Προς το περιεχόμενο

Περαστε και στο διπλα ταμειο !


webparts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικα να πω ενα μεγαλο μπραβο στο ινσομνια,που επειδη ο τιτλος του θεματος περιειχε τη λεξη π@ρ@κ@λω δε με αφησε να δημοσιευσω το κειμενο που εγραφα τα τελευταια 10 λεπτα.

Χωρις να κρατησει το κειμενο,απλα μου εμφανισε οτι δε μπορω να δημοσιευσω κειμενο που εχει σε τιτλο τη λεξη π@ρ@κ@λω ,με αποτελεσμα  να πρεπει να το ξαναγραψω απο την αρχη.

----------------

Βρισκεσαι λοιπον στο σουπερμαρκετ,στην ουρα στο ταμειο.

Μπροστα σου 5 κακομοιρηδες σαν εσενα,πισω αλλος ενας ( συνηθως μια ).

Εμφανιζεται η υπαλληλος και σου λεει: Περαστε και στο διπλα ταμειο π@ρ@κ@λω.

Και εκει που μαζευεις τα πραματακια σου για να περασεις διπλα,ΤΣΟΥΠ!  πεταγεται η κυρατσα απο πισω σου και μπαινει πρωτη στο ταμειο που μολις ανοιξε.

Τι κανεις εκει?
Και μην πει κανεις οτι και ο μπροστινος μου μπορει να λεει τα ιδια για μενα που αλλαξα ταμειο,ας κρατησουμε τη συζητηση σε λογικα πλαισια.

Θεωρω οτι τετοια φερσιματα δειχνουν για ποιο λογο ειμαστε πανω κατω σε αυτη την κατασταση.
Επειδη δε μας απασχολει τι γινεται διπλα μας και γυρω μας,αρκει να βολευτουμε εμεις.

Και εαν μας βαλει κανεις στη θεση μας,φωναζουμε ταχα για τα δικαιωματα μας,ενω τις υποχρεωσεις μας τις γραφουμε στα τετοια μας.
 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Και εκεί που μαζεύεις τα πραγματάκια σου για να περάσεις δίπλα,ΤΣΟΥΠ!  πετάγεται η κυρατσα από πίσω σου και μπαίνει πρώτη στο ταμείο που μόλις άνοιξε.

Τι κάνεις εκεί;

Και μην πει κανείς ότι και ο μπροστινός μου μπορεί να λέει τα ίδια για μένα που άλλαξα ταμείο,ας κρατήσουμε τη συζήτηση σε λογικά πλαίσια.

...

 

 

rvLfLq8.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπανίως θα γίνεται οπότε no problem, δώσε την σειρά σου στην κυράτσα.

Προτιμω να της δωσεις μια σφαλιαρα στο σβερκο,ετσι επειδη κουρευτηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την παρασκευη μου ετυχε και ισως φανηκα λιγο αγενης, αλλα ειπα στον κυριο που το εκανε αυτο συγγνωμη εδω περιμενουμε τοση ωρα τοσος κοσμος και ερχεσαι εσυ σφινα με το καροτσι σου; (καπως ετσι) και μαζι με μεναν αλλα 2 ατομα απο πισω, του ελεγαν παρομοια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την παρασκευη μου ετυχε και ισως φανηκα λιγο αγενης, αλλα ειπα στον κυριο που το εκανε αυτο συγγνωμη εδω περιμενουμε τοση ωρα τοσος κοσμος και ερχεσαι εσυ σφινα με το καροτσι σου; (καπως ετσι) και μαζι με μεναν αλλα 2 ατομα απο πισω, του ελεγαν παρομοια 

Κλασσικα οταν θα μιλησει ενας,τοτε θα μιλησουμε και οι υπολοιποι.

Το θεμα ειναι τι γινεται οταν θελουν ολοι να μιλησουν αλλα περιμενουν εναν να κανει την αρχη,αλλα τελικα δε λεει κανεις τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς συμβαίνουν συχνά τέτοια πράγματα. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι απο τι στιγμή που καποιος ειναι πονηρός και δεν σέβεται τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικα οταν θα μιλησει ενας,τοτε θα μιλησουμε και οι υπολοιποι.

Το θεμα ειναι τι γινεται οταν θελουν ολοι να μιλησουν αλλα περιμενουν εναν να κανει την αρχη,αλλα τελικα δε λεει κανεις τιποτα..

 

γενικα εγω σαν ανθρωπος το εχω αυτο το """θρασος""" με πραγματα που μου τη δινουν, κι ας φανω κακος η αγενης η δεν ξερω τι, σιγουρα θα υπαρχουν κι αλλοι τετοιοι να κανουν τις αρχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω βαλει χερι σε κυρατσα 70+ χρονων που εκλεβε σειρες.

 

+ εχω κανει ξεφτυλα μπροστα σε ολους γερο ανθρωπο που φωναζε κ εβριζε ταμιες επειδη αργουσαν να χτυπησουν τ πραγματα κ εγινε ουρα.

 

 

 

Δεν ανεχομαι κανεναν μα κανεναν να βριζει εργαζομενους ανθρωπους που δουλευουν να βγαλουν ενα μεροκαματο (ενταξει νορμαλ καταστασεις μιλαμε βεβαια,οχι να μιλαει η ταμιας στο κινητο και τετοια)

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ εσυ να γρινιαζεις για τον απο πισω σου που μπαινει μπροστα σου,αλλα να μην μλεξουμε τον μπροστα σου που μπορει να σε περιλαβει.....ελληνας εισαι...........


δλδ εσυ να γρινιαζεις για τον απο πισω σου που μπαινει μπροστα σου,αλλα να μην μλεξουμε τον μπροστα σου που μπορει να σε περιλαβει.....ελληνας εισαι...........

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το εχω κανει καποιες φορες ασυναίσθητα δεν το βρισκω κακο με την λογικη οτι υπαρχει μεγαλη ουρα και ανοιγει για τους "νεους" αφου οι "παλιοι" ηδη περιμενουν, δηλαδη αν ηταν οσοι περιμεναν να πανε στην νεα σειρα ποιος ο λογος να ανοιξει ας εμεναν εκει  μπορει να εχω και αδικο απλα λεω τι πιστευω.

 

αυτο που με πειραζει οπως ειπε ο απο πανω ειναι να βριζουν τους ταμιες ααα καινα πηγαινεις στο ταμειο εξπρες που ειναι για 1-2 πραγματα έχοντάς 102

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...