Προς το περιεχόμενο

Εθνική ομάδα μπάσκετ


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, rus είπε

:lol::lol:

6 ποστς μεσα σε μια ωρα για να γραψεις το πονο σου για τους μπουκηδες...

Ειδες τι ειπε ο Aco χτες, ότι η Ελλας είναι μια από τις τρεις χωρες των μεταλλιων. Ολοι οσοι ασχολούνται με το μπάσκετ αυτό ελεγαν. Ομοιως εβγαλαν αποδοσεις οι μπουκηδες, αντι λοιπον να τους λοιδωρεις αν επεσαν εξω γιατι δεν παιζεις να κονομήσεις?

Την χαζή λογική την δική σου κοροϊδεύω δεν έχω κανένα πόνο με τους μπούκηδες...για δώσε μας άρχοντα νέες προβλέψεις τώρα έτσι όπως έγιναν σκούρα τα πράγματα...τι λένε οι μπούκηδες; Βρε δεν παρατάς τους απατεώνες να δεις κανονικά, πραγματικά λίγο μπασκετάκι λέω εγώ; Θα το απολαύσεις πολύ καλύτερα έτσι...στο έχω ξαναπεί και USA - Angola να παίζουν, εγώ στοίχημα δεν παίζω ποτέ...ποτέ. Και μην πεις ότι στα λέω τώρα...από πριν έλεγα 8άδα επιτυχία...4άδα υπέρβαση...φάε τώρα μετάλιο στη μάπα να ευχαριστηθείς...σαν να μου φαίνεται 8άδα υπέρβαση έγινε τελικά! 😂

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, G.TH. είπε

Ο Στεργάκος δεν ήταν Έλληνας ούτε είχε κάποιον πρόγονο, Δαυίδ λέγεται, μαντέψτε την καταγωγή του. Εξαγοράστηκε καθαρά.
Κατά τα άλλα, καλό το παραμύθι ότι ο Καλάθης πήρε διαβατήριο για να μην μετράει σαν ξένος στον Παναθηναικό, αλλά δεν έχει δράκο. Ο Καλάθης είχε παίξει στην Εθνική πολύ πριν γίνει επαγγελματίας

David Nelson, Ιρλανδοεβραιος. 

Ο "Φίλαθλος" μέχρι τέλους, αρνούνταν να τον γράψει Στεργακο, πάντα Νέλσον τον έγραφε. Έγινε Ελληνας μέσω μιας βεβαίωσης ορθόδοξου ιερέα της περιοχής του. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, rus είπε

:lol::lol:

6 ποστς μεσα σε μια ωρα για να γραψεις το πονο σου για τους μπουκηδες...

Ειδες τι ειπε ο Aco χτες, ότι η Ελλας είναι μια από τις τρεις χωρες των μεταλλιων. Ολοι οσοι ασχολούνται με το μπάσκετ αυτό ελεγαν. Ομοιως εβγαλαν αποδοσεις οι μπουκηδες, αντι λοιπον να τους λοιδωρεις αν επεσαν εξω γιατι δεν παιζεις να κονομήσεις?

Δεν εχει νοημα να λοιδωρουσουμε αυτους που σου τρωνε τα λεφτα πρωι-μεσημερι-βραδυ. Αν τρωγανε τα δικα μου ισως να τους λοιδωρουσα.

Επισης, βρε ταλαιπωρε, πας τωρα να κανεις τον ισαποστασακια απο τους μπουκηδες, με ποστς τυπου "μα εγω δεν ειπα οτι τα φαβορι χτιζονται απο μπουκηδες και fiba power rankings",  ή "τι μου λετε για τους μπουκηδες;". Και καλα κανεις, μια που βλεπεις τον κουβα να ερχεται σαν φορτωμενο καναντέρ πλεον.

Αλλα, γινεται να ξεχαστουν τα ελαφρως πιο παλια σου ποστ; Εμ, δε γινεται. Ειδικα οταν καποιοι σου γραφαν μπασκετικα επιχειρηματα και απαντουσες "ναι αλλα οι μπουκηδες λενε οτι...". Οποτε καλα το πας για κωλοτουμπα τωρα, αλλα νατα, υπαρχουν, οταν ελεγες οτι ειμαστε φαβορι για μεγαλα πραγματα λογω μπουκηδων αλλα και "ΕΠΙΣΗΜΩΣ" απο τα... Fiba power rankings :lol:

Capture.JPG.158f4c0e455df4918f2e8aa145fad01e.JPG

Capture1.JPG.011340bf73957dbfcdf0c810feb7b139.JPG

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ilos είπε

Βασικά επειδή βλέπω πολλούς να γράφετε για επιστροφή Γιαννάκη, κάτι παίζει να ισχύει αλλά όχι στο πόστο που νομίζεται και οι εξελίξεις θα είναι μετά το παγκόσμιο. Όποιος γνωρίζει με ποιον συναντήθηκε πρόσφατα θα το πιάσε το υπονοούμενο.

 

χμ χλωμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο ειναι οτι δεν υπαρχει θεμα ποιοτητας παικτων αλλα μονο θεμα προπονητη-συστηματος.

Οποτε με διορθωση αυτου μπορουμε να νικησουνε και την team usa και να παρουμε το χρυσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν φύγει ο πρόεδρος μουμια και μαζι του όλο το σάπιο σύστημα, τότε θα έχουμε υγεία ως οργανισμός κι έτσι ελπίδες.

Τότε θα μπουν μέσα Έλληνες legends του μπάσκετ, ο Γκάλης, ο Γιαννάκης, ο Διαμαντιδης κι αργότερα κι ο Σπανούλης αλλά κι ο Ζήσης που αξίζει θέση. Και θα χουμε τους σωστούς ανθρώπους στις σωστές θέσεις, μ έναν κανονικό προπονητή. 

Τώρα το πολύ ο Σκουρτοπουλος να γίνει Φραγκιάς. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Δεν εχει νοημα να λοιδωρουσουμε αυτους που σου τρωνε τα λεφτα πρωι-μεσημερι-βραδυ. Αν τρωγανε τα δικα μου ισως να τους λοιδωρουσα.

Επισης, βρε ταλαιπωρε, πας τωρα να κανεις τον ισαποστασακια απο τους μπουκηδες, με ποστς τυπου "μα εγω δεν ειπα οτι τα φαβορι χτιζονται απο μπουκηδες και fiba power rankings",  ή "τι μου λετε για τους μπουκηδες;". Και καλα κανεις, μια που βλεπεις τον κουβα να ερχεται σαν φορτωμενο καναντέρ πλεον.

Αλλα, γινεται να ξεχαστουν τα ελαφρως πιο παλια σου ποστ; Εμ, δε γινεται. Ειδικα οταν καποιοι σου γραφαν μπασκετικα επιχειρηματα και απαντουσες "ναι αλλα οι μπουκηδες λενε οτι...". Οποτε καλα το πας για κωλοτουμπα τωρα, αλλα νατα, υπαρχουν, οταν ελεγες οτι ειμαστε φαβορι για μεγαλα πραγματα λογω μπουκηδων αλλα και "ΕΠΙΣΗΜΩΣ" απο τα... Fiba power rankings :lol:

Εχω να παιξω χρονια στοιχημα. Στον συναδελφο σου απευθυνθηκα, οχι σε σενα.

Ξανα σου λεω να μη βαζεις λογια στο στομα μου, αυτό που ειπα είναι οτι οι αγωνες και τα αποτελεσματα βγαινουν στα παρκε.

Κωλοτουμπες κανεις εσυ, όταν πχ. βριζεις τον Καλαθη, μετα λες "εγω ποτε δεν τον βριζω" και μετα τον αποκαλεις "κατσαπλια"... Για τους μπουκηδες τα ειπαμε, αν διαφωνεις να τους συστησεις τις δικες σου αποδοσεις, αν διαφωνεις με τα power rankings της fiba να της πεις να μη τα βγαζει. 

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιστροφή του Γιαννάκη θα γίνει με πανηγυρικό τρόπο, μόνο οταν θα αποχωρήσει απο τη θέση που ειναι δεμένος ο πρόεδρος-οπαδός. Ως τότε ούτε Γκάληδες, ούτε Γιαννάκηδες να μην ονειρευόμαστε. Καναν Διαμαντίδη, Αλβέρτη μπορεί σε κάποια χαμηλή θέση (ειπαμε μη του πάρει και τη δόξα). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Την χαζή λογική την δική σου κοροϊδεύω δεν έχω κανένα πόνο με τους μπούκηδες...για δώσε μας άρχοντα νέες προβλέψεις τώρα έτσι όπως έγιναν σκούρα τα πράγματα...τι λένε οι μπούκηδες; Βρε δεν παρατάς τους απατεώνες να δεις κανονικά, πραγματικά λίγο μπασκετάκι λέω εγώ; Θα το απολαύσεις πολύ καλύτερα έτσι...στο έχω ξαναπεί και USA - Angola να παίζουν, εγώ στοίχημα δεν παίζω ποτέ...ποτέ. Και μην πεις ότι στα λέω τώρα...από πριν έλεγα 8άδα επιτυχία...4άδα υπέρβαση...φάε τώρα μετάλιο στη μάπα να ευχαριστηθείς...σαν να μου φαίνεται 8άδα υπέρβαση έγινε τελικά! 😂

Τη δικη μου λογικη στην ειπα δυο φορες: τα φαβορι μενει να αποδειξουν οτι οντως είναι στα γήπεδα. Τι εννοεις απατεωνες? Στηνουν τα ματς? μηπως εβαλαν την Ελλαδα να χασει? Μια χαρα απολαμβανω εγω το μπασκετακι, εσυ που απαξιωνεις συνεχως τηνομαδα μας δε το απολαμβανεις, το κομπλεξ κανει κακο. Το αν θα παρουμε μεταλλιο ή οχι θα φανει, μη βιαζεσαι να χαρεις...

Να λοιπον και το τωρινο συγκεντρωτικο των στοιχηματων, η Ελλας είναι πλεον 5ο φαβορι

4-9-19.png

9 ώρες πριν, alekan77 είπε

David Nelson, Ιρλανδοεβραιος. 

Ο "Φίλαθλος" μέχρι τέλους, αρνούνταν να τον γράψει Στεργακο, πάντα Νέλσον τον έγραφε. Έγινε Ελληνας μέσω μιας βεβαίωσης ορθόδοξου ιερέα της περιοχής του. 

Δηλαδη οποιος εχει καταγωγη από άλλη περιοχη απαγορευεται να παρει την ελληνικη υπηκοοτητα?

11 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Η επιστροφή του Γιαννάκη θα γίνει με πανηγυρικό τρόπο, μόνο οταν θα αποχωρήσει απο τη θέση που ειναι δεμένος ο πρόεδρος-οπαδός. Ως τότε ούτε Γκάληδες, ούτε Γιαννάκηδες να μην ονειρευόμαστε.

Ο Γκαλης εχει πει ότι δεν ασχολειται με την προπονητικη.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, rus είπε

Τη δικη μου λογικη στην ειπα δυο φορες: τα φαβορι μενει να αποδειξουν οτι οντως είναι στα γήπεδα. Τι εννοεις απατεωνες? Στηνουν τα ματς? μηπως εβαλαν την Ελλαδα να χασει? Μια χαρα απολαμβανω εγω το μπασκετακι, εσυ που απαξιωνεις συνεχως τηνομαδα μας δε το απολαμβανεις, το κομπλεξ κανει κακο. Το αν θα παρουμε μεταλλιο ή οχι θα φανει, μη βιαζεσαι να χαρεις...

Να λοιπον και το τωρινο συγκεντρωτικο των στοιχηματων, η Ελλας είναι πλεον 5ο φαβορι

4-9-19.png

Δηλαδη οποιος εχει καταγωγη από άλλη περιοχη απαγορευεται να παρει την ελληνικη υπηκοοτητα?

Ο Γκαλης εχει πει ότι δεν ασχολειται με την προπονητικη.

Συγκεντρώσου βρε, οποίος δεν θεωρεί ότι η ομάδα μας είναι για μετάλιο την απαξιώνει δηλαδή; Σοβαρός είσαι; Δεν πετάω στα σύννεφα ότι είναι η 4άδα τόσο κοντά όσο λέγατε. Αυτό απλά.... Τα περί κόμπλεξ και τα υπόλοιπα πες τα στον πάγκο στο παζάρι αν πας...8αδα επιτυχία. 4αδα υπέρβαση... Αυτό λέω από την αρχή, η απαξίωση είναι στο ότι δεν ονειρεύομαι μετάλιο; Σοβαρέψου πρώτα που για να κρίνεις δυναμικότητα ομάδας κοιτάς τους μπουκηδες... Άντε σε παρακαλώ. Ορατότης μηδέν... Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι ακόμη είμαστε 5ο φαβορί;;;; Ονειρεύεσαι ξυπνιος;;;

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Συγκεντρώσου βρε, οποίος δεν θεωρεί ότι η ομάδα μας είναι για μετάλιο την απαξιώνει δηλαδή; Σοβαρός είσαι; Δεν πετάω στα σύννεφα ότι είναι η 4άδα τόσο κοντά όσο λέγατε. Αυτό απλά.... Τα περί κόμπλεξ και τα υπόλοιπα πες τα στον πάγκο στο παζάρι αν πας...8αδα επιτυχία. 4αδα υπέρβαση... Αυτό λέω από την αρχή, η απαξίωση είναι στο ότι δεν ονειρεύομαι μετάλιο; Σοβαρέψου πρώτα που για να κρίνεις δυναμικότητα ομάδας κοιτάς τους μπουκηδες... Άντε σε παρακαλώ. Ορατότης μηδέν... Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι ακόμη είμαστε 5ο φαβορί;;;; Ονειρεύεσαι ξυπνιος;;;

Oχι, την απαξιωνει οποιος συνεχως ποσταρει απαξιωτικα γιαυτην ή βγαζει τους παιχτες ανικανους. Ειπαμε, ολοι οσοι ασχολουνται με το μπάσκετ αυτό λεγανε, οτι η Ελλας ειναι στα μεταλλια. Προχτες το ειπε και ο Αco, είναι ολοι τους μουρλοι και ασχετοι ενώ εσυ ξερεις καλυτερα?... Καποιοι την εχετε δει θεοι και υπερανω ολων:lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, G.TH. είπε

Κατά τα άλλα, καλό το παραμύθι ότι ο Καλάθης πήρε διαβατήριο για να μην μετράει σαν ξένος στον Παναθηναικό, αλλά δεν έχει δράκο. Ο Καλάθης είχε παίξει στην Εθνική πολύ πριν γίνει επαγγελματίας

Ισχύει. Ο Καλάθης έπαιξε πρώτη φορά στο Ευρωμπάσκετ Εφήβων το 2008 ενώ στον Παναθηναϊκό ήρθε το καλοκαίρι του 2009.

11 ώρες πριν, G.TH. είπε

Ο Στεργάκος δεν ήταν Έλληνας ούτε είχε κάποιον πρόγονο, Δαυίδ λέγεται, μαντέψτε την καταγωγή του. Εξαγοράστηκε καθαρά.

Ισχύει επίσης. Χρειάστηκε να φτάσει 31 χρονών μέχρι να παίξει στην Εθνική σε επίσημο ματς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που βλέπω είναι ότι όλα τα ψαροχώρια έχουν παίκτες που μπορούν να σουτάρουν σταθερά, ειδικά μετά απο σκρίν και τρίπλα. Αυστραλία, Τσεχία, Κορέα, Κινα, κτλ. Εμείς τόσα χρόνια τι στο διάολο κάνουμε όσον αφορά το development των παικτών; Γιατί επιτέλους δεν μπορούμε να ξεφύγουμε από το προπονητοκεντρικό σύστημα, το οποίο ναι μεν έφερε τίτλους και τεράστιες επιτυχίες, αλλά τα τελευταία χρόνια μας έχει πάει στον πάτο σε εθνικό και συλλογικό επίπεδο, και να προχωρήσουμε σε συστήματα που θα δίνουν έμφαση σε ατομική, και δή στην επιθετική ανάπτυξη του παίκτη; (μέχρι και οι Τούρκοι το μυρίστηκαν και να τα project που βγάζουν συνεχώς).

Στο κάτω-κάτω αν δεν έχουμε διάθεση για κάτι τέτοιο, γιατί δεν δίνουμε διαβατήριο σε 1-2 αμερικανούς όπως κάνουν πολλοί, να κάνουμε τη δουλειά μας;

Επεξ/σία από Tilemaxx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, j2k είπε

Το καλο ειναι οτι δεν υπαρχει θεμα ποιοτητας παικτων αλλα μονο θεμα προπονητη-συστηματος.

Οποτε με διορθωση αυτου μπορουμε να νικησουνε και την team usa και να παρουμε το χρυσο.

Ποιο χρυσο? Στον υπνο μας?
Ευκολα λεμε με διορθωση αυτου αλλά το εχουμε πει παρα πολλες φορες στο παρελθον αλλά ελα που δεν διορθωνεται.....
Απο την αλλη εχει και αλλες ομαδες που εχουν ποιοτικοτατους παικτες δεν ειμαστε μόνο εμεις.

Επεξ/σία από PostHelper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...