Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 βρίσκονται τώρα σε 600 εκατομμύρια υπολογιστές και συσκευές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Παίδες καλά όλα αυτά αλλά δουλειά έτσι δεν γίνεται.Στείλτε εδώ https://support.microsoft.com/en-hk/help/27932/windows-10-send-us-feedback μπας και καταφέρουμε να αλλάξουμε κάτι.

ps.Έτος 2017 και είμαστε με συνδέσεις 5-12 mbps.To πρόβλημα δεν είναι μόνο τα windows αλλά και οι πάροχοι μας.Στο Ηνωμένο Βασίλειο απαγορεύτηκε σε  isps η διαφήμιση των συνδέσεων με το "έως" τόσα mpbs.Πρέπει να γίνει και σε εμάς αλλά που..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νούμερα είναι μαγειρεμένα απο την Micro$oft... Έχουν πολύ δρόμο ακόμα τα 10αρια για να πλησιάσουν τα XP σε επίπεδο αποδοχής, απόδοσης, ασφάλειας, προστασίας προσωπικών δεδομένων, αξιοπιστίας, καλαισθησίας, λειτουργικότητας, συμβατότητας και ταχύτητας. Όταν το καταφέρουν το συζητάμε. Μέχρι τοτε, XP με απενεργοποιημένα τα αυτόματα update και άγιος ο Θεος!

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@federer Καλα ολα που λες και τα δεχομαι ως αποψη σου, αλλα ασφαλεια τα xp? ΚΑΛΑΙΣΘΗΣΙΑ; Σοβαρα τωρα; Καλαισθησια;

you-must-be-new-here-willy-wonka.jpg

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows ήταν όμως και κινητά που πολλούς μας βόλευαν και ήταν εργαλεία δουλειάς και με τις επιλογές της η Microsoft τα έστειλε στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Γιατί να μην έχω πλεον δικαίωμα επιλογής στα κινητά λειτουργικού και να είμαι αναγκασμένος να αγοράζω android?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους έφαγαν τα κινητά, διαφορετικά, το δις θα το είχαν πιάσει. Τώρα τα περί κατασκοπείας, φακελώματος κτλ  δείξτε μου έναν που δεν το κάνει. Κατά τ' άλλα, το καλό λειτουργικό είναι αυτό που κάνεις καλά την δουλεία σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν τα Windows εχουν και ειχαν προβλήματα είναι δεδομενο, όπως δεδομενο είναι ότι αυτή την στιγμη για πολους λογους το μεγαλο ποσοστο αυτά θελουν και εχουν.

 

Τωρα να καποιος θελει Linux και σταθεροτητα ,πολύ ευχαρίστως ας ερθει στο κοσμο τις ασυμβατότητας ....  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα υπάρχει η δωρεάν αναβάθμιση μέσω accessibility.

https://www.microsoft.com/el-gr/accessibility/windows10upgrade

 

Το θέμα είναι εμείς που τα έχουμε από το θείο τα 7, μπορούμε να τα πάρουμε από κάπου free τα original?

ναι με 20 ευρώ παίρνεις κλειδί ΟΕΜ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θετικό είναι ότι έχει πακέτα αναβαθμίσεων για όλους τους χρήστες, έχει υποστήριξη, είχε δωρεάν αναβάμθιση από τα 7αρια στα 10άρια και αυτό είναι πολύ θετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 15 χρόνια 120+ δις. για R&D

Τραβάτε σε καμιά σπηλιά να κάνετε ls -ltr τζαμπατζήδες τσομπάνηδες.

 

Πηγη

https://www.statista.com/statistics/267806/expenditure-on-research-and-development-by-the-microsoft-corporation/

 

ubuntu-9-10-kernel-problem.png

 

AMD-Ryzen-Crash-With-CentOS-Installer.jp

 

linux-guru-bugs.jpg

 

svomK.png

Επεξ/σία από damako3
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οι περισσότεροι μπορούν να καταλάβουν ότι τα 10αρια είναι ίδια με τα 7 εκτός από ένα πιο "φιλικό frontend" (δε νομίζω για εμένα) για πιο διαχειριστικές διεργασίες και φυσικά μαζί με όλα τα άλλα καλούδια (βλέπε monitoring). Αλλά δεν μπορείς να μείνεις σε ένα εξαιρετικό λογισμικό όπως τα Windows 7, που είναι εξαιρετικό, γιατί σε λίγα χρόνια θα είναι και αυτό παλιό!

 

Από την άλλη, σκεφτείτε σε πόσες περιπτώσεις έχετγε κάνει υποχωρήσεις σε θέμετα προσωπικών δεδομένων. Είμαι σίγουρος πολλές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...