Προς το περιεχόμενο

WSJ: Αύξηση στα 25-30 εκατ. της ετήσιας παραγωγής του Nintendo Switch


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα αν δεν βάφονται αυγά . Η πιο vfm κονσόλα είναι το xbox one s αυτή την στιγμή γιατί είναι κ σοβαρό media station κ το πιο φτηνό blue ray 4K της αγοράς που είναι κ επώνυμο όχι miaou miou κλπ

ναι αλλά δεν έχει exclusives και οι πωλήσεις δείχνουν τι τελικά μετράει 

 

ο,τι κάνει το scorpio σαν υποκαταστάτο pc (και αν δηλαδή γιατί το pro πάει άπατο σε σχέση με το απλό ps4) 

 

το switch πάντως που είναι και το θέμα μας πάει ανέλπιστα καλά για αυτό όλο και περισσότεροι publishers αρχίζουν και το βλέπουν πιο σοβαρά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 247
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προφανώς και δεν είναι αλήθεια. Ζήτημα να έχει πουλήσει 100 κομμάτια.

Δυστυχώς η Νέα Τάξη Πραγμάτων προσπαθεί να μας κοροϊδέψει μέσα στα μούτρα μας!

Που να πουλήσει άλλωστε με τα παιδικά παιχνίδια και τα γραφικά που θυμίζουν Master System!?

1) οχι φιλε 5 εκατ εχει πουλισει παγκοσμιος 

2) κανε υπομονη μη βελαζεις θα σε σωσει ο καταναλωτισμος... "ενος καπιταλιστικου οικονομικου συστηματος" ...και εσυ το μεροκαματο σου βγαζεις".... ;)

3) τρομερα γραφικα και δυναμη... πλυθος παιχνιδιων :) παιζεις παιχνιδι και δεν σερνεται καθολου.. :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη μου προβάλλεται πολύ χώρος λόγο. Ο λόγος ύπαρξης της είναι μόνο για να κρατάει απασχολημένα τα πιτσιρίκια εφόσον είναι φορητή . Κατά τ αλλά ούτε με Xbox ούτε με ps συγκρίνεται

Θα σε παρακαλούσα αν θες να παίξεις το Mario Odyssey και το Zelda: Breath of the Wild και έλα μετά να μας πεις αν αξίζει η όχι η Κονσόλα. Eχω το Ps4 από day one και τόσο ποιοτικό τίτλο όσο τα 2 προηγούμενα δεν έχω δει ακόμα στο ps4, μόνο remakes, μέτρια multipatforms Και ένα Uncharted 4 και ένα bloodborne να σώζουν κάπως την κατάσταση...και μιλάμε ότι το Switch δεν έχει κλείσει ούτε χρόνο ακόμα κυκλοφορίας..

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) οχι φιλε 5 εκατ εχει πουλισει παγκοσμιος

2) κανε υπομονη μη βελαζεις θα σε σωσει ο καταναλωτισμος... "ενος καπιταλιστικου οικονομικου συστηματος" ...και εσυ το μεροκαματο σου βγαζεις".... ;)

3) τρομερα γραφικα και δυναμη... πλυθος παιχνιδιων :) παιζεις παιχνιδι και δεν σερνεται καθολου.. :)

Σιγά μην βρέθηκαν 5 εκατομμύρια θύματα να το πάρουν.

Αυτό έλειπε να πιστεύουμε ότι νούμερο μας ταΐζει το κεφάλαιο.

Το ποιος μπήκε σε θέμα που δεν τον ενδιαφέρει να βελαξει και να μουγκανισει φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα σε παρακαλούσα αν θες να παίξεις το Mario Odyssey και το Zelda: Breath of the Wild και έλα μετά να μας πεις αν αξίζει η όχι η Κονσόλα. Eχω το Ps4 από day one και τόσο ποιοτικό τίτλο όσο τα 2 προηγούμενα δεν έχω δει ακόμα στο ps4, μόνο remakes, μέτρια multipatforms Και ένα Uncharted 4 και ένα bloodborne να σώζουν κάπως την κατάσταση...και μιλάμε ότι το Switch δεν έχει κλείσει ούτε χρόνο ακόμα κυκλοφορίας..

 

Αγόρι μου τι μας ενδιαφέρουν τα games, το xbox έχει 4Κ blu-ray λέμε (famous, όχι μιάου μιάου).

 

Ποιός σοβαρός άνθρωπος παίζει games στην παιχνιδοκονσόλα του, έλεος, πόσο είσαι, 12;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) βρεθηκαν 5 εκατ (που μονο η ιαπωνια εχει 127 εκατομυρια

2)εσυ τα πιστευεις τα νουμερα θα εχεις λογο? και το χρημα που σου δινουν το κεφαλαιο στην οριζει την αξια του το ποσο δουλο σε θελουν ...με ενα απλο χαρτι

3)το ποιος βελαζει σιγουρα φαινεται εκτος και αν το.κανεις εσκεμμενα για να παρασυρεις τα μικρα προβατακια... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην βρέθηκαν 5 εκατομμύρια θύματα να το πάρουν.

Αυτό έλειπε να πιστεύουμε ότι νούμερο μας ταΐζει το κεφάλαιο.

Το ποιος μπήκε σε θέμα που δεν τον ενδιαφέρει να βελαξει και να μουγκανισει φαίνεται.

Δες παρακάτω, όχι 5 άλλα πλησιάζει τα 7 εκ.και πίστεψε με θα φτάσει εύκολα τις πωλήσεις του Xbox...

http://www.vgchartz.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρό επιχείρημα έχει το super Mario ...είδα το 2k 18 σε intending switch κ νόμιζα ότι έπαιζα το nba live σε pentium 3 ... ποσά πιξελιασματα αντέχετε ;; Κ πραγματικά όσοι νομίζετε ότι υπερβάλλω βάλτε YouTube να το δείτε ποσό απαίσιο είναι . Κ ναι η κονσόλα που έχω θέλω να έχει κ blue ray κ να είναι ένα σωστό media station που είναι το κακό να παίρνεις πιο πολλά με τα λεφτά σου ; Δεν είμαι 15 να παίζω μόνο παιχνίδια . Προσωπικά έχω πολλούς φίλους gamers ούτε ένας δεν έχει επιλέξει το switch Στην τελική αν θες κονσόλα τέτοιου τύπου παίρνει ένα atari στα 60’ευρω κ γλιτώνεις τα 350 ευρώ αυτής της τραβεστι κονσόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) βρεθηκαν 5 εκατ (που μονο η ιαπωνια εχει 127 εκατομυρια

2)εσυ τα πιστευεις τα νουμερα θα εχεις λογο? και το χρημα που σου δινουν το κεφαλαιο στην οριζει την αξια του το ποσο δουλο σε θελουν ...με ενα απλο χαρτι

3)το ποιος βελαζει σιγουρα φαινεται εκτος και αν το.κανεις εσκεμμενα για να παρασυρεις τα μικρα προβατακια... ;)

Και με 2 χαρτιά μη σου πω!

Βλέπεις μπροστά!

 

Σοβαρό επιχείρημα έχει το super Mario ...είδα το 2k 18 σε intending switch κ νόμιζα ότι έπαιζα το nba live σε pentium 3 ... ποσά πιξελιασματα αντέχετε ;; Κ πραγματικά όσοι νομίζετε ότι υπερβάλλω βάλτε YouTube να το δείτε ποσό απαίσιο είναι . Κ ναι η κονσόλα που έχω θέλω να έχει κ blue ray κ να είναι ένα σωστό media station που είναι το κακό να παίρνεις πιο πολλά με τα λεφτά σου ; Δεν είμαι 15 να παίζω μόνο παιχνίδια . Προσωπικά έχω πολλούς φίλους gamers ούτε ένας δεν έχει επιλέξει το switch Στην τελική αν θες κονσόλα τέτοιου τύπου παίρνει ένα atari στα 60’ευρω κ γλιτώνεις τα 350 ευρώ αυτής της τραβεστι κονσόλας

Χαλαρά πιο δυνατός ο Pentium 3 από το Switch.

Δεν χρειάζεται καν υπόλοιπο PC. Και έτσι σκέτος καλύτερος είναι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες παρακάτω, όχι 5 άλλα πλησιάζει τα 7 εκ.και πίστεψε με θα φτάσει εύκολα τις πωλήσεις του Xbox...

http://www.vgchartz.com/

Φιλε μου και 7 να ειναι (ειναι μικρη η αγορα "η δυναμη του" μην επενδυσεις στην αγορα του αστο σε κανα 2 χρονια που θα φουνταρει και αυτο.. και παρτο (τοτε πιο φτηνα κονσολα-παιχνιδια )να παιξεις το μαριο η οποιο αλλο παιχνιδι θα ηθελες να παιξεις ...σαν αδερφος σου μιλαω μην δωσεις τα λευτακια σου ..σου τα λεει ενας ανθρωπος με μεγαλη πειρα σε χρονια στα βιντεοπαιχνιδια  (ειναι "φολα" η αγορα του αυτη τι στιγμη.. εκτος και δεν παιζεις αλλα βιντεοπαιχνιδια και σου αρεσουν μονο!!!! τα νιντεντο και την "βγαλεις με λιγους game τιτλους και με αδυναμα γραφικα στα εκτος νιντεντο και λιγα games....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρό επιχείρημα έχει το super Mario ...είδα το 2k 18 σε intending switch κ νόμιζα ότι έπαιζα το nba live σε pentium 3 ... ποσά πιξελιασματα αντέχετε ;; Κ πραγματικά όσοι νομίζετε ότι υπερβάλλω βάλτε YouTube να το δείτε ποσό απαίσιο είναι . Κ ναι η κονσόλα που έχω θέλω να έχει κ blue ray κ να είναι ένα σωστό media station που είναι το κακό να παίρνεις πιο πολλά με τα λεφτά σου ; Δεν είμαι 15 να παίζω μόνο παιχνίδια . Προσωπικά έχω πολλούς φίλους gamers ούτε ένας δεν έχει επιλέξει το switch Στην τελική αν θες κονσόλα τέτοιου τύπου παίρνει ένα atari στα 60’ευρω κ γλιτώνεις τα 350 ευρώ αυτής της τραβεστι κονσόλας

 

Για ποιό λόγο σε πειράζει που το Switch τα πάει καλά?

 

Πουλάει δεν πουλάει η Νιντέντο, δεν πρόκειται να αυξηθούν τα games στο XBOX....

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Προσωπικά εχω φίλους gamers, δεν με ενοχλούν οι gamers"

 

Λες και σας ανάγκασε κανείς να πάρετε switch. Εμένα δε με νοιάζει να παιζω nba με πιξελς, γιατί μου δίνει τη δυνατότητα να το παιξω παντού, και έχει ήδη δικαιολογήσει το 300αρι που έδωσα. Από εδώ και πέρα είναι μόνο κέρδος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρό επιχείρημα έχει το super Mario ...είδα το 2k 18 σε intending switch κ νόμιζα ότι έπαιζα το nba live σε pentium 3 ... ποσά πιξελιασματα αντέχετε ;; Κ πραγματικά όσοι νομίζετε ότι υπερβάλλω βάλτε YouTube να το δείτε ποσό απαίσιο είναι . Κ ναι η κονσόλα που έχω θέλω να έχει κ blue ray κ να είναι ένα σωστό media station που είναι το κακό να παίρνεις πιο πολλά με τα λεφτά σου ; Δεν είμαι 15 να παίζω μόνο παιχνίδια . Προσωπικά έχω πολλούς φίλους gamers ούτε ένας δεν έχει επιλέξει το switch Στην τελική αν θες κονσόλα τέτοιου τύπου παίρνει ένα atari στα 60’ευρω κ γλιτώνεις τα 350 ευρώ αυτής της τραβεστι κονσόλας

E αφού δεν το επέλεξαν οι φίλοι σου κάτι ξέρουν!!....περίεργο γιατί σχεδόν όλοι οι φίλοι μου έχουν Ps4/xbox άλλα με το που έπαιξαν τα Zelda/Mario στο switch στο σπίτι μου παρακαλάνε να τους δανείσω την κονσόλα και ο ένας ήδη έβαλε το Xbox σε αγγελία για πώληση.......Προσωπικά και ps4 έχω άλλα δεν έχω παίξει παιχνίδι στην κονσόλα μέχρι τώρα (άντε εξαιρώ το Uncharted 4) που να mου πρόσφερε την απόλαυση και την χαρά που σου δίνουν οι 2 τίτλοι της Nintendo.

Τώρα αν θες κονσόλα για να παίζεις Nba 2K, Fifa και να βλέπεις ταινίες οκ πάω πάσο, πάρε ένα xbox και άσε εμάς  να χαιρόμαστε με τα mario και τα Zelda.

 

Υ.Γ. Εχτες μάλιστα είχα το Switch όταν ήμουν σε λεωφορείο παίζοντας το Doom και 2 νεαροί με πλησίασαν και έπαθαν σοκ με αυτό που έβλεπαν!!! Για να μην τα πολυλογούμε εδώ θα είμαστε και θα δούμε σε 1-2 χρόνια που θα είναι το Switch και που θα είναι το 4K Blu Ray Xbox...!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Switch-Owners-Chart-1024x568.jpg

 

Λογικο, ποιος αλλος θα ηθελε να παιξει Zelda και Mario? Εγω δεν το παιρνω λογο χρονου παντως αλλιως θα το σκεφτομουν, απο την αλλη θα μπορουσαν να το κανουν και λιγο "δυνατοτερο" σαν μηχανημα, πολλα frame drops 2κ17 για τα γουστα μου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...