Προς το περιεχόμενο

"Δεν ξέρω το pin και φοβάμαι μην κλείσει το τάμπλετ"


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλος μου είπε πως έχει ξεχάσει εδώ και αιώνες το pin του και προσπαθεί να κρατάει το τάμπλετ πάντα ανοιχτό αλλά αν γίνει κάτι και σβήσει δεν θα μπορεί να ξαναμπεί. Υπάρχει τρόπος να το δει;

 

Θα μπει εδώ κάνοντας login με τα google credentials του και θα επιλέξει την επιλογή "lock". Από εκεί θα μπορέσει να αλλάξει το lock screen PIN.

Προυπόθεση να έχει ενεργοποιήσει στα security settings το "allow remote lock and erase" (ή κάπως έτσι).

 

Εάν δεν θυμάται το PIN της sim τότε απλά καλεί στον πάροχο όπως σου έγραψε και ο MikeJ.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος γνωριζει σχετικα με το tablet και το pin ας απαντησει.δεν αφορα κανεναν που βρηκε το tablet,εαν ειναι δικο του,που το αγορασε κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πλάκα μου κάνετε; Έχει βρωμισει το internet με μεθόδους ξεκλειδωματος του bootloader ανά συσκευή, που μετά βάζεις κάνα custom bootloader και κάνεις παπάδες και προφανώς δεν χρειάζεσαι κανέναν κωδικό. Μιλαμε για αναλυτικές διαδικασίες με αριθμημένα βήματα που μπορεί να κάνει και αυτιστικός. Το ελληνικό Google search που θα βγάλει το insomnia περίμεναν οι κλέφτες. Αυτό το πολύ πολύ να εσωζε κανέναν άσχετο ταλαίπωρο που ξέχασε τον κωδικό του. Ο πολύς Λιακόπουλος μας έχει πειράξει σε αυτή την χώρα.

 

Anyway τα παρατάω, είπα να βοηθήσω έναν ασχετο γειτονα, χωρίς να χάσει δεδομένα και χωρίς να ασχοληθώ πολύ γιατί δεν προλαβαίνω. Το κρίμα στον λαιμό των ηθικών κατόχων της μυστικής γνώσης. :)

Ισως όταν και αν βρω χρόνο να το ψάξω μόνος μου στα υπόγεια του Βατικανό (ή πιο εύκολα σε κάνα ξένο ή ελληνικό forum), μέχρι τότε ας ελπίσουμε να μην του κλείσει.

ότι γίνεται χωρίς pin αφορά εκδόσεις android πριν απο την 5.1  οτιδήποτε μετά κλειδώνει το bootloader. Σιγουρα υπάρχουν και άλλοι τρόποι και ίσως να μπορείς να τους βρεις στο internet αλλά όπως δεν γίνεται να σου πούμε που να κατεβάσεις την Χ ταινία έτσι δεν γίνεται και αυτό.

 

Αν ο φίλος σου έχει την συγκεκριμένη συσκευή τότε σίγουρα έχει samsung account και με το link που σου έδωσα μπορεί να αλλάξει το pin.

 

Η μόνη προϋπόθεση είναι να έχει τέτοιο account (που συνήθως το κάνεις με το που αγοράσεις την συσκευή και την ανοίξεις για πρώτη φορά ή αλλιώς σε πρήζει να το κάνεις τακτικά)

 

και η μόνη προϋπόθεση να το έχει ειναι να είναι ο πρώτος κάτοχος της συσκευής.

 

Εφόσον είναι όπως λες άρα λύνεται το πρόβλημα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...