Προς το περιεχόμενο

τελείωμα κομπολογιού


corsair04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν αγόρασα ένα κομπολόι από αιματίτη το έχω αρκετούς μήνες αλλά έχασα το τελείωμα του και δεν κάθετε πλέον καλά στο χέρι οπότε θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζεται από που μπορώ να βρω έτοιμο ...(φωτογραφία 1) άλλη μια λύση να το φτιάξω μόνος μου με τα υλικά δεν κάνουν ούτε δυο ευρώ αλλά δεν μπορώ να βρω αυτό κρικακι ίσως γιατί δεν ξερό πως το λεν (φωτογραφία 2)

post-291247-0-11754900-1509925497_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Μοναστηράκι και στους γύρω δρόμους υπάρχουν 2-3 καταστήματα (χαντράδικα) πολύ μεγάλα που

βρίσκεις ότι εξάρτημα φανταστεί ο νούς σου και αφορά κομπολόγια.Βλέπω όμως ότι είσαι Λάρισα πράγμα

δύσκολο.

 

Από την άλλη γιατί δεν παίρνεις λίγο σύρμα γαλβανιζέ (σκληρού τύπου - υπάρχει και μαλακό) και με

ένα μικρό πενσάκι να δοκιμάσεις να το φτιάξεις μόνος.Όπως φαίνεται από τέτοιο είναι φτιαγμένο.

Ξέρεις ο άνθρωπος μπορεί να δημιουργήσει πράγματα που δεν τα βάζει ο νους του απλά μας

έχουν περάσει υποσηνείδητα την καταναλωτική μανία και νομίζουμε ότι πρέπει όλα  να τα αγοράζουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κοσμηματοπωλείο, μαγαζί με χάντρες, μαγαζί με κομπολόγια, από κάποιο παλιό μπρελόκ ή κρεμαστό;

 

Θησείο στην Ηφαίστου, κανε μαι βόλτα εχει πολλα με χάντρες

 

Στο Μοναστηράκι και στους γύρω δρόμους υπάρχουν 2-3 καταστήματα (χαντράδικα) πολύ μεγάλα που

βρίσκεις ότι εξάρτημα φανταστεί ο νούς σου και αφορά κομπολόγια.Βλέπω όμως ότι είσαι Λάρισα πράγμα

δύσκολο.

 

Από την άλλη γιατί δεν παίρνεις λίγο σύρμα γαλβανιζέ (σκληρού τύπου - υπάρχει και μαλακό) και με

ένα μικρό πενσάκι να δοκιμάσεις να το φτιάξεις μόνος.Όπως φαίνεται από τέτοιο είναι φτιαγμένο.

Ξέρεις ο άνθρωπος μπορεί να δημιουργήσει πράγματα που δεν τα βάζει ο νους του απλά μας

έχουν περάσει υποσηνείδητα την καταναλωτική μανία και νομίζουμε ότι πρέπει όλα  να τα αγοράζουμε.

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας να σημειώσω ότι Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα .Σκέφτηκα να το πάρω έτοιμο και όχι να το φτιάξω μόνος μου για λόγους ποιότητας (ίσως πιο σωστά κουμπωμένα τα κρικάκια) αλλιώς όπως έγραψα τα βρήκα και το μόνο που λείπει είναι εκείνο το περίεργο κρινάκι ...... στην Λάρισα δεν βρήκα.......

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όχι μόνο με χάντρες. Αν πας και σε αυτά τα μαγαζιά με μικροδωράκια και ψευτοκοσμήματα λογικά θα έχουν κάτι.

 

(μπορείς να το φτιάξεις και μόνος σου με κομμάτι από χοντρό μονόκλωνο καλώδιο πχ αυτά που βάζουν για την παροχή της κουζίνας. Εννοείται ότι δεν σου λέω να πας να πάρεις κάτι τέτοιο αλλά ένα ηλεκτρολόγος θα έχει να σου δώσει κάνα κομμάτι 2-3 πόντους, Μόνο μειονέκτημα ότι είναι στο χρώμα του χαλκού αφού είναι...χάλκινο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαντράδικο Λάρισα έγραψα και μου έβγαλε αυτό http://www.velvetcrafts.gr/index.php

Για ψάξε, φαίνεται να έχει πολύ πράμα. Και αν δεν βγάλεις άκρη, στείλε τους φωτό να σου πουν αν έχουν το εξάρτημα που θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όχι μόνο με χάντρες. Αν πας και σε αυτά τα μαγαζιά με μικροδωράκια και ψευτοκοσμήματα λογικά θα έχουν κάτι.

 

(μπορείς να το φτιάξεις και μόνος σου με κομμάτι από χοντρό μονόκλωνο καλώδιο πχ αυτά που βάζουν για την παροχή της κουζίνας. Εννοείται ότι δεν σου λέω να πας να πάρεις κάτι τέτοιο αλλά ένα ηλεκτρολόγος θα έχει να σου δώσει κάνα κομμάτι 2-3 πόντους, Μόνο μειονέκτημα ότι είναι στο χρώμα του χαλκού αφού είναι...χάλκινο)

ναι αλλά δεν θα γίνει καλο .....

Χαντράδικο Λάρισα έγραψα και μου έβγαλε αυτό http://www.velvetcrafts.gr/index.php

Για ψάξε, φαίνεται να έχει πολύ πράμα. Και αν δεν βγάλεις άκρη, στείλε τους φωτό να σου πουν αν έχουν το εξάρτημα που θες.

πουλάει χοντρικής 100 τμχ ένα κομπολόι θέλω να επισκευάσω όχι να ανοίξω μαγαζί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαρισαίε να το πακετάρω;;; Το χειροποίητο βραχιολάκι δώρο. :)

Η χάντρα είναι λίγο χάλια.Δεν είχα καλίτερη. :-D

 

IMG_1236.jpg

Ορίστε θα στείλει δωρο στον λαρισαιο και σε εμάς τόσα χρονια κοντοχωριανοι, ούτε ενα συμβολικό δωράκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...