Προς το περιεχόμενο

Επιστρεφόμενο πακέτο που είχε σταλεί με αντικαταβολή - Προστασία πωλητή;


Composer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ, οκ, δε χρειάζεται να είστε αγενείς.

 

Μια ιδέα είπα της στιγμής σκεφτόμενος πως και οι πωλητές είναι ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ειλικρινείς.   fixed

 

Τελοσπάντων, την πάτησα τώρα, και έπρεπε από την αρχή να εμπιστευτώ το ένστικτό μου, που κάτι δε μου πήγαινε καλά, όταν ο τύπος είχε 2 προφίλ.

 

Αν ρίξεις μια ματιά στα θέματα του Μπλα-Μπλα (αλλά και σε άλλα φόρουμ) θα δεις ότι είναι μεγαλύτερο το ποσοστό των πονηρών πωλητών απ' ότι των αγοραστών (τουλάχιστον στα θέματα που γίνονται γνωστά).

Ο "κακός" αγοραστής συνήθως θα παζαρέψει μέχρι σπάσιμο αναπαραγωγικών οργάνων με διάφορες δικαιολογίες, θα ζητήσει επίμονα πράγματα (πχ αποστολή) που ήδη έχεις ξεκαθαρίσει ότι δεν μπορείς/θες να κάνεις ή θα σε στήσει στο ραντεβού. Σπανιότερα θα σε στήσει και στην αντικαταβολή, όπως στην περίπτωσή σου.

Ο κακός όμως πωλητής θα σου πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες ή θα σου στείλει πακέτο ένα τούβλο αντί για το smartphone που πλήρωσες και περιμένεις

Και στο λέω εγώ που το μεγαλύτερο μέρος των αξιολογήσεων μου έχει να κάνει με πωλήσεις και λιγότερο με αγορές και άρα θα "έπρεπε" να συντάσομαι με το μέρος του πωλητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ρίξεις μια ματιά στα θέματα του Μπλα-Μπλα (αλλά και σε άλλα φόρουμ) θα δεις ότι είναι μεγαλύτερο το ποσοστό των πονηρών πωλητών απ' ότι των αγοραστών (τουλάχιστον στα θέματα που γίνονται γνωστά).

Ο "κακός" αγοραστής συνήθως θα παζαρέψει μέχρι σπάσιμο αναπαραγωγικών οργάνων με διάφορες δικαιολογίες, θα ζητήσει επίμονα πράγματα (πχ αποστολή) που ήδη έχεις ξεκαθαρίσει ότι δεν μπορείς/θες να κάνεις ή θα σε στήσει στο ραντεβού. Σπανιότερα θα σε στήσει και στην αντικαταβολή, όπως στην περίπτωσή σου.

Ο κακός όμως πωλητής θα σου πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες ή θα σου στείλει πακέτο ένα τούβλο αντί για το smartphone που πλήρωσες και περιμένεις

Και στο λέω εγώ που το μεγαλύτερο μέρος των αξιολογήσεων μου έχει να κάνει με πωλήσεις και λιγότερο με αγορές και άρα θα "έπρεπε" να συντάσομαι με το μέρος του πωλητή

Εγω πιο πολυ φοβαμαι να πουλησω παντως παρα να αγορασω.

Αν εχεις ασχοληθει λιγο με αγγελιες βρισκεις τον κακο πωλητη κατευθειαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...