Προς το περιεχόμενο

Πινακιδες σημανσης


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτρεπεται η τοποθετηση πινακιδων που να κατευθυνουν σε ενα κτιριο ουσιαστικα χωρις οδο που ειναι κοινου ενδιαφεροντος και οχι μαγαζι ή ατομικη επιχειρηση ?

 

Ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιαδήποτε πινακίδα είναι παράνομη, εκτός απο αυτές της οδοσήμανσης.

Και για να μην είμαι απόλυτος, βάζω ένα "πιθανώς", απλά και μόνο επειδή βαριέμαι να ψάξω τη σχετική νομοθεσία και τις όποιες αναθεωρήσεις της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω αλλα μερικες φορες ειναι αναγκαιες για διευκοληνση καποιων που θελον να  πανε καπου και δεν μιλαω για ταβερνες κλπ αλλα κατι γενικοτερου ενδιαφεροντος εξυπηρετησης πολιτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρόκειται για δημόσια υπηρεσία, μπορεί να τοποθετηθεί πινακίδα αλλά όχι αυθαίρετα.

Χρειάζεται εμπλοκή της τεχνικής υπηρεσίας του οικείου δήμου και πιθανώς και απόφαση δημοτικού συμβουλίου.

Επειδή όμως οι νόμιμες διαδικασίες είναι χρονοβόρες και ψυχοφθόρες, πρακτικά δεν ασχολείται κανείς και απλά πάνε και βάζουν μια ταμπέλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρόκειται για δημόσια υπηρεσία, μπορεί να τοποθετηθεί πινακίδα αλλά όχι αυθαίρετα.

Χρειάζεται εμπλοκή της τεχνικής υπηρεσίας του οικείου δήμου και πιθανώς και απόφαση δημοτικού συμβουλίου.

Επειδή όμως οι νόμιμες διαδικασίες είναι χρονοβόρες και ψυχοφθόρες, πρακτικά δεν ασχολείται κανείς και απλά πάνε και βάζουν μια ταμπέλα.

 

Καπως ετσι ειναι και για να τηην βρεις ουτε με gps αφου η διευθυνση ειναι Χο χλμ ΕΟ Αθηνων Λαμιας και ειναι και λαθος.

 

Κτιριο ΔΕΔΔΗΕ στη μεση του ...Κακο ειναι να μπουν πινακιδες να οδηγουν εκει αφου δεν υπαρχει ονομα δρομου ?

 

Η φωτο απο google earth και ειναι παλια .

post-40980-0-88858800-1510944122_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάρα πολύ απλό, θα το καταχωρίσετε στο google maps και όσοι παίρνουν τηλέφωνο για οδηγίες θα τους λετε να το δουν από εκεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει 1000% πινακιδες που οδηγουν στη συγκεκριμενη υπηρεσια με το σημα πανω,οπως και πιο παλια στην επαρχια με πινακιδες για την δεη.Τωρα αν ειναι παρανομο νομιμο δεν ξερω.Κανε μια ερωτηση σε αρμοδια υπηρεσια παντως.Δεν εχω ιδεα ποια ειναι,ισως το υπουργειο υποδομων και μεταφορων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάρα πολύ απλό, θα το καταχωρίσετε στο google maps και όσοι παίρνουν τηλέφωνο για οδηγίες θα τους λετε να το δουν από εκεί.

 

Πως μπορει να γινει αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρίσκεις στο χάρτη, δεξί κλικ, προσθέστε ένα μέρος που λείπει. Μετά γράφεις τι είναι, τι ώρες λειτουργεί, βάζεις φωτογραφίες κλπ. Πρέπει να συνδεθείς για να το κάνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρίσκεις στο χάρτη, δεξί κλικ, προσθέστε ένα μέρος που λείπει. Μετά γράφεις τι είναι, τι ώρες λειτουργεί, βάζεις φωτογραφίες κλπ. Πρέπει να συνδεθείς για να το κάνεις.

 

Συνδεθηκα κανω δεξι κλικ στο κτιριο αλλα δεν μου δινει τετοια δυνατοτητα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη αυτά τα κτίρια της ΔΕΔΔΗΕ στη μέση του πουθενά τα βάζετε και χωρίς πινακίδες να μας παιδεύετε.

 

Έψαχνα πριν μήνες του Κορωπίου (κάπου ανάμεσα Κορωπί Μαρκόπουλο) ήμουν δίπλα και δεν το έβλεπα.

Ούτε πινακίδες στο δρόμο ούτε τίποτε.Ευτυχώς βρήκα κάποιον και μου το έδειξε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη αυτά τα κτίρια της ΔΕΔΔΗΕ στη μέση του πουθενά τα βάζετε και χωρίς πινακίδες να μας παιδεύετε.

 

Έψαχνα πριν μήνες του Κορωπίου (κάπου ανάμεσα Κορωπί Μαρκόπουλο) ήμουν δίπλα και δεν το έβλεπα.

Ούτε πινακίδες στο δρόμο ούτε τίποτε.Ευτυχώς βρήκα κάποιον και μου το έδειξε. :P

 

 

Φιλε μου δεν ειναι αποφασεις απλων εργαζομενων οπως εγω ....Καταλαβαινεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...