Προς το περιεχόμενο

Η Google αναπτύσσει File Manager με λειτουργία παρόμοια του AirDrop


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τι χρησιμοποιειτε για να στειλετε αρχεια ασυρματα απο το pc στο τηλεφωνο android ?

 

dukto παντου

 

https://sourceforge.net/projects/dukto/

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.msec.dukto

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το τερματίσατε όπως πάντα, κάθεστε και κρέμεστε από τα... ..χείλη της Apple. Το AirDrop είναι ουσιαστικά το Wifi Direct με μαρκετιστικό όνομα και κομμένο και ραμμένο για το Sandbox της Apple. Τίποτα παραπάνω, όπως η "Super Retina" είναι η κλασσική οθόνη OLED και η Retina HD μία LCD με ανάλυση 1920x1080 που βάζει στα κινητά της, απλά επιλέγει πιασάρικα ονόματα για να περιγράψει τις τεχνολογίες που πιθανόν κάποιοι "ξεχωριστοί" από τους πελάτες της δεν θα καταλάβαιναν έτσι και αλλιώς. 

 

Πάντως ωραία εφαρμογή φαίνεται αυτή της Google, μακάρι σε κάποια ενημέρωση να υποστηρίζει μεταφορά με Wifi direct.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το τερματίσατε όπως πάντα, κάθεστε και κρέμεστε από τα... ..χείλη της Apple. Το AirDrop είναι ουσιαστικά το Wifi Direct με μαρκετιστικό όνομα και κομμένο και ραμμένο για το Sandbox της Apple. Τίποτα παραπάνω, όπως η "Super Retina" είναι η κλασσική οθόνη OLED και η Retina HD μία LCD με ανάλυση 1920x1080 που βάζει στα κινητά της, απλά επιλέγει πιασάρικα ονόματα για να περιγράψει τις τεχνολογίες που πιθανόν κάποιοι "ξεχωριστοί" από τους πελάτες της δεν θα καταλάβαιναν έτσι και αλλιώς. 

 

Πάντως ωραία εφαρμογή φαίνεται αυτή της Google, μακάρι σε κάποια ενημέρωση να υποστηρίζει μεταφορά με Wifi direct.

Το mac που έχεις πως ονομάζει την μεταφορά αρχείων με Bluetooth ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εντάξει το τερματίσατε όπως πάντα, κάθεστε και κρέμεστε από τα... ..χείλη της Apple. Το AirDrop είναι ουσιαστικά το Wifi Direct με μαρκετιστικό όνομα και κομμένο και ραμμένο για το Sandbox της Apple. Τίποτα παραπάνω, όπως η "Super Retina" είναι η κλασσική οθόνη OLED και η Retina HD μία LCD με ανάλυση 1920x1080 που βάζει στα κινητά της, απλά επιλέγει πιασάρικα ονόματα για να περιγράψει τις τεχνολογίες που πιθανόν κάποιοι "ξεχωριστοί" από τους πελάτες της δεν θα καταλάβαιναν έτσι και αλλιώς. 

 

Πάντως ωραία εφαρμογή φαίνεται αυτή της Google, μακάρι σε κάποια ενημέρωση να υποστηρίζει μεταφορά με Wifi direct.

 

Συγγνώμη κιόλας που χρησιμοποιούμε εδώ και χρόνια αυτή τη δυνατότητα στα  apple προϊόντα μας! Θα έπρεπε να ψάξουμε για άλλες επιλογές άθλιες στην υλοποίηση γιατί η apple είναι κακιά!

 

Δουλεύουμε άψογα με το airdrop τόσο στα  iphone μας όσο και στα mac χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα με super ταχύτητες και με μια εντελώς απλή διαδικασία (drag n drop).

 

Αλλά τώρα που το θυμήθηκε η Google είναι wow  & επανάσταση! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη κιόλας που χρησιμοποιούμε εδώ και χρόνια αυτή τη δυνατότητα στα  apple προϊόντα μας! Θα έπρεπε να ψάξουμε για άλλες επιλογές άθλιες στην υλοποίηση γιατί η apple είναι κακιά!

 

Δουλεύουμε άψογα με το airdrop τόσο στα  iphone μας όσο και στα mac χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα με super ταχύτητες και με μια εντελώς απλή διαδικασία (drag n drop).

 

Αλλά τώρα που το θυμήθηκε η Google είναι wow  & επανάσταση! :P

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά το Wifi direct υπήρχε πολύ πριν από το AirDrop και μάλιστα μια χαρά το υλοποίησαν οι Developers και υπάρχουν διάφορες εφαρμογές που υποστηρίζουν μεταφορά με Aird..εε.. wifi direct ανάμεσα σε Android συσκευές ακόμα και Windows PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά το Wifi direct υπήρχε πολύ πριν από το AirDrop και μάλιστα μια χαρά το υλοποίησαν οι Developers και υπάρχουν διάφορες εφαρμογές που υποστηρίζουν μεταφορά με Aird..εε.. wifi direct ανάμεσα σε Android συσκευές ακόμα και Windows PC.

 

Βασικά sorry αλλά δεν με απασχολεί. Χρησιμοποιώ τις apple συσκευές μου εδώ και πολλά χρόνια κάνοντας τη δουλειά μου όπως πρέπει. Απλά και σταθερά. Μεγάλωσα για να χάνω χρόνο σε πειραματισμούς και μέτριες υλοποιήσεις... :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά sorry αλλά δεν με απασχολεί. Χρησιμοποιώ τις apple συσκευές μου εδώ και πολλά χρόνια κάνοντας τη δουλειά μου όπως πρέπει. Απλά και σταθερά. Μεγάλωσα για να χάνω χρόνο σε πειραματισμούς και μέτριες υλοποιήσεις... :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Reality_distortion_field  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά sorry αλλά δεν με απασχολεί. Χρησιμοποιώ τις apple συσκευές μου εδώ και πολλά χρόνια κάνοντας τη δουλειά μου όπως πρέπει. Απλά και σταθερά. Μεγάλωσα για να χάνω χρόνο σε πειραματισμούς και μέτριες υλοποιήσεις... :)

 

Άσε τα πειράματα, στο λέω εγώ που πήγα android φέτος και γίνεται χαμός με τις μισό-υλοποιημένες υπηρεσίες. Κάθομαι και κατεβάζω εγώ και ο φίλος μου εφαρμογές με WiFi Direct για να στείλουμε ο ένας στον άλλον αρχείο. Ώρες ώρες κοιτάω το 5s που έχω στην άκρη και λέω στον εαυτό μου γιατί βασανίζομαι έτσι για κάτι τόσο απλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...