Προς το περιεχόμενο

Συνεχίστηκε και το Q3 η πτωτική πορεία των αποστολών tablet αλλά η Apple κέρδισε έδαφος


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα να δεις το S2 μου 8" που πήρε μόνο ένα update στην έκδοση 7 και άρχισε να κάνει νερά χωρίς να του έχω τίποτα περίεργο εγκατεστημένο...

Τι να σου πω, δεν σε διαψεύδω γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει μιας και τα παλιά μοντέλα της Samsung ήταν όντως περίεργα. Αλλά προσωπικά δεν έχω θέμα με το Tab A παρόλο που είναι Budget τάμπλετ, ενώ με τα iPad όσα και να αγόρασα, πάντα προβλήματα μου έβγαζαν μετά από τις καινούργιες εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εγώ δεν καταλαβαίνω το νόημα πάντως ενός tablet, που τρέχει ίδιο λογισμικό με ένα smartphone. Ως κάτοχος ipad, δε λέω, βολεύει, αλλά πιο πρωτοποριακό και χρειστικό μου φαίνεται το concept τύπου surface pro, δλδ tablet που παίρνει keyboard και τρέχει pc os. Από την άλλη τα laptops που έχουν αποσπώμενο keyboard τα θεωρώ το άλλο άκρο και δύσχρηστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω το νόημα πάντως ενός tablet, που τρέχει ίδιο λογισμικό με ένα smartphone. Ως κάτοχος ipad, δε λέω, βολεύει, αλλά πιο πρωτοποριακό και χρειστικό μου φαίνεται το concept τύπου surface pro, δλδ tablet που παίρνει keyboard και τρέχει pc os. Από την άλλη τα laptops που έχουν αποσπώμενο keyboard τα θεωρώ το άλλο άκρο και δύσχρηστα.

Κοίταξε όλα αυτά τα χρόνια που είχα Tablet ακριβά και φτηνά, πάνω από 250€ δεν αξίζει να δώσεις για ακριβώς αυτό τον λόγο που λες. Τα τάμπλετ είναι ωραία για μερικές εφαρμογές, causal games και κυρίως media, φωτογραφίες και ταινίες. Άμα τώρα χρειάζεται κάποιος κάτι πραγματικά παραγωγικό, θα πρέπει να κοιτάξει σε Desktop OS. Κάποιο Surface ή Notebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω το νόημα πάντως ενός tablet, που τρέχει ίδιο λογισμικό με ένα smartphone. Ως κάτοχος ipad, δε λέω, βολεύει, αλλά πιο πρωτοποριακό και χρειστικό μου φαίνεται το concept τύπου surface pro, δλδ tablet που παίρνει keyboard και τρέχει pc os. Από την άλλη τα laptops που έχουν αποσπώμενο keyboard τα θεωρώ το άλλο άκρο και δύσχρηστα.

windows εχω και στα πισιά μου. Δεν θελω αλλο. Γι αυτο ipad για να εχω και τα καλουδια του iOS οπως καποια games του κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι να σου πω, δεν σε διαψεύδω γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει μιας και τα παλιά μοντέλα της Samsung ήταν όντως περίεργα. Αλλά προσωπικά δεν έχω θέμα με το Tab A παρόλο που είναι Budget τάμπλετ, ενώ με τα iPad όσα και να αγόρασα, πάντα προβλήματα μου έβγαζαν μετά από τις καινούργιες εκδόσεις.

 

Την έκδοση 2016 έχω που είχε αναβαθμισμένα specs... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό να υπάρχει πτώση, τα ταμπλετ για την χρήση που προορίζονται κυρίως (ταινίες, σερφάρισμα και παιχνίδια) κρατάνε για αρκετά χρόνια χωρίς να χρειάζονται αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να γίνει ωραία κουβέντα γύρω από το θέμα αλλά ο τίτλος που επιλέξατε οδηγεί σε flame πάλι. Επίτηδες το κάνατε; γιατί επικεντρώνεται στην Apple?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να γίνει ωραία κουβέντα γύρω από το θέμα αλλά ο τίτλος που επιλέξατε οδηγεί σε flame πάλι. Επίτηδες το κάνατε; γιατί επικεντρώνεται στην Apple?

κανεις δεν φλεημαρει. Μπορεις να μιλησεις ελευθερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα να δεις το S2 μου 8" που πήρε μόνο ένα update στην έκδοση 7 και άρχισε να κάνει νερά χωρίς να του έχω τίποτα περίεργο εγκατεστημένο...

Και εγώ το ίδιο έχω χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Παρεπιπτόντως, χθες πηρε και άλλο update που νομίζω πως το έκανε ελαφρώς πιο γρήγορο. Πάντως εγώ το χρησιμοποιώ και σαν τηλέφωνο & σαν tablet και με συνδιασμό smartwatch και είμαι απίστευτα ευχαριστημένος. Κρίμα που δεν βγήκε S3 8"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να υπαρχουν καποια κοινα σημεια, αλλα σε καμια περιπτωση το ενα δεν αντικαθιστα το αλλο.

Ουσιαστικα το ενα συμπληρωνει το αλλο.

 

Δεν διαφωνώ, απλά οσο περναει ο καιρος όλο και περισσότερα θα μπορεις να κανεις με ενα smartphone!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ, απλά οσο περναει ο καιρος όλο και περισσότερα θα μπορεις να κανεις με ενα smartphone!

ενα smartphone ομως παντα μενει γυρω στις 5 ιντσες. Τι ταινιες, σειρες να δεις εκει? Ακομα και youtube, twitch + chat κλπ, δεν τα κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τη στιγμή που το πήραν όλες οι θειάδες (δε το λέω ειρωνικά) πλέον οι πωλήσεις πήραν τη κάτω βόλτα αφού ΔΕ μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για παραγωγικότητα στυλ γραφείου αλλά το πολύ σαν φοιτητής να γράψεις καμιά εργασία ή παρουσίαση, άντε και κανά excel...

 

Για ταινίες - σειρές - παιχνίδια η γραμμή που χωρίζει ένα 7"-8" τάμπλετ με ένα κινητό 5,5" - 5,7" είναι πολύ λεπτή με καλύτερη λύση το κινητό που μπορείς να το κρατάς παντού αντί για το tablet που δε το μετακινείς συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τη στιγμή που το πήραν όλες οι θειάδες (δε το λέω ειρωνικά) πλέον οι πωλήσεις πήραν τη κάτω βόλτα αφού ΔΕ μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για παραγωγικότητα στυλ γραφείου αλλά το πολύ σαν φοιτητής να γράψεις καμιά εργασία ή παρουσίαση, άντε και κανά excel...

 

Για ταινίες - σειρές - παιχνίδια η γραμμή που χωρίζει ένα 7"-8" τάμπλετ με ένα κινητό 5,5" - 5,7" είναι πολύ λεπτή με καλύτερη λύση το κινητό που μπορείς να το κρατάς παντού αντί για το tablet που δε το μετακινείς συνέχεια!

προσωπικά πιστεύω ένα 10ιντσο τάμπλετ είναι η καλύτερη επιλογή για κάποιον που θέλει τάμπλετ για ταινίες πχ. Γιατί όπως είπες και συμφωνώ, σήμερα το να πάρεις 7-8 ίντσες δεν έχει νόημα, την στιγμή που τα κινητά έχουν 5,8" - 6,2" οθόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...