Προς το περιεχόμενο

WSJ: Αύξηση στα 25-30 εκατ. της ετήσιας παραγωγής του Nintendo Switch


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου και 7 να ειναι (ειναι μικρη η αγορα "η δυναμη του" μην επενδυσεις στην αγορα του αστο σε κανα 2 χρονια που θα φουνταρει και αυτο.. και παρτο (τοτε πιο φτηνα κονσολα-παιχνιδια )να παιξεις το μαριο η οποιο αλλο παιχνιδι θα ηθελες να παιξεις ...σαν αδερφος σου μιλαω μην δωσεις τα λευτακια σου ..σου τα λεει ενας ανθρωπος με μεγαλη πειρα σε χρονια στα βιντεοπαιχνιδια  (ειναι "φολα" η αγορα του αυτη τι στιγμη.. εκτος και δεν παιζεις αλλα βιντεοπαιχνιδια και σου αρεσουν μονο!!!! τα νιντεντο και την "βγαλεις με λιγους game τιτλους και με αδυναμα γραφικα στα εκτος νιντεντο και λιγα games....

Φίλε μου το έχω πάρει ήδη το switch και το απολαμβάνω όσο καμία άλλη κονσόλα, ακόμα και στις βόλτες (προς το παρών)...το ps4 έχω να το ανοίξω κανένα μήνα, αν βγει κανένα Last of us 2 ή κανένας πραγματικά καλός τίτλος πέρα από τα τετριμμένα μουντά και βίαια παιχνίδια που έχει κορεστεί η αγορά ευχαρίστως θα το ξαναπιάσω.....μέχρι τότε ''χάνομαι'' στον κόσμο του Zelda και του Mario!!! 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λογικο, ποιος αλλος θα ηθελε να παιξει Zelda και Mario?

 

Ξέρω 'γω, τα 12χρονα δεν θα έπρεπε να είναι αυτά που θέλουν NSw πιο πολύ απ' όλους;

 

Προφανώς η έρευνα είναι στημένη, σιγά μην αγγίζουν το 60% τα άτομα άνω των 25 ετών. Αυτοί παίζουν games με βυζιά και άντερα, duh!

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα αν δεν βάφονται αυγά . Η πιο vfm κονσόλα είναι το xbox one s αυτή την στιγμή γιατί είναι κ σοβαρό media station κ το πιο φτηνό blue ray 4K της αγοράς που είναι κ επώνυμο όχι miaou miou κλπ

ναι έχει τρομερά παιχνίδια το xbox.για καμία ταινία καλό ειναι
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με 2 χαρτιά μη σου πω!

Βλέπεις μπροστά!

 

 

Χαλαρά πιο δυνατός ο Pentium 3 από το Switch.

Δεν χρειάζεται καν υπόλοιπο PC. Και έτσι σκέτος καλύτερος είναι.

1)Φιλε και εγω για δυο χαρτια δουλευω :) οπως ολοι μας... και εσυ... και η νιντεντο (οπως και οι αλλες εταιριες) με ψεματα θελουν να με δελεασουν για να μου το παρουν το ενα χαρτι απο τα δυο (και δεν σου ειπα οτι ο εργοδοτης μου ειναι η "νιντεντο" σε αυτους εργαζομαι και μου δινουν τα δυο χαρτια το μηνα..... :) ( δηλαδη καταναλωτισμος-καπιταλιστικο οικονομικο συστημα... ;)

2) φιλε ο pentium 3 δεν ειναι δυνατοτερος απο android smartphone ...... ;) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά πως κάνετε εται ούτε μέτοχοι στην Nintendo να εισασταν . Εγώ απλά θεωρώ κ νομίζω κ πιο πολύς κόσμος ότι γιαυυυα που προσφέρει είναι υπερβολικά ακριβό για να μην πω άχρηστο . Εσάς σας αρέσει δικαίωμα σας . Αν τα βάλετε κάτω όμως δεν πλησιάζει ούτε Xbox ούτε ps γτ απλά είναι πολύ πιο ολοκληρωμένα μηχανήματα . Κ δεν θα παίρνα ποτέ κονσόλα για να την έχω ναζί μου για να παίζω παιχνίδια σαν τα 12 Χρονά . Το ανίψακι μου που είναι 12 διαφωνεί βέβαια lol .. Στο φίλο που λέει ότι το ps4 το χει κ σκονίζεται δεν μας το χαρίζει κιόλας αφού του είναι άχρηστο ;; Κ πραγματικά δεν νου καίγεται καρφί αν αυξηθούν τα παιχνίδια η όχι στο Xbox. γτ αγοράζω συγκεκριμένους τίτλους κ μονο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι γνωστο εξαλλου... ολοι αγοραζουμε κονσολα επειδη την αγορασαν αλλοι. :)

Νομιζω 8.000.000 εχουν διαφορετικη αποψη με 2-3 ατομα εδω μεσα :) Παλι καλα δηλαδη :)

Οντως ουτε μετοχες να ειχατε μερικοι στη sony & ms. 
Ολοκληρωση οταν σε αναγκαζει να παιξεις μεσα στο σπιτι σου :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο, ποιος αλλος θα ηθελε να παιξει Zelda και Mario? Εγω δεν το παιρνω λογο χρονου παντως αλλιως θα το σκεφτομουν, απο την αλλη θα μπορουσαν να το κανουν και λιγο "δυνατοτερο" σαν μηχανημα, πολλα frame drops 2κ17 για τα γουστα μου! 

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό, θα μπορούσε να είναι κάπως ποιο δυνατό, από την άλλη είναι και θέμα κάθε εταιρίας να αξιοποιήσει σωστά το Hardware, π.χ. το Doom που έχω είναι ένα εξαιρετικό port Και έχει ελάχιστες διαφορές σε σχέση με του ps4 ενώ σε σχέση με τον Xbox ίσως να είναι και καλύτερη η έκδοση του Switch. Δεν με τρελαίνει σαν παιχνίδι άλλα είναι ωραίο να το παίζεις on the go την ώρα που περιμένεις το π.χ. μετρό.

 

Λογικό είναι να πουλάει περισσότερο στις ποιο μεγάλες ηλικιακές ομάδες που έχουν μεγαλώσει παίζοντας Mario κλπ., εκτιμούν το καλό gameplay και έχουν κορεστεί να παίζουν pro/fifa/nba και Call of duty....εντάξει βάλαμε άπειρα γκολ, χιλιάδες πόντους και σκοτώσαμε άπειρους κακούς σε First person shouters, καιρός είναι να δούμε και κάτι διαφορετικό, κάτι όμορφο, κάτι ανάλαφρο, κάτι που θα φέρει χαμόγελο στα χείλη και αυτό ακριβώς προσφέρει η Nintento, δεν είναι mass market και η κονσόλα απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό που ξέρει να εκτιμά τα καλά σχεδιασμένα παιχνίδια με άψογο gameplay που είναι φτιαγμένα έτσι ώστε να προσφέρουν ''αγνή'' απόλαυση στον χρήστη και όχι εύκολους εντυπωσιασμούς.

Υ.Γ. Προσωπικά είμαι 38 χρονών και απλά κουραστικά να βλέπω μαυρίλα στα παιχνίδια, ατελείωτα Assasin's Creeds και τα ίδια και τα ίδια παιχνίδια με απλά καλύτερα γραφικά και άλλο ''κοστούμι'' για να ξεχωρίζει το ένα από το άλλο.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολπα μαρκετινγκ της νιντεντο απο τα μμε για να διμιουργουνε ντορο ....και switch υπαρχουν για πωληση.... https://www.skroutz.gr/s/10864394/Nintendo-Switch-Red-Blue-Joy-Con-32GB.html και λιγα παιχνιδια προς πωληση (μονο 67 ...και λιγα προς πωληση-και δεν εχουν ακομα βγει.....εκτος οτι εχουμε και γουστα οποτε γινονται ακομα πιο "λιγα".... ) .....κολπα μαρκετινγκ... ποσους ξερεται να εχουν αγορασει switch??? ελαχιστους παρτε ενα δειγμα απο τους γυρω σας.... ολα ειναι ψεματα "απο παντου ψεματα" για να κανουν ντορο να επιρεαζουν τους ανθρωπους και να κανουν αγορες να ειναι καταναλωτες..... ;)

Έτσι ! Και η γη είναι επίπεδη ολα τα αλλά είναι ψέμματα της NASA

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ρε παιδια καλο είναι το switch ειδικα τωρα που σταματησαν το vita.....

Εντάξει οκ καλο το zelda αλλα ως εκει ειδικα εαν εχεις παιξει witcher3.

Τωρα οσο για την τιμη σίγουρα θα πεσει και οπως και να το κανεις εχει κατι μοναδικο.......ΕΙΝΑΙ ΥΒΡΙΔΙΚΌ κακα τα ψέμματα.

Εγω προσωπικά το βρισκω πολυ πρωτότυπο

Και ελπιζω να τα παει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"εντάξει βάλαμε άπειρα γκολ, χιλιάδες πόντους και σκοτώσαμε άπειρους κακούς σε First person shouters, καιρός είναι να δούμε και κάτι διαφορετικό, κάτι όμορφο, κάτι ανάλαφρο, κάτι που θα φέρει χαμόγελο στα χείλη και αυτό ακριβώς προσφέρει η Nintento"

ακριβως ετσι!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό, θα μπορούσε να είναι κάπως ποιο δυνατό, από την άλλη είναι και θέμα κάθε εταιρίας να αξιοποιήσει σωστά το Hardware, π.χ. το Doom που έχω είναι ένα εξαιρετικό port Και έχει ελάχιστες διαφορές σε σχέση με του ps4 ενώ σε σχέση με τον Xbox ίσως να είναι και καλύτερη η έκδοση του Switch. Δεν με τρελαίνει σαν παιχνίδι άλλα είναι ωραίο να το παίζεις on the go την ώρα που περιμένεις το π.χ. μετρό.

 

Λογικό είναι να πουλάει περισσότερο στις ποιο μεγάλες ηλικιακές ομάδες που έχουν μεγαλώσει παίζοντας Mario κλπ., εκτιμούν το καλό gameplay και έχουν κορεστεί να παίζουν pro/fifa/nba και Call of duty....εντάξει βάλαμε άπειρα γκολ, χιλιάδες πόντους και σκοτώσαμε άπειρους κακούς σε First person shouters, καιρός είναι να δούμε και κάτι διαφορετικό, κάτι όμορφο, κάτι ανάλαφρο, κάτι που θα φέρει χαμόγελο στα χείλη και αυτό ακριβώς προσφέρει η Nintento, δεν είναι mass market και η κονσόλα απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό που ξέρει να εκτιμά τα καλά σχεδιασμένα παιχνίδια με άψογο gameplay που είναι φτιαγμένα έτσι ώστε να προσφέρουν ''αγνή'' απόλαυση στον χρήστη και όχι εύκολους εντυπωσιασμούς.

Υ.Γ. Προσωπικά είμαι 38 χρονών και απλά κουραστικά να βλέπω μαυρίλα στα παιχνίδια, ατελείωτα Assasin's Creeds και τα ίδια και τα ίδια παιχνίδια με απλά καλύτερα γραφικά και άλλο ''κοστούμι'' για να ξεχωρίζει το ένα από το άλλο.

 

Αυτο λεω φιλε, οταν εχεις παιξει στην παιδικη σου ηλικια Zelda και Mario λογικο να θελεις να αναβιωσις τα παιδικα σου χρονια, τωρα τα μικρα παιδακια δεν νομιζω να καταλαβαινουν πολλα πολλα, ποιο λογικο το βρισκω να το παρει μπαμπας το switch και καλα για το μικρο και να το παιζει ο ιδιος ^^ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω 'γω, τα 12χρονα δεν θα έπρεπε να είναι αυτά που θέλουν NSw πιο πολύ απ' όλους;

 

Προφανώς η έρευνα είναι στημένη, σιγά μην αγγίζουν το 60% τα άτομα άνω των 25 ετών. Αυτοί παίζουν games με βυζιά και άντερα, duh!

 

Ναι illuminati και ετσι τρελε μου δωσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...