Προς το περιεχόμενο

Τζακαδες Αθηνα


nikif28

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!

 

Ενδιαφερομαι να μετατρεψω ενα παλιο τζακι με πυροτουβλα σε ενεργειακο.

Μετα απο αρκετο ψαξιμο, πιο πολυ πελαγωσα παρα κατεληξα σε καποιο τεχνιτη.

 

Θα μπορουσε καποιος που εμεινε ευχαριστημενος να μου συστησει ενα τεχνιτη που να δραστηριοποιειται στην Αθηνα;

 

Θεωρω ευλογο οτι η φημη των τζακαδων που κανουν καλη δουλεια αξιζει να διαδιδεται.

 

Ευχαριστω

 

ΥΓ. Αν καποιος επιθυμει μπορει να μου στειλει και με πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά βάσει της μηχανολογικής μελέτης που λογικά θα υπάρχει στην άδεια οικοδομής , δές τι ανάγκη έχει η κατοικία , ώστε να πάρεις το σωστό σε ισχύ KW και να μην εμπιστευτεις τον έμπορο.

Έπειτα ψάξε για μάρκες και αξιολογήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις καταλήξει σε τζάκι σημαίνει ότι θα πάρεις έτοιμο - προκάτ .

Άρα το μόνο που θα κάνει ο μάστορας είναι να το τοποθετήσει στην θέση του και να βάλει την καμινάδα .

Δεν χρειάζεσαι κάποιον "τζακά" από τους παλιούς (αυτοί χτίζαν μόνοι τους το τζάκι ).

Βρες κάποιον μέσο  του μαγαζιού που το αγόρασες , για να μην σου λέει μετά το μαγαζί (για ότι πιθανός δεν πάει καλά ) ότι φταίει ο μάστορας .

Το μόνο που κατά την γνώμη μου πρέπει να προσέξεις είναι στην καμινάδα . Δηλαδή όχι πολλές γωνίες  , ιδανικά καθόλου γωνίες ,

και η καμινάδα να είναι ανοξείδωτη όχι ελικοειδής αλλά ευθύγραμμη και ΜΟΝΩΜΕΝΗ  , και στις σωστές αποστάσεις και ύψος από τα εμπόδια που βρίσκονται τριγύρω της . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καλη εμπειρια απο τα συνεργεια που συνεργαζονται με τα μαγαζια.

 

Ψαχνω καποιον που να μπορει να αναλαβει την τοποθετηση- αντικατασταση της παλιας εστιας καθως και την επενδυση της καμιναδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...