Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά site σε άλλον server


Sir_JIM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μια ερώτηση.. έβαλα το backupbuddy τώρα, θα δοκιμάσω να δω μήπως με βοηθήσει αυτό.. 

 

ότι κάνω είναι με βάση Link.png Site: αυτό το βίντεο.. τα λέει δείχνει μια χαρά όλα.. τώρα φορτώνω εγώ τα αρχεία στον server για να κάνω την εγκατάσταση μετά.. δες λίγο στο βίντεο στο λεπτό 7:25 εκεί που συμπληρώνει τα στοιχεία.. στο database server (mysql) που λέει το πρώτο.. εγώ θα πρέπει να βάλω την διεύθυνση του server του tei;; η το αφήνω localhost;; και το τελευταίο το prefix δεν ξέρω τι είναι.. 


Edit:

Άκυρο τελικά φίλε.. ούτε με αυτό δουλεύει.. δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση το backup οπως και με το duplicator.. Προφανώς είναι περιορισμένα τα δικαιώματα που δίνουν απ τον server. Οπότε μόνο με τον τρόπου που μου είπαν.. αλλά και εκεί υπάρχει πρόβλημα.. ότι να ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το αφηνεις localhost και το prefix το εχεις wp_ οπως ειναι. αλλα θα πρεπει να κανεις μια νεα βαση δεδομενων και μετα να βαλεις τα στοιχεια που σου ζηταει. την βαση την εκανες;


Ναι επειδη ειναι του τει ισως ειναι περιορισμενο το περιβαλλον, καλυτερα να ρωτησεις καποιον απο το τεχνικο τμημα να σε εξυπηρετησει. αν και θυμαμαι ατομα που ειχανε κανει σελιδες wordpress στους σερβερ του τει χωρις προβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινε φίλε.. σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου και τα υπόλοιπα παιδιά.. sorry και για την ταλαιπωρία, κουραστικό κατάντησε το site.  να σαι καλά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...