέπει να κολλήσει αυτός και με τη σειρά του να κολλήσει άλλους.

 

Λες να το έπαθε προκαταβολικά;  Και ναι προτιμώ να κόψουν όλα τα χρήματα που παρέχουν και ας πλήρωσα ένα πακτωλό χρημάτων ,εφόσον δε θέλεις να κάνεις ότι λένε μείνε μόνος σου. Κάθε φορά που πάω στον ΕΟΠΠΥ και βλέπω Συριζαίους,ψεκασμένους,αντιεμβολιαστές τα ίδια τους λέω. Τα ίδια λέω και σε όποιον Έλληνα πιστεύει πως για το δάνειο της μεζονέτας των 300 χιλιάδων που δε μπορεί να πληρώσει , φταίει η Μέρκελ και ο Σοίμπλε και ο Σοιγκρι. Ο ελληνάρας ο αντιρατσιστής του κώλου, που θέλει αντίφα και λαθρό αγκαλιά αλλά τα παιδάκια με πρόβλημα τα συμπεριφέρεται σαν λεπρούς. Ο ελληνάρας που έχει γνώμη για τα πάντα , από το οφσάιντ μέχρι τις γεωπολιτικές εξελίξεις της μέσης ανατολής , μέχρι για την μπαταρία του IPhone και την τηλεμετρία της Microsoft. 

 

Για αυτό λοιπόν μην τη ψάχνεις , υπάρχουν και αυτοί που σκέφτονται και παλεύουν για τα παιδιά τους και υπάρχουν και αυτοί που την έκαναν Λούης-καπνός γιατί είναι χέστες και βολεύει να φταίει άλλος.

 

Και σκέψου λογικά πριν μιλήσεις σε παρακαλώ, το ανέφερα πολλές φορές. Βλέπεις ότι σου απαντάει κάποιος και έχει τεκμηριώσει την απάντησή του , λες να μην ξέρει γιατί μιλάει; Πολύ θα ήθελα να φταίει πάντως το εμβόλιο , το DNA,ο Θεός , η τύχη μου....με βολεύει αφάνταστα ψυχολογικά... αλλά δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό thread. Τα πιο ωραία σχόλια είναι εκείνων που ντρέπονται να πούνε ότι είναι εναντίον και λένε ότι "εντάξει, κι εγώ κάνω εμβόλια στο παιδί μου αλλά είμαι σκεπτικός κλπ, κλπ" . Είναι σαν αυτούς που δεν θέλουν να φανούν πολύ ρατσιστές και λένε, "εγώ δεν έχω τίποτα με τους gay, έχω και φίλους gay" .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με το σκεπτικό το δικό σου αυτόν που δεν πήρε προφυλάξεις και κόλλησε έϊτζ πρέπει κανονικά να τον 

αποκλείσουμε από το ασφαλιστικό σύστημα να μην μας επιβαρύνει με τις θεραπείες του και ακόμη καλίτερα να βρούμε

ένα νησί τύπου Μακρονήσου ή πιο καλά θα έλεγα Σπιναλόγκα και να τον αφήσουμε εκεί μη τυχόν μολύνει και

κανέναν άλλο.

 

Πρώτον, AIDS λέγεται το αποτέλεσμα και το σύμπτωμα που σου προκαλεί ο ιός HIV, δεν είναι ιος το AIDS αλλά ο HIV.

 

Δεύτερον, παντελώς άκυρο το παράδειγμά σου καθώς HIV μπορείς να κολλήσεις οχι μόνο από ανεπαρκή προφύλαξη κατά την ώρα της σεξουαλικής επαφής αλλά ακόμα και από το σάλιο μετά από ένα φιλί με κάποιον που είναι φορέας του HIV, ακόμα μπορείς να κολλήσεις από χειραψία αν έχεις πληγή στο χέρι σου και σε πιάσει ο άλλος που μπορεί να έχει τον ιο.

 

Τρίτον, ναι εγώ είμαι υπέρ όσο περνάνε τα χρόνια να υιοθετηθούν τέτοιες τακτικές από το ασφαλιστικό σύστημα. Και οχι μόνο για τα εμβόλια, εγώ θα το προχωρήσω και παραπέρα, υποχρεωτικό check up εξετάσεις αίματος κτλ. Δεν μπορεί να πληρώνουν οι φορολογούμενοι τον κάλο στον εγκέφαλο του καθενός.

Άντε κάποιους ηλικιωμένους ανθρώπους και παλαιότερες γενιές να τις δικαιολογήσω, οι σημερινοί 30ρηδες και 40ρηδες είναι απαράδεκτο να μην κάνουν εξετάσεις αίματος κάθε χρόνο και όποια άλλη εξέταση κρίνεται απαραίτητη, μάτια καρδιά ακτινογραφία κτλ αλλά και να τσαμπουνάνε απόψεις περι αντιεμβολιασμού. Επίσης να μπει και φόρος υπέρ του ασφαλιστικού σε όσα είδη ή τροφές κρίνονται ανθυγιεινές και προκαλούν προβλήματα που αργότερα θα τρέχει κόσμος στα νοσοκομία, λιπαρές τροφές, αλκοολούχα ποτά, τσιγάρα κτλ. Πλήρης υιοθέτηση του Δανέζικου μοντέλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι νάναι. Εξυπνάδες.

 

Εγώ θα πρότεινα  να εφαρμόσουν και διαδικασία ευνουχισμού στους ΡΟΜΑ μετά το 2ο παιδί  γιατί κάνουν

πολλά παιδιά και επιβαρύνουν το σύστημα στο οποίο τίποτε δεν προσφέρουν.

 

Άσε μας ρε φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό thread. Τα πιο ωραία σχόλια είναι εκείνων που ντρέπονται να πούνε ότι είναι εναντίον και λένε ότι "εντάξει, κι εγώ κάνω εμβόλια στο παιδί μου αλλά είμαι σκεπτικός κλπ, κλπ" . Είναι σαν αυτούς που δεν θέλουν να φανούν πολύ ρατσιστές και λένε, "εγώ δεν έχω τίποτα με τους gay, έχω και φίλους gay" .

Το βλέπεις τόσο παράξενο αυτό; Πως να μην είσαι σκεπτικός και να μην ανησυχείς όταν οι ίδιοι οι γιατροί δεν μπορούν να εγγυηθούν 100% και σου λένε ότι η ευθύνη είναι του γονιού; Ναι, θα κάνεις το εμβόλιο και θα εύχεσαι να μη σου τύχει καμιά σοβαρή παρενέργεια (στο δικό σου το παιδί, σε κάποιο άλλο στατιστικά θα τύχει) και να συνεχιστεί η ζωή σου κανονικά...αλλά το να μην ανησυχείς και το μην είσαι σκεπτικός είναι ανησυχητικό για μένα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιες παρενέργειες μιλάμε; Γιατί αν εννοείς τον αυτισμό, δεν θα μπω καν στη διαδικασία συζήτησης. Ποιοι γιατροί είναι αυτοί; Αυτοί που δίνουν τα Voltaren σαν καραμέλες; Έχεις δει τι παρενέργειες έχουν τα Voltaren;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιες παρενέργειες μιλάμε; Γιατί αν εννοείς τον αυτισμό, δεν θα μπω καν στη διαδικασία συζήτησης. Ποιοι γιατροί είναι αυτοί; Αυτοί που δίνουν τα Voltaren σαν καραμέλες; Έχεις δει τι παρενέργειες έχουν τα Voltaren;

Τις παρενέργειες που γράφουν στα χαρτιά τους. Ποιοι γιατροί είναι τι εννοείς; Εννοείται ότι η ευθύνη είναι δικιά σου. Και εγχείρηση να μπεις να κάνεις δικιά σου είναι η ευθύνη.

 

Και εννοείται ότι όλα τα φάρμακα έχουν παρενέργειες. Με τις πιθανότητες πάμε, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει και να ανησυχούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα δεν ανησυχούσε για κάποιους γραφικούς που εδώ και πολλά χρόνια χωρίς να ξέρουν και οι ίδιοι γιατί

αρνούνταν να κάνουν εμβόλια στα παιδιά τους.

Κανείς δεν τους έδινε σημασία κανείς δεν τους ακολουθούσε και συνήθως αυτό που έκαναν είχε το αντίθετο

αποτέλεσμα στο κοινωνικό σύνολο από αυτό που αυτοί "οι γραφικοί" επεδίωκαν.Τους παρακολουθούσαμε όλοι

και γελούσαμε με τα καμώματά τους.

 

Το σύστημα άρχισε να ανησυχεί γιατί τα τελευταία χρόνια άνθρωποι μορφωμένοι άνθρωποι των γραμμάτων δεν 

εμβολιάζουν τα παιδιά τους.

Και αυτό τους ανησυχεί γιατί φοβούνται ότι αυτούς ίσως τους ακολουθήσει πολύς κόσμος.

 

Φοβάμαι ότι η κόντρα για τα εμβόλια θα έχει πολύ μεγάλες κόντρες στο μέλλον.

Τα συμφέροντα είναι πολύ μεγάλα.

Μακάρι να μην την πληρώσουμε εμείς οι αδύνατοι γιατί όταν πλακώνονται  οι ελέφαντες την πατάνε τα

ποντίκια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πρωτοι που κινδυνευουν απο τα ζωα τα ανεμβολιαστα ειναι οι γιατροι , εργαζομενοι σε χωρους υγειας με παιδια κτλ .

Τους κοβεις για τοσο μαλ@κες να ειναι οι ιδιοι χωρις εμβολιο ; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...