Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 βρίσκονται τώρα σε 600 εκατομμύρια υπολογιστές και συσκευές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ντάξει ρε παιδιά λινουξακι και άγιος ο θεος οκ το ειπατε μια το ειπατε δυο το λετε 20 χρονια τωρα, εντάξει ειμαστε τα προβατα εμεις είδατε το άγιο φως μπραβο 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ακόμα υπάρχει η δωρεάν αναβάθμιση μέσω accessibility.

https://www.microsoft.com/el-gr/accessibility/windows10upgrade

 

Το θέμα είναι εμείς που τα έχουμε από το θείο τα 7, μπορούμε να τα πάρουμε από κάπου free τα original?

Στο ebay μπορείς να βρεις κλειδάκια για Windows 10 Pro με μερικά Ευρώ. Εγώ είμαι στους 7 μήνες ακριβώς με τέτοιο κλειδί χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

 

Όσον αφορά τα Windows 10, εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Αναβάθμιση από Windows 7 Home Premium σε 10 Home χωρίς φορμάτ, και μετά αναβάθμιση σε όλες τις μεγάλες ενημερώσεις, πάλι χωρίς φορμάτ, και δεν μου παρουσίασαν κανένα πρόβλημα. Επίσης έκανα μετατροπή από Home σε Pro με αγορά κλειδιού από το ebay χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Τα περισσότερα προβλήματα πιστεύω ότι προκύπτουν από ασύμβατα drivers, hardware ή λάθος/περίεργων ρυθμίσεων που μεταφέρθηκαν από το προηγούμενο λειτουργικό.

 

Εμένα πάντως μου βαράει στο μάτι το παρακάτω:

 

Στο μεγάλο αυτό νούμερο περιλαμβάνονται υπολογιστές desktop και notebook, tablets, κονσόλες Xbox One, συσκευές Hololens, συσκευές Surface Hub αλλά και κινητά τηλέφωνα.

 

 

Δηλαδή καθαρά σε προσωπικούς υπολογιστές και μόνο (desktop και laptop), φαντάζομαι θα είναι μικρότερα τα νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που οι συσκευες μου δεν ειναι αναμεσα στα 600 εκατομμυρια.

 

Handover σε Linux/MacOS κι αντιο για παντα Microsoft.

Ευτυχως το CS:GO τρεχει αψογα και στα 2 λειτουργικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που οι συσκευες μου δεν ειναι αναμεσα στα 600 εκατομμυρια.

 

Handover σε Linux/MacOS κι αντιο για παντα Microsoft.

Ευτυχως το CS:GO τρεχει αψογα και στα 2 λειτουργικα.

Γιατί τι το κακό έχουν τα Windows 10 στην παρούσα φάση;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10αρια για κάποιο λόγο τραβάνε πολύ ίντερνετ. Όταν είναι ανοιχτός ο δεύτερος υπολογιστής με τα windows 10πολύ συχνά μου γαμάει το internet και ας είναι απενεργοποιημένο το Windows update και δεν ξέρω γιατί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10αρια για κάποιο λόγο τραβάνε πολύ ίντερνετ. Όταν είναι ανοιχτός ο δεύτερος υπολογιστής με τα windows 10πολύ συχνά μου γαμάει το internet και ας είναι απενεργοποιημένο το Windows update και δεν ξέρω γιατί.

 

H δεύτερη επιλογή είναι το μεγάλο πρόβλημα, είναι σαν να κάνεις μόνιμα seed torrents.

Εχεις μάλλον ενεργοποιημένο αυτό:win10p2pbig.png

 

 

Tα windows 10 εξαπλώνονται σαν καρκίνος. Πρέπει να βρεθεί μια εταιρία ΕΚΤΟΣ από microsoft και apple να βγάλει ένα σοβαρό λειτουργικό σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα, με τα μαμώ-updates της MS... ΄φάσεις που γονατίζει το internet και δεν ανοίγουν ούτε οι σελίδες και ψάχνομαι να βρώ τι ακριβώς κάνει στο background.

 

ξέρουμε αν εν αγνοίας μας, σε φάση torrent, γινόμαστε clients για να κατεβάζουν και απο εμάς τα updates οι υπόλοιποι ?

 

*edit απάντησε ο deathlord και με κάλυψε

 

Microsoft @&()#&$(@&  :X  :X  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10αρια για κάποιο λόγο τραβάνε πολύ ίντερνετ. Όταν είναι ανοιχτός ο δεύτερος υπολογιστής με τα windows 10πολύ συχνά μου γαμάει το internet και ας είναι απενεργοποιημένο το Windows update και δεν ξέρω γιατί.

Αυτός είναι και ο λόγος που έφυγα από τα Windows 10 και επέστρεψα στα Windows 7.

 

Ειδικά, όταν έχεις σύνδεση επιπέδου 6Mbps και αρχίζουν αυτές τις μαλακίες τα Windows 10, το αποτέλεσμα είναι τραγικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα, με τα μαμώ-updates της MS... ΄φάσεις που γονατίζει το internet και δεν ανοίγουν ούτε οι σελίδες και ψάχνομαι να βρώ τι ακριβώς κάνει στο background.

 

ξέρουμε αν εν αγνοίας μας, σε φάση torrent, γινόμαστε clients για να κατεβάζουν και απο εμάς τα updates οι υπόλοιποι ?

 

*edit απάντησε ο deathlord και με κάλυψε

 

Microsoft @&()#&$(@&  :X  :X  :X

Ναι είναι οι "έξυπνες" λύσεις της Microsoft. Σε κάθε καινούργια εγκατάσταση είναι καλό να κλείσεις καμιά 10αριά διακόπτες στις ρυθμίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχεις μάλλον ενεργοποιημένο αυτό:win10p2pbig.png

Αν έχει ακριβώς αυτό δεν υπάρχει θέμα, το θέμα είναι αν έχει την από κάτω επιλογή που λέει και για Internet. :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι οι "έξυπνες" λύσεις της Microsoft. Σε κάθε καινούργια εγκατάσταση είναι καλό να κλείσεις καμιά 10αριά διακόπτες στις ρυθμίσεις.

 

Δυστυχώς όταν μια εταιρία αλλάζει το επιχειρηματικό της μοντέλο, σε freemium και ο πελάτης αντί να αγοράζει το προιόν, καταλήγει να γίνεται ο ίδιος το προιόν (tracking /advertising habits etc.) , εμένα σαν καταναλωτή με προβληματίζει..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τι να πω αυτό με τα νούμερα με ξεπερνάει.

Τι θερμότερες ευχές μου.

Α ... και να μην ξεχάσω να τα χιλιάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10αρια για κάποιο λόγο τραβάνε πολύ ίντερνετ. Όταν είναι ανοιχτός ο δεύτερος υπολογιστής με τα windows 10πολύ συχνά μου γαμάει το internet και ας είναι απενεργοποιημένο το Windows update και δεν ξέρω γιατί.

 

Κ εγώ το έχω παρατηρήσει. Κατεβάζει ενώ τα έχω κλείσει όλα. Πολύ απλά κατεβάζει χωρίς να το θες η να το ξέρεις ειδικά όταν το χρειάζεσαι. Στα 7 ήταν πολύ απλά. Ήθελες κατέβαζες δεν ήθελες δεν κατεβαζες.


Απο αυτούς τους 600 πόσοι ΘΕΛΑΝΕ να τα βάλουν ; για κάνε ένα survey

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όταν μια εταιρία αλλάζει το επιχειρηματικό της μοντέλο, σε freemium και ο πελάτης αντί να αγοράζει το προιόν, καταλήγει να γίνεται ο ίδιος το προιόν (tracking /advertising habits etc.) , εμένα σαν καταναλωτή με προβληματίζει..

Δεν έχεις άδικο, δυστυχώς τα Windows είναι μονόδρομος για Gaming και η μοναδική λύση για οικονομικούς υπολογιστές. Linux ο μέσος καταναλωτής δεν παίζει να χρησιμοποιήσει για ευνόητους λόγους και Mac το ξεχνάει από την αρχή γιατί desktop mac αυτή τη στιγμή πχ δεν αξίζει να πάρεις παραμόνο τα Notebook της εταιρίας. Οπότε άμα είσαι ψαγμένος κάνεις ένα Hackintosh και βολεύεσαι από Desktop ή αναγκαστικά μένεις με Windows αν θες σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...