Προς το περιεχόμενο

Cosmote Fiber: Τα πρώτα πακέτα Double Play με συνδέσεις οπτικής ίνας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τιμές είναι για γέλια και κλάματα. Μόνο η WIND θα μας σώσει από τι φαίνεται πάλι, αν βάλουν 100αρα στα 35-40€ αγοράζω διαφορετικά μένω με την 50αρα της WIND που τα πιάνω τα 47 και πληρώνω μόνο 24,5€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 295
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση κρίσεω και marketing ίσως ... γράφει

 

Internet έως 30 Mbps, με εγγύηση , τι σημαίνει το εγγύηση δηλαδή αν δεν ειναι 30 θα πληρώσεις για λιγότερα ?

 

Γιατι αν ενοεί εγγύηση οτι θα εχεις σίγουρα 30 mbps γιατι και το εως 30 mbps ??

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

COSMOTE Fiber έως 50 Mbps

Μη διαθέσιμο στην περιοχή σου. Μάθε περισσότερα για εναλλακτικές επιλογές.

Μάθε Περισσότερα

COSMOTE Fiber έως 30 Mbps

Μη διαθέσιμο στην περιοχή σου. Μάθε περισσότερα για εναλλακτικές επιλογές.

Μάθε Περισσότερα

 

Στην περιοχή στην Ελλάδα που μένουν οι δικοί μου! Ενώ πριν 10 μέρες δίναν 30 vdsl(έχουν ήδη 30αρα, προλάβανε!) και τους είπαν ότι βάλανε το καφάο οι τεχνικοί που πήγαν να μετρήσουν την βδομάδα που μας πέρασε και θα είναι άμεσα έτοιμο. Καραγκιοζιλίκια.... and the stones laughing!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα χωρια παντως απολαμβανουμε 50/30 πλεον. Με 35ευρω. Τωρα γιατι δωσαν τοσο απλοουντ, μαλλον περιμενουν να γινουμε ολοι τσοπανογιουτιουμπερς.

Δεν μας χαλαει καθολου βεβαια!

Τι έχω χάσει ρε πατριώτη? δώσε καμία λεπτομέρεια. Ποιο πακέτο είναι αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Ηράκλειο Κρήτης πιάνω 150mbps εδώ και χρόνια με δορυφόρο . Και δίνω μόνο 200 ευρώ το χρόνο .

Πες μας ποια υπηρεσία είναι για να κάνω άμεσα αίτηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση κρίσεω και marketing ίσως ... γράφει

 

Internet έως 30 Mbps, με εγγύηση , τι σημαίνει το εγγύηση δηλαδή αν δεν ειναι 30 θα πληρώσεις για λιγότερα ?

 

Γιατι αν ενοεί εγγύηση οτι θα εχεις σίγουρα 30 mbps γιατι και το εως 30 mbps ??

 

Απο τη σελιδα της cosmote

 

 

Τι είναι η Εγγύηση Πραγματικής Ταχύτητας

 
Για πρώτη φορά, μπορείς να γνωρίζεις ποια θα είναι η πραγματική ταχύτητα της σύνδεσής σου πριν την αγοράσεις, αφού ένας εξειδικευμένος εκπρόσωπός μας θα σε ενημερώσει στα καταστήματά μας, στο 13888 ή στο cosmote.gr, για τις εγγυημένα υψηλές ταχύτητες -από τη χαμηλότερη έως και την υψηλότερη- που θα έχεις στο σπίτι ή την επιχείρησή σου, πριν αποφασίσεις ποιο πρόγραμμα ταιριάζει στις ανάγκες σου. Στην περίπτωση που υπάρχει απόκλιση μεταξύ της ταχύτητας που θα δεις τελικά στο router σου και σε αυτήν της Εγγύησης Πραγματικής Ταχύτητας, τότε μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας στο 13888 κι εμείς θα κάνουμε κάθε δυνατή προσπάθεια να βελτιώσουμε την ταχύτητά σου. Εάν δεν μείνεις ικανοποιημένος, θα μπορείς να μεταβείς στο πρόγραμμα της αμέσως μικρότερης ταχύτητας, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ζωη τραγικο το ιντερνετ σε αυτη την χωρα, οταν σε αλλες ευρωπαικες χωρες που θεωρουμε υποαναπτυκτες εχουν και καλυτερες τιμες και καλυτερες ταχυτητες, αλλα ετσι ειναι αυτα

 

Βέβαια, στην Ρουμανία για παράδειγμα το Fiber to Home είναι πολύ φτηνό.

 

Βέβαια βγαίνεις έξω από το σπίτι σου και βλέπεις αυτό:

 

Romania_Fiber.jpg

imageupload

Romania_Fiber.jpg?dl=0

 

Με τέτοιο κόστος υποδομής, λογικό. 

 

Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να έχω φτηνό internet με τέτοια υποδομή.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο που με ενδιαφερει σαν ειδηση  ειναι το vectoring  ζω για την στιγμη που θα εχω 200αρα .3ημερο παρτυ θα κανω .

Για την vdsl  και την εμπορικη μετανομασια αδιαφορο μου ειναι .Θεωρω δεδομενο πως ειναι θεμα  χρονου οσοι δεν εχουν ακομα εστω και αν ταλαιπωρηθηκαν πολυ και περιμενουν χρονια .

Η μεγαλη ειδηση ειναι η παροχη 100 και 200 ,ταχυτητες αστρονομικες για τα Ελληνικα δεδομενα .

Τωρα οσοι ειναι τυχεροι και εχουν αυτες τις  πολυ μικρες εταιριες που δινουν  οπτικη σε 4 οικοδομικα τετραγωνα νομιζω πως ειναι αναξιο λογου να το συζητησουμε .

Οι τιμες και στην vdsl   και στο vectoring  ειναι λογικες και  αναμενομενες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη σελιδα της cosmote

Τι είναι η Εγγύηση Πραγματικής Ταχύτητας

 
Για πρώτη φορά, μπορείς να γνωρίζεις ποια θα είναι η πραγματική ταχύτητα της σύνδεσής σου πριν την αγοράσεις, αφού ένας εξειδικευμένος εκπρόσωπός μας θα σε ενημερώσει στα καταστήματά μας, στο 13888 ή στο cosmote.gr, για τις εγγυημένα υψηλές ταχύτητες -από τη χαμηλότερη έως και την υψηλότερη- που θα έχεις στο σπίτι ή την επιχείρησή σου, πριν αποφασίσεις ποιο πρόγραμμα ταιριάζει στις ανάγκες σου. Στην περίπτωση που υπάρχει απόκλιση μεταξύ της ταχύτητας που θα δεις τελικά στο router σου και σε αυτήν της Εγγύησης Πραγματικής Ταχύτητας, τότε μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας στο 13888 κι εμείς θα κάνουμε κάθε δυνατή προσπάθεια να βελτιώσουμε την ταχύτητά σου. Εάν δεν μείνεις ικανοποιημένος, θα μπορείς να μεταβείς στο πρόγραμμα της αμέσως μικρότερης ταχύτητας, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

 

Άρα μούφα η εγγύηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο που με ενδιαφερει σαν ειδηση  ειναι το vectoring  ζω για την στιγμη που θα εχω 200αρα .Για την vdsl  και την εμπορικη μετανομασια αδιαφορο μου ειναι .Θεωρω δεδομενο πως ειναι θεμα  χρονου οσοι δεν εχουν ακομα εστω και αν ταλαιπωρηθηκαν πολυ και περιμενουν χρονια .

Η μεγαλη ειδηση ειναι η παροχη 100 και 200 ταχυτητες αστρονομικες για τα Ελληνικα δεδομενα .

Τωρα οσοι ειναι τυχεροι και εχουν αυτες τις  πολυ μικρες εταιριες που δινουν  οπτικη σε 4 οικοδομικα τετραγωνα νομιζω πως ειναι αναξιο λογου να το συζητησουμε .

Οι τιμες και στην vdsl   και στο vectoring  ειναι λογικες και  αναμενομενες .

Αν κρίνω από τις ταχύτητες που έχω βιώσει στο εξωτερικό, τα 100 και ακόμα περισσότερο τα 200 Mbps, έχουν μεγάλη διαφορά από την 50άρα vdsl σύνδεση που "απολαμβάνουμε" στη χώρα μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνω από τις ταχύτητες που έχω βιώσει στο εξωτερικό, τα 100 και ακόμα περισσότερο τα 200 Mbps, έχουν μεγάλη διαφορά από την 50άρα vdsl σύνδεση που "απολαμβάνουμε" στη χώρα μας.

Και εγω ετσι ξερω ,αλλο ιντερνετ ειναι ,τελειως διαφορετικη εμπειρια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα ε τον κλέφτη τον ΟΤΕ. Στις Σέρρες έχουμε με την Optiland οπτική ίνα μέχρι το σπίτι μέσα στο ρούτερ...100up/100down με απεριόριστα σταθερα και 2 ωρες κινητά στα 34 ευρώ! Και αυτοί για ούτε καν μεχρι το κτίριο ζητάνε 50αρια και με τραγικό upload!! χαχαχαχαχα

Έψαχνα πώς στο δ@#@ο λεγόταν η εταιρία εδώ και καιρό.Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στο Βελγιο που ξερω που χρησιμοποιουν και το καλωδιακο δικτυο τηλεορασης για να δωσουν ιντερνετ(200αρι) + TV(130 καναλια) + απεριοριστο τηλεφωνο, χρεωνουν 59€.

 

Ενταξει για ελλαδα καλη κινηση ειναι αν και το vdsl επρεπε να ειναι ηδη το standard και να μην ερχεται ως επιπλεον χρεωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...