Προς το περιεχόμενο

Νέο OnePlus 5T με 6,01” AMOLED οθόνη 18:9 και τιμή από €499


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβως η ίδια διαδρομή, ακριβώς η ίδια αίσθηση. Μια ταχύτητα κάτω το LG συν πολύ μεγάλη διαφορά στην αυτονομία για την περίπτωση μου. Το μόνο που έχω πιάσει στα χέρια μου, και προσεγγίζει την ταχύτητα του Oneplus 5, είναι το Mi6. Φαντάζομαι, οτι και το XZ1, λόγο 835 και ελαφριού σκιν, θα έχει παρόμοιες ταχύτητες.

Δεν μπορω να σου πω για κινητα που δεν εχω χρησιμοποιησει.

 

το Xz1 της προσφορας σιγουρα ειναι μια παρα πολυ καλη αγορα στην παρουσα τιμη αλλα αν ειχα να διαλεξω μεταξυ των 2 προσωπικα το LG θα επαιρνα καθαρα και μονο λογω του design.

Προσωπικα καλα,χρυσα τα sony και με ωραιο skin/ui αλλα αυτο το design απο εποχες Xz1 τοσα χρονια δεν το αντεχω πια.

 

 

Στα του Oneplus5t:

Μαρεσει παρα πολυ το notification led(που δεν εχει πλεον η lg..)που μαλιστα μπορεις να κανεις customize το χρωμα

Η πλαινη μπαρα πανω αριστερα για σιγαση με ενα κουμπι.

Φυγαμε πλεον απο την κλασσικη 1920x1080 αναλυση και η οθονη ειναι παρα πολυ ομορφη,ειδικα σε μαυρο φοντο

Για τον φορτιστη δεν εχω να πω πολλα ειναι γνωστη περιπτωση(που αλλες εταιρειες στον χρεωνουν 70ευρω....)

Η αυτονομια/μπαταρια επισης λογω της χαμηλοτερης αναλυσης και amoled οθονης ειναι αξιολογη.

Ερχεται με προεγκατεστημενο ενα αξιολογο screen protector που δεν δειχνει να ειναι της πλακας.

Εχει και μια διαφανη θηκη κατι παρα πολυ καλο μιας και τα κινητα της Oneplus γενικα δεν εχουν και την μεγαλυτερη ποικιλια,ειδικα τον πρωτο καιρο.

Η καμερα επισης στα χρηματα του ειναι απο τις καλυτερες της αγορας. Το τονιζω στα χρηματα του γιατι βλεπω κατι συγκρισεις με pixel 2 xl,iphone 8 plus,note 8 και παει λεγοντας που το βγαζουν αχρηστο αλλα ξεχνανε οτι κοστιζει μολις τα μισα χρηματα.

Ειναι πολυ ανετο στην χρηση του αν και 6ιντσο.

Φυσικα μαρεσε που κρατησε την τιμη στα ιδια επιπεδα και δεν ανεβηκε οπως ολοι οι αλλοι.

Τελος ειμαι λατρης της κατασκευης απο αλουμινιο.Σιγουρα την προτιμω απο το γυαλι κυριως λογω αντοχης.

 

Δεν μαρεσε που δεν ηρθε με android 8.0.Κινητο που βγηκε αυτη την περιοδο με αυτα τα specs επρεπε να φοραει android 8. Βεβαια υπαρχουν και χειροτερα βλεπε LG και Samsung.

Δεν εχει επισημη τουλαχιστον πιστοποιηση Ip για αντοχη στο νερο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιχνιδάκι η εξέλιξη custom ROM για συσκευές που υποστηρίζουν Project Treble, όχι όμως και για το 5T που μένει έξω από τις εξελίξεις.

 

https://www.xda-developers.com/how-project-treble-revolutionizes-custom-roms-android-oreo/

Επεξ/σία από nickelodeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη στραβή το Project Treble ρε γαμώτο, και βλέπω και κάτι Huawei να το υποστηρίζουν, και η αλήθεια είναι οτι με προβληματίζει. Κατα βάθος πιστεύω οτι δεν πρόκεται να δουλέψει, γιατι κλασσικά εκει που λαλουν 400 κοκόροι, δεν πρόκεται να ξημερώσει.

 

Αν όμως, δώσει ο Θεός, γίνει κανα λάθος και δουλέψει, τότε είναι χοντρή απώλεια. 

 

Υπάρχει και ένα Ongoing petition για να υποστηριχθεί, κοντέυει να πιάσει το στόχο https://www.change.org/p/carl-pei-we-the-community-would-like-to-ask-oneplus-to-support-project-treble-in-oos?utm_medium=email&utm_source=petition_signer_receipt&utm_campaign=triggered&j=184438&sfmc_sub=576548421&l=32_HTML&u=34203740&mid=7233052&jb=582999 ρίξτε και εσείς μια συμμετοχή αν σας ενδιαφέρει(οχι οτι θα αλλάξει κάτι, αλλα για να υπάρχει).

 

Γιατι εντάξει, απο 3rd Party υποστήριξη τα Oneplus δεν έχουν θεμα, απλα αν η διαδικασία γίνει τόσο εύκολη με το Treble , τότε ίσως μείνει αβοήθητο, γιατι θα χρειάζεται τετραπλό κόπο.

 

Τέλος όσοι το πήρατε, απο αυτονομία τι λέει; Το Face Unlock είναι ΤΟΣΟ γρηγορο όσο λένε; βλέπεις οθόνη και ξεκλείδωσε; η θέλει και αλλες ενέργειες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος όσοι το πήρατε, απο αυτονομία τι λέει; Το Face Unlock είναι ΤΟΣΟ γρηγορο όσο λένε; βλέπεις οθόνη και ξεκλείδωσε; η θέλει και αλλες ενέργειες;

Ναι ειναι τοσο γρηγορο οσο λενε και δεν θελει να κανεις κατι αλλο,βεβαια προσωπικα δεν αλλαζω το δακτυλικο αρα δεν το χρησιμοποιω. Η αυτονομια της μπαταριας ειναι μια χαρα και δεν το περιμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι τοσο γρηγορο οσο λενε και δεν θελει να κανεις κατι αλλο,βεβαια προσωπικα δεν αλλαζω το δακτυλικο αρα δεν το χρησιμοποιω. Η αυτονομια της μπαταριας ειναι μια χαρα και δεν το περιμενα.

Πάντα αποτυπωμα δεν υπάρχει σύγκριση, αλλά με ενδιαφερει για συγκεκριμένες περιπτώσεις γιατί πολλές φορές το χρησιμοποιώ στη δουλειά με λασπωμένα χέρια ή γάντια, και θα βόλευε. Δε με καίει η ασφαλεια ας ξεκλειδώνει και με την φωτογραφία μου από το δημοτικό.

 

Έχω το 5 και την έχω καταβρει με την αυτονομία, και αν το παρω απόφαση τελικά (που δεν το βλέπω) άμα δω κάτω από 6 ώρες οθόνη που έχω τώρα θα πέσει ξενερα. Ευχαριστω πολύ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά, οι παραγγελίες μέσω του site της OnePlus επιβαρύνονται με τελωνεία και ιστορίες; Επίσης, τί παίζει με εγγύηση και μπορούμε να βγάλουμε τιμολόγιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, οι παραγγελίες μέσω του site της OnePlus επιβαρύνονται με τελωνεία και ιστορίες; Επίσης, τί παίζει με εγγύηση και μπορούμε να βγάλουμε τιμολόγιο;

Από Πολωνία τα στέλνει οπότε δεν έχει τελωνείο, εγγύηση έχει 2 χρόνια από την OnePlus μόνο αν γίνει αγορά από το site  της OnePlus ( αν τη χρειαστείς στέλνουν κούριερ να παραλάβει από το σπίτι σου και στο επιστρέφουν επίσης σπίτι σου ξανά με κούριερ)

Τιμολόγιο δεν έχει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Πολωνία τα στέλνει οπότε δεν έχει τελωνείο, εγγύηση έχει 2 χρόνια από την OnePlus μόνο αν γίνει αγορά από το site  της OnePlus ( αν τη χρειαστείς στέλνουν κούριερ να παραλάβει από το σπίτι σου και στο επιστρέφουν επίσης σπίτι σου ξανά με κούριερ)

Τιμολόγιο δεν έχει 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πολυ θετικο που η εταιρεια εδρασε αμεσα χωρις να αρχισει τα μα μου σου ξου(βεβαια προφανως δεν ειναι οτι το καλυτερο οταν το διαβαζει ενας αγοραστης)και αναγνωρισε το προβλημα(ε apple? γκουχου γκουχου)

Βεβαια απο το γειτονικο myphone οπως και εδω δεν θυμαμαι να πετυχα εστω και ενα ατομο το οποιο να επιβεβαιωσε το παραπανω,αλλα καλα εκαναν και εκλεισαν τις πληρωμες μεσω καρτας για τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...