Προς το περιεχόμενο

ερώτηση για οδοντίατρους


McNerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι ζεστό καφέ γιατί διαστέλλονται τα αγγεία, όχι κρύο καφέ γιατί δεν κάνει να ρουφάς τις πρώτες ημέρες.

Εγώ καταλαβα οτι τα αγγεία διαστέλλονται απο την καφεϊνη , ασχετως αν ο καφες ηταν κρυος ή ζεστός.

Τώρα με έχουν ζώσει άλλα φίδια, γιατί εφαγα ένα πσαγμένο βιολογικό γιαουρτάκι για να μη μασάω σκληρά πράματα, και μου λένε εδώ ότι έκανα μαλακία και ότι θα βγάλει μύκητες η πληγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγες σε γιατρό για εξαγωγή και αντί να τον πάρεις τηλέφωνο αφού γύρισες σπίτι να τον ρωτήσεις για όλα αυτά, μπαίνεις και ρωτάς στο ινσόμνια.

 

Οδοντιατρος είμαι, φάε πιες ότι θες, δεν θα πάθεις τίποτα, μην ακούς τι σου είπε ο παπάτζας που πήγες και έκανες την εξαγωγή.

 

Ήμαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγες σε γιατρό για εξαγωγή και αντί να τον πάρεις τηλέφωνο αφού γύρισες σπίτι να τον ρωτήσεις για όλα αυτά, μπαίνεις και ρωτάς στο ινσόμνια.

 

Οδοντιατρος είμαι, φάε πιες ότι θες, δεν θα πάθεις τίποτα, μην ακούς τι σου είπε ο παπάτζας που πήγες και έκανες την εξαγωγή.

 

Ήμαρτον.

όπως προείπα, μου πάσαρε μια φωτοτυπία με οδηγιες (που αφήνουν ερωτηματικά) και χαιρετησε. Χειρούργος, όχι απλός οδοντίατρος.

Παίζει να παρω τηλ αύριο τον κανονικο μου οδοντιατρο γιατί αυτό με τους μυκητες δεν το ξερα και τωρα που το γκουγκλαρω επιβεβαιωνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγες σε γιατρό για εξαγωγή και αντί να τον πάρεις τηλέφωνο αφού γύρισες σπίτι να τον ρωτήσεις για όλα αυτά, μπαίνεις και ρωτάς στο ινσόμνια.

 

Οδοντιατρος είμαι, φάε πιες ότι θες, δεν θα πάθεις τίποτα, μην ακούς τι σου είπε ο παπάτζας που πήγες και έκανες την εξαγωγή.

 

Ήμαρτον.

Τύπε γιατι αποκλείεις να πήγε σε νοσοκομείο και να μην εχει δυνατότητα να παρει τηλ τωρα;

Και οι οδηγίες δεν ειναι παπατζες ούτε μαθηματικο θεώρημα, εχω παράδειγμα που δεν ισχυσε άρα δεν ισχύει γενικα

 

Τύπε νηματοθετα χαλάρωσε όλα θα πανε καλα, αυριο το εσπρεσσακι σου και Κλάιν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως προείπα, μου πάσαρε μια φωτοτυπία με οδηγιες (που αφήνουν ερωτηματικά) και χαιρετησε. Χειρούργος, όχι απλός οδοντίατρος.

Παίζει να παρω τηλ αύριο τον κανονικο μου οδοντιατρο γιατί αυτό με τους μυκητες δεν το ξερα και τωρα που το γκουγκλαρω επιβεβαιωνεται

 

 

Χωρίς όνομα και τηλέφωνο πήγες εκεί δηλαδή.

Μπήκες μέσα, του λές

 

-"Γεια σου γιατρέ, ήρθα για εξαγωγή" 

-"50 ευρώ, πάρε και το χαρτί και τα λέμε"

 

Και έφυγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς όνομα και τηλέφωνο πήγες εκεί δηλαδή.

Μπήκες μέσα, του λές

 

-"Γεια σου γιατρέ, ήρθα για εξαγωγή" 

-"50 ευρώ, πάρε και το χαρτί και τα λέμε"

 

Και έφυγες

χωρίς διάλογο καν. στην μούγκα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς όνομα και τηλέφωνο πήγες εκεί δηλαδή.

Μπήκες μέσα, του λές

 

-"Γεια σου γιατρέ, ήρθα για εξαγωγή"

-"50 ευρώ, πάρε και το χαρτί και τα λέμε"

 

Και έφυγες

Η εξαγωγή φρονιμίτη από γναθοχειρουργο κοστολογειται από τα 150 ευρώ και άνω. Μπορεί να φτάσει και 300 για έναν μόνο εγκλειστο φρονιμίτη..Αρα τα 50 σε κανέναν χασάπη :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εξαγωγή φρονιμίτη από γναθοχειρουργο κοστολογειται από τα 150 ευρώ και άνω. Μπορεί να φτάσει και 300 για έναν μόνο εγκλειστο φρονιμίτη..Αρα τα 50 σε κανέναν χασάπη :P

 

24 και κάτι ψιλά σε νοσοκομείο από γιατρούς με ενδεχομένως 10πλάσια εμπειρία από τον ιδιώτη

αλλά θέλει να ΜΗΝ είναι της τελευταίας στιγμής, να τον βγάζεις ψιλοπροληπτικά ωστε να αντέχεις την αναμονή

τα 50 σε χασάπη, τα δίνω μόνο για το καλό τραπέζωμα το Πάσχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 και κάτι ψιλά σε νοσοκομείο από γιατρούς με ενδεχομένως 10πλάσια εμπειρία από τον ιδιώτη

αλλά θέλει να είναι της τελευταίας στιγμής, να τον βγάζεις ψιλοπροληπτικά ωστε να αντέχεις την αναμονή

τα 50 σε χασάπη, τα δίνω μόνο για το καλό τραπέζωμα το Πάσχα

Δεν γνώριζα ότι υπήρχε τέτοια δυνατότητα, σε ευχαριστώ για την πληροφορία!

 

Από κει και πέρα το θέμα είναι το πόσο αποστειρωμενα είναι εκεί μέσα(νοσοκομείο) τα πάντα σε σχέση με τον ιδιώτη, anyway.

 

Όσο για το τελευταίο περί χασάπη και Πάσχα, ήταν υπέροχο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...